Imam Pallavicini: termin wizyty w meczecie zależy od papieża

pb (KAI/Il Sismografo) / br, Rzym, 2016-01-22

Termin wizyty w rzymskim wielkim meczecie zależy od papieża - powiedział imam Yahya Pallavicini, który wraz z innymi przedstawicielami włoskich muzułmanów przekazał Franciszkowi zaproszenie.

Wiceprzewodniczący Islamskiej Wspólnoty Religijnej we Włoszech wyraził nadzieję, że do wizyty dojdzie w czasie Roku Miłosierdzia. Zaprzeczył jednocześnie doniesieniom, jakoby miała ona nastąpić już 27 stycznia.

Delegacji muzułmańskiej przewodniczył ambasador Arabii Saudyjskiej we Włoszech, a zarazem przewodniczący Islamskiego Ośrodka Kulturalnego, obejmującego rzymski wielki meczet, Rayed Krimly. Podkreślił on, że „niezależnie od tego, czy jesteśmy muzułmanami, chrześcijanami czy Żydami, wszyscy znajdujemy się w tej samej łodzi i możemy cieszyć się pokojem i pomyślnością, o ile pozostajemy zjednoczeni. Zjednoczeni w promowaniu tolerancji, dialogu, miłosierdzia i współczucia. Zjednoczeni w odrzuceniu zła nienawiści, ekstremizmu i terroryzmu”.

Ambasador dodał, że chrześcijanie arabscy, podobnie jak europejscy muzułmanie, stanowią autentyczną część składową swoich krajów.

Komentarze (0)

Powrót na górę strony
Wykonanie: ALX - szkolenia i specjaliści IT
Twitter
Facebook