Dzięki spotkaniu z Franciszkiem bliżej do pokoju w Syrii

RV / mz, Moskwa, 2016-03-18

Zdaniem moskiewskiego patriarchy Cyryla jego spotkanie z papieżem Franciszkiem przyczyniło się do intensyfikacji porozumień pokojowych w sprawie Syrii. Jak podaje agencja Interfax, zwierzchnik rosyjskiego prawosławia mówił o tym w Moskwie podczas spotkania z prezydentem Izraela Reuwenem Riwlinem.

„Papież Franciszek i ja chcieliśmy się spotkać, aby zwrócić uwagę na tragedię chrześcijan na Bliskim Wschodzie. Odnoszę wrażenie, że nasz głos został usłyszany” – powiedział patriarcha Cyryl.

Wyraził on również zadowolenie z porozumienia między Rosją i Stanami Zjednoczonymi. Przypuszcza się, że doprowadziło ono do wycofania większości sił rosyjskich z Syrii.

„To bardzo ważne, że udało się dojść do porozumienia w sprawie koordynacji działań między Rosją i koalicją kierowaną przez Stany Zjednoczone” – powiedział patriarcha. Jego zdaniem dzięki temu zażegnano ryzyko konfliktu na wielką skalę.

Patriarcha Cyryl wyraził też zadowolenie z faktu, że Stany Zjednoczone uznały zbrodnie Państwa Islamskiego przeciwko chrześcijanom za ludobójstwo.

Komentarze (1)

Teresa

10 miesięcy, 1 tydzień temu

Czy za tym wszystkim nie stoi polityka? Byłoby wspaniale,gdyby papież Franciszek został zaproszony do Moskwy.Kilka kościołów katolickich chyba by się tam znalazło?

Odpowiedz

Reklama

Powrót na górę strony
Wykonanie: ALX - szkolenia i specjaliści IT
Twitter
Facebook