Komentarze

Papież stawia na młodych 2017-01-16

Papież stawia na młodych

O ile trzy lata pontyfikatu Franciszka upłynęły pod znakiem reform Kościoła, misji, rodziny i miłosierdzia, o tyle kolejne dwa skoncentrowane będą na młodych.

Więcej...

Ks. Adam Żak ws. molestowania przez ks. Romana B. 2017-01-14

Ks. Adam Żak ws. molestowania przez ks. Romana B.

Konieczne jest wprowadzenie dla wszystkich przełożonych kościelnych obowiązku zgłaszania do sekretariatu Konferencji Episkopatu Polski oraz do sekretariatu Konferencji Wyższych Przełożonych Zakonów Męskich wszystkich spraw, w których po wniesieniu oskarżenia o wykorzystanie seksualne osoby małoletniej przez duchownego wszczęto dochodzenie wstępne - pisze ks. Adam Żak SJ, koordynator ds. ochrony dzieci i młodzieży z ramienia Konferencji Episkopatu Polski oraz dyrektor Centrum Ochrony Dzieci w Krakowie.

Więcej...

Przewodniczący Episkopatu: nadużycia seksualne wymagają właściwej odpowiedzi 2017-01-11

Przewodniczący Episkopatu: nadużycia seksualne wymagają właściwej odpowiedzi

Z apelem o jak najszybsze przeprowadzenie kanonicznego postępowania karno-administracyjnego wobec księdza skazanego za nadużycia seksualne wobec osób niepełnoletnich zwrócił się do generała chrystusowców abp Stanisław Gądecki.

Więcej...

Abp Głódź do polityków: oby przemówił rozum i nadrzędny interes, a nie partyjne ambicje! 2017-01-11

Abp Głódź do polityków: oby przemówił rozum i nadrzędny interes, a nie partyjne ambicje!

- Apelowałbym, aby przemówił rozum i interes nadrzędny, a nie partyjne ambicje, bo to już się ludziom przejadło - powiedział abp Sławoj Leszek Głódź, proszony przez KAI o komentarz do aktualnie toczących się rozmów dotyczących rozwiązania kryzysu parlamentarnego.

Więcej...

„Amoris laetitia” bez korekty 2017-01-10

„Amoris laetitia” bez korekty

Nie będzie korekty adhortacji apostolskiej „Amoris laetitia”, bo nie ma żadnego niebezpieczeństwa dla wiary - taką opinię wyraził prefekt Kongregacji Nauki Wiary kard. Gerhard Ludwig Müller. Skrytykował też fakt upublicznienia listu czterech kardynałów, w którym zażądali oni wyjaśnień w sprawie interpretacji kilku punktów adhortacji, dotyczących udzielania sakramentów osobom, które po rozwodzie zawarły nowe związki cywilne.

Więcej...

Walec zahamował? 2017-01-09

Walec zahamował?

Nieco optymizmu przynoszą badania religijności Polaków za 2015 r. ogłoszone przez Instytut Statystyki Kościoła Katolickiego w ubiegłym tygodniu. Dowodzą, że zahamowany został trwający od 1983 r. proces powolnego, acz systematycznego spadku praktyk religijnych.

Więcej...

Pro-Prawo do życia wywołało skandal, nadając Kaczyńskiemu tytuł „Heroda roku” 2017-01-02

Pro-Prawo do życia wywołało skandal, nadając Kaczyńskiemu tytuł „Heroda roku”

Fundacja Pro - Prawo do Życia wywołała skandal w ostatnich dniach 2016 roku, przyznając Jarosławowi Kaczyńskiemu tytuł „Heroda roku 2016” - uważa senator Antoni Szymański, komentując dla KAI decyzję o przyznaniu tego tytułu prezesowi Prawa i Sprawiedliwości. Decyzję podjęli internauci w głosowaniu na stronie stopaborcji.pl, którą kieruje Fundacja Pro - Prawo do życia. W argumentacji podano, że lider PiS doprowadził do odrzucenia projektu "Stop aborcji" i tym samym źle przysłużył się ochronie życia dzieci nienarodzonych.

Więcej...

Wiara żywa 2017-01-02

Wiara żywa

Rok 2017 nie będzie pewnie tak obfity w wielkie kościelne wydarzenia jak miniony, w którym przeżywaliśmy wizytę Franciszka i ŚDM, 1050. rocznicę Chrztu Polski, Jubileusz Miłosierdzia i Akt przyjęcia Chrystusa za Króla i Pana.

Więcej...

Czy akt przyjęcia Chrystusa za Króla i Pana miał charakter pogański? 2016-12-30

Czy akt przyjęcia Chrystusa za Króla i Pana miał charakter pogański?

Dziwi teza Andrzeja Wielowieyskiego, opublikowana w "Gazecie Wyborczej", jakoby listopadowy Akt Przyjęcia Chrystusa za Króla i Pana miał oddalać Kościół w Polsce od Ewangelii oraz był "niczym innym tylko kultywowaniem odwiecznych obyczajów pogańskich".

Więcej...

Ks. Naumowicz: nie należy mówić o Jezusie jako uchodźcy 2016-12-28

Ks. Naumowicz: nie należy mówić o Jezusie jako uchodźcy

Nie należy mówić o Jezusie jako politycznym uchodźcy – mówi w rozmowie z Katolicką Agencją Informacyjną ks. prof. Józef Naumowicz. Zdaniem wybitnego teologa i patrologa Ewangelia jest księgą wiary i nie wolno wykorzystywać jej do celów politycznych.

Więcej...
Następna »

Reklama

Powrót na górę strony
Wykonanie: ALX - szkolenia i specjaliści IT
Twitter
Facebook