Konferencja "Uzdrawiające doświadczenie winy w psychoterapii i spowiedzi"

br (KAI), Warszawa, 2016-01-11

Fundacja Pomocy Psychologicznej "Pracownia Dialogu" i warszawski Klasztor Dominikanów przy ul. Freta 10 zapraszają na konferencję "Uzdrawiające doświadczenie winy w psychoterapii i spowiedzi" 19 marca br. w Warszawie.

Obwinianie siebie i innych, autoagresja, podważanie siebie, samokaranie, życie poniżej swoich możliwości i potencjału, skrupuły, sabotowanie swoich planów, pragnień i szczęścia… To nie jest wina! To karykatura winy, z powodu której cierpi wielu pacjentów i penitentów, którzy szukają uwolnienia z tej destrukcyjnej pułapki. Najlepsze, co możemy im zaproponować, to pomoc w konstruktywnym doświadczeniu winy, która jest znakiem naszej zdolności do kochania. Krzywda zadana sobie lub innym powoduje, że odczuwamy bolesne uczucie winy motywujące nas do naprawy relacji i odnowy życia.

Interdyscyplinarna konferencja, którą proponujemy, podejmie temat winy zarówno pod względem duszpasterskim jak i psychoterapeutycznym. O. Michał Paluch przedstawi, czym jest wina w perspektywie teologicznej. Prezentacja Jona Fredericksona, ilustrowana nagraniami sesji terapeutycznej, pokaże różnicę między konstruktywną a destrukcyjną winą. O. Łukasz Kubiak i o. Tomasz Gaj podejmą temat, jak praktycznie towarzyszyć penitentom w docieraniu do konstruktywnej winy.

Zapraszamy osoby duchowne, psychoterapeutów i wszystkie inne osoby zainteresowane tematem.

Konferencja będzie tłumaczona na język polski. Więcej www.pracowniadialogu.pl/konferencja

Prelegenci:

Jon Frederickson - superwizor, psychoterapeuta i wykładowca uniwersytecki, autor przeszło 20 publikacji z zakresu psychoterapii psychoanalitycznej i krótkoterminowej psychoterapii psychodynamicznej. Jest kierownikiem programu szkolenia ISTDP w Washington School of Psychiatry oraz szkolenia w Norweskim Towarzystwie ISTDP. Członek Włoskiego Stowarzyszenia Doświadczalnej terapii Dymanicznej oraz Laboratorium Psychoedukacji w Warszawie. Mieszka w Waszyngtonie. http://istdpinstitute.com/about-2/.

Łukasz Kubiak OP - dominikanin, absolwent teologii na Papieskiej Akademii Teologicznej. Szkolił się w zakresie terapii indywidualnej, grupowej, rodzin i par w Laboratorium Psychoedukacji. Ukończył dwuletni kurs wstępny ISTDP  oraz 3-letnie zaawansowane szkolenie "Core Training" ISTDP zakończone certyfikatem IEDTA, rekomendowane przez Amerykańskie Towarzystwo Psychologiczne.  Uczstniczy dwa razy w roku w międzynarodowej absolwenckiej grupie superwizyjnej prowadzonej przez Jona Fredericksona w Sztokholmie. W Pracowni Dialogu prowadzi terapię indywidualną w podejściu ISTDP.

Tomasz Gaj OP - dominikanin, absolwent psychologii w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej oraz teologii na Papieskiej Akademii Teologicznej. Ukończył szkolenie w zakresie terapii indywidualnej i grupowej w Laboratorium Psychoedukacji, dwuletni kurs wstępny ISTDP oraz 3-letnie zaawansowane szkolenie "Core Training" ISTDP zakończone certyfikatem IEDTA , rekomendowane przez Amerykańskie Towarzystwo Psychologiczne.  Uczestniczy w międzynarodowej absolwenckiej grupie superwizyjnej prowadzonej przez Jona Fredericksona  w Sztokholmie. W Pracowni Dialogu prowadzi terapię indywidualną w podejściu ISTDP.

Michał Paluch OP - wykładowca Papieskiego Wydziału Teologicznego w Warszawie i Kolegium Filozoficzno-Teologicznego Dominikanów w Krakowie, dr teologii (Uniwersytet Fryburski, 2001) i dr hab. filozofii (IFiS PAN, 2013). Opublikował m.in. La profondeur de l'amour divin. Evolution de la doctrine de la prédestination dans l'oeuvre de saint Thomas d'Aquin (Vrin, 2004), Traktat o zbawieniu (Więź, 2006), Dlaczego Tomasz (Instytut Tomistyczny, 2012).

 

Komentarze (0)

Powrót na górę strony
Wykonanie: ALX - szkolenia i specjaliści IT
Twitter
Facebook