Kard. Parolin spotkał się z bułgarskim patriarchą prawosławnym

RV / br, Sofia, 2016-03-22

Udany przebieg soboru wszechprawosławnego będzie miał na pewno wpływ na dalsze zbliżenie między katolikami i prawosławnymi – zapewnił watykańskiego sekretarza stanu zwierzchnik bułgarskiej Cerkwi prawosławnej.

Kard. Pietro Parolin przebywa z oficjalną wizytą w Sofii. W programie znalazły się spotkania z patriarchą Neofitem, a następnie z prezydentem, premierem i wielkim muftim.

Kard. Parolin przekazał patriarsze pozdrowienia od papieża Franciszka. Zwrócił też uwagę na potrzebę zacieśnienia współpracy między obu Kościołami, choćby w takich dziedzinach, jak duszpasterstwo młodzieży czy pomoc najuboższym.

Patriarcha Neofit podziękował za gościnne przyjęcie, jakiej doświadczają w Watykanie przedstawiciele Cerkwi prawosławnej, zwłaszcza podczas dorocznej wizyty z okazji uroczystości świętych Cyryla i Metodego. Wyraził też wdzięczność za otwarcie papieskich uczelni w Rzymie na prawosławnych studentów z Bułgarii.

W rozmowie zwrócono także uwagę na rozwój dwustronnych relacji. W tym kontekście wspomniano o niedawnym spotkaniu papieża z patriarchą rosyjskim oraz o zbliżającym się soborze prawosławnym na Krecie.

Komentarze (0)

Powrót na górę strony
Wykonanie: ALX - szkolenia i specjaliści IT
Twitter
Facebook