Kard. Tauran do muzułmanów: razem zaradzić głuchocie na Boga

RV / mz, Doha, 2016-02-21

„Niech zwierzchnicy religijni nie boją się potępiać działań grup, które nie mają nic wspólnego z wiarą” – powiedział kard. Jean-Louis Tauran w Dausze, stolicy Kataru. Przewodniczący Papieskiej Rady ds. Dialogu Międzyreligijnego wziął tam udział w konferencji na temat bezpieczeństwa duchowego i intelektualnego społeczeństwa w świetle tego, co nauczają religie.

Takie spotkanie zostało zorganizowane już po raz 12. przez działający tam od 2008 r. Międzynarodowy Ośrodek Dialogu między Religiami. Uczestniczyli w nim politycy, dyplomaci, zwierzchnicy religijni i uczeni z wielu krajów.

Gość z Watykanu podkreślił, że wszystkie religie uczą wdrażać braterstwo, pokój, solidarność z najsłabszymi, sprawiedliwość, godność osoby ludzkiej i poszanowanie dla zasobów naturalnych naszego globu. „Żydzi, chrześcijanie i muzułmanie są coraz bardziej świadomi, że razem mogą zaradzić głuchocie współczesnego społeczeństwa na Boga – powiedział kard. Tauran.

– Religie nigdy jeszcze, przynajmniej w nowszych czasach, nie zajmowały tyle miejsca co dzisiaj w dialogu publicznym. Widać to np. w kioskach na lotniskach, gdzie można nabyć liczne czasopisma religijne czy książki z zakresu duchowości. Z drugiej jednak strony religie budzą lęk z powodu epizodów barbarzyńskiej przemocy, których sprawcy twierdzą, że kierują się motywami religijnymi” – dodał szef watykańskiej dykasterii.

Wezwał zatem, by w domach, szkołach, meczetach i kościołach budować wspólną dla wszystkich lepszą przyszłość.

Komentarze (0)

Reklama

Powrót na górę strony
Wykonanie: ALX - szkolenia i specjaliści IT
Twitter
Facebook