Piłki z podpisami prezydenta na ekumeniczne nabożeństwa

rk / mz, Wisła, 2016-03-07

Futbolówki z podpisami prezydenta RP Andrzeja Dudy zamierza rozdać ks. Jan Byrt podczas specjalnych nabożeństw z modlitwą o pokój w Europie i na świecie.

Luterański duchowny z parafii w szczyrku Salmopolu chce w ten sposób przypomnieć, że warto modlić się o prawdziwie sportową rywalizację w czasie Euro 2016 we Francji.

Ks. Byrt odebrał 6 marca w rezydencji na Zadnim Groniu w Wiśle 4 piłki dla dzieci z podpisami prezydenta RP Andrzeja Dudy. „My zaś podarowaliśmy pisankę wykonaną przez artystkę naszą Ewę Lazar z Wisły, przypominającą o Wielkanocy i wielkim jubileuszu w Kościele ewangelickim, czyli 500 lat Reformacji (1517-2017 )” – poinformował ks. Byrt, wyrażając radość, że prezydent RP włączył się w ten projekt.

Ewangelicka parafia chce, aby dzieci zapraszały inne dzieci do wspólnej gry w czasie wakacji i tworzyły „Boże drużyny”. „Chodzi o to, aby wspólnie razem spędzali czas i poznawali się lepiej. By byli koleżeńscy i myśleli o drugim człowieku” – wyjaśnia luterański ksiądz.

Luterański duchowny zrealizował już wiele swoich nietuzinkowych pomysłów ewangelizacyjnych. Zasłynął m.in. z budowy ołtarza europejskiego w Beskidzie Śląskim, przy którym odbywały się nabożeństwa ekumeniczne o pomyślność Europy.

Duchowny organizował kolonie dla biednych dzieci. Zapraszał m.in. na wypoczynek dzieci z okolic Czarnobyla, gościł cudzoziemców, którzy za darmo uczyli dzieci angielskiego, namawia co roku do pożyczania nart w okresie zimowym. Kilka lat temu na Białym Krzyżu, między Szczyrkiem a Wisłą, ustawił kamienne tablice z wykutym w nich dekalogiem.

Komentarze (0)

Powrót na górę strony
Wykonanie: ALX - szkolenia i specjaliści IT
Twitter
Facebook