Misje

2007 polskich misjonarzy w 97 krajach 2017-01-06

2007 polskich misjonarzy w 97 krajach

Na misjach w 97 krajach przebywa 2007 polskich misjonarek i misjonarzy: 291 księży fideidonistów, 56 osób świeckich, 677 sióstr zakonnych oraz 983 zakonników - poinformował KAI bp Jerzy Mazur, przewodniczący Komisji Episkopatu Polski ds. Misji przed obchodzonym 6 stycznia Dniem Modlitw i Pomocy Misjom.

Więcej...

Rozpoczęło się misyjne kolędowanie dzieci 2016-12-27

Rozpoczęło się misyjne kolędowanie dzieci

Najmłodsi zaangażowani w Papieskie Dzieło Misyjne Dzieci rozpoczęli 26 grudnia akcję Kolędników Misyjnych. Przez najbliższych kilka dni, aż do 6 stycznia, odwiedzać będą domy, śpiewać kolędy i opowiadać o sytuacji swoich rówieśników w Tajlandii.

Więcej...

Kolędnicy Misyjni pomogą rówieśnikom w Tajlandii 2016-12-21

Kolędnicy Misyjni pomogą rówieśnikom w Tajlandii

- To świetna zabawa, frajda i duża pomoc potrzebującym. A jeśli ktoś nie chce dawać pieniążków, to nie musi - mówi KAI św. Józef, czyli 10-letni Kuba, który kolędnikiem misyjnym jest po raz czwarty. W inicjatywę Papieskiego Dzieła Misyjnego Dzieci, każdego roku włącza się kilka tysięcy dzieci w Polsce. Celem tegorocznej edycji jest wsparcie najmłodszych mieszkańców Tajlandii.

Więcej...

"Kilogramówki" - świąteczna inicjatywa polskiej misjonarki w Kenii 2016-12-08

"Kilogramówki" - świąteczna inicjatywa polskiej misjonarki w Kenii

Od kilku tygodni do kenijskiej miejscowości Mugoiri napływają z Polski kilogramowe przesyłki z bielizną dla dzieci i młodzieży. To tzw. "kilogramówki" - odpowiedź na apel s. Amabilis Glinieckiej, orionistki, pracującej z najuboższymi mieszkańcami tej części Kenii.

Więcej...

Archidiecezja poznańska zbiera świadectwa o misjonarce dr Wandzie Błeńskiej 2016-11-29

Archidiecezja poznańska zbiera świadectwa o śp. dr Wandzie Błeńskiej i pamiątki z nią związane. Ogłoszono to oficjalnie podczas Mszy św. sprawowanej w drugą rocznicę śmierci lekarki i misjonarki, nazywanej Matką Trędowatych.

Więcej...

Sukces misyjnej akcji „Kup Pan szczotkę!” 2016-11-10

Sukces misyjnej akcji „Kup Pan szczotkę!”

Szczoteczki i pasty do zębów o łącznej wadze pięciu ton zebrała poznańska Fundacja Pomocy Humanitarnej „Redemptoris Missio” w ramach zakończonej właśnie drugiej edycji akcji „Kup Pan szczotkę!”.

Więcej...

Kościół polski a misje 2016-10-27

Kościół polski a misje

Na misjach posługuje obecnie ponad 2 tys. Polaków; w większości są to osoby zakonne - wynika z najnowszych danych Komisji Episkopatu Polski ds. Misji. W Tygodniu Misyjnym przypominamy inicjatywy, które promują ideę misyjności i wspierają misjonarzy pracujących w 97 krajach.

Więcej...

Pilnie potrzebni misjonarze do Amazonii 2016-10-25

„Amazonia pilnie potrzebuje misjonarzy. Ochrzczona ludność tubylcza upomina się o kapłanów, a my nie mamy kogo posłać”. Na początku Tygodnia Misyjnego wskazuje na to kard. Cláudio Humes kierujący Siecią Kościelną Panamazonii (REPAM). Region ten, który obejmuje 9 krajów, przeżywa trudną sytuację także gdy chodzi o wyzysk przez międzynarodowe koncerny, zagrażające przyszłości rdzennej ludności.

Więcej...

Modlitwa za misje na ulicach Tarnowa 2016-10-24

Modlitwa za misje na ulicach Tarnowa

Kolorowy Misyjny Marsz przeszedł ulicami Tarnowa. Uczestniczyły w nim grupy Kolędników Misyjnych, a także byli misjonarze i członkowie grup misyjnych. W Marszu szedł również bp Leszek Leszkiewicz. Kapłani, siostry zakonne, klerycy i świeccy modlili się za misje, w intencji pokoju oraz prześladowanych chrześcijan. Na całym świecie Ewangelię głosi ok. 250 misjonarzy pochodzących z diecezji tarnowskiej.

Więcej...

Papież na 90. Światowy Dzień Misyjny 2016-10-23

Wszystkie ludy i kultury mają prawo do otrzymania orędzia zbawienia – napisał papież Franciszek w orędziu na obchodzony w trzecią niedzielę października Światowy Dzień Misyjny

Więcej...
Następna »

Reklama

Powrót na górę strony
Wykonanie: ALX - szkolenia i specjaliści IT
Twitter
Facebook