Fundacja Szymona Hołowni uruchomiła stronę internetową

fk, tk / br, Warszawa, 2013-09-18

Wystartowała strona internetowa Fundacji Kasisi, założonej kilka miesięcy temu przez Szymona Hołownię na rzecz pomocy dla sierocińca w Kasisi w Zambi. - Nie chcemy prosić niewielu o wiele, wierzymy w siłę wielu dających odrobinę: westchnienie do Opatrzności, lajk na Facebooku czy dosłownie parę złotych, ale regularnie, np. raz na miesiąc – mówi Hołownia.

Za pośrednictwem strony internetowej – www.fundacjakasisi.pl – można uczestniczyć w interaktywnych projektach, które niosą realną pomoc dla 250 dzieci z sierocińca w Kasisi, prowadzonego przez Siostry Służebniczki Maryi Niepokalanej z polskiej Starej Wsi.

Pierwszym z nich jest projekt „Adoptuj z sercem”, nawiązujący do znanych programów adopcji dzieci na odległość, jednak przygotowany w zupełnie nowy i nowatorski sposób Pozwala on adoptować dzieci materialnie i duchowo, z propozycją interaktywnych rozwiązań. Służą one poznaniu dziecka, budowaniu więzi z nim oraz innymi członkami jego adopcyjnej rodziny, czyli osobami, które zdecydowały się zaadoptować to samo dziecko.

Działaniom fundacji przyświeca idea, że „świat został tak urządzony, że każdy ma coś, ale nikt nie ma wszystkiego”.

"Chcę pokazać poprzez moją fundację, że w pomaganiu innym nie chodzi wcale o litość, ale o spotkanie i o szczęście płynące z tego, że dając zyskuje się kompletnie nowy świat – mówi znany publicysta. – My możemy podzielić się z dziećmi z Kasisi tym, co mamy, a one podzielą się z nami sobą. Dzięki temu Kasisi każdego dnia staje się miejscem kipiącym życiem i radością" – dodaje.

Hołownia zwraca uwagę, że "choć dzieci nie zawsze są zdrowe, prawie zawsze pod finansową kreską, ale promieniują takim szczęściem, że absolutnie każdy kto tu przyjeżdża, myśli tylko o tym, kiedy będzie mógł tu wrócić.

Na stronie znajduje się również projekt zatytułowany "Oddział Ratunkowy", na który trafiają wszelkie „nagłe przypadki” z Kasisi, które wymagają pilnej reakcji tu i teraz (duchowej i/lub materialnej). Najpilniejszym w tym momencie do realizacji jest projekt "Ambulans", który ma na celu zebranie pieniędzy na zakup specjalistycznej karetki dla dzieci.

W Zambii nie ma pogotowia, a wśród podopiecznych sierocińca znaczna część jest chora (AIDS, gruźlica, anemie, wady serca, malaria). Bywa, że i kilka razy w tygodniu potrzebna jest hospitalizacja któregoś z nich w szpitalu oddalonym o 40 km, do którego transport dotychczas odbywał się na materacu w części ładunkowej furgonetki i był na tyle ryzykowny, ze nie wszystkim dzieciom udawało się przetrwać tę drogę.

W najbliższym czasie na stronie fundacji pojawi się kolejny projekt - "Spiżarnia dla Kasisi", pozwalający zabezpieczyć środki na codzienne wyżywienie dzieci. Powstaje także program zatytułowany "Coś specjalnie dla Ciebie", w ramach którego będą pojawiać się projekty kierowane do wybranych grup docelowych m.in. uczniów i nauczycieli, pracowników różnych instytucji, nowożeńców, osób, które pragną zostać wolontariuszami fundacji etc.

Przygotowywany jest także sklep internetowy, w którym będzie "zambijski targ". Będzie można w nim zakupić także gadżety związane z Kasisi, czy pamiątki z podróży Szymona Hołowni.

Założyciel Fundacji, Szymon Hołownia, jest dziennikarzem i publicystą, autorem wielu książek popularyzujących nauczanie Kościoła, autorem wielu programów telewizyjnych, twórcą portalu stacja7.pl

 

Komentarze (64)

Super

3 lata, 4 miesiące temu

Piękna inicjatywa. Oby się rozwijała.

Odpowiedz

wlodek

3 lata, 4 miesiące temu

Dzięki Panie Szymonie za dzielenie się DOBREM, DZIELENIE SIĘ CHLEBEM! Dzięki za inspirację !

Odpowiedz

Iwona

3 lata, 3 miesiące temu

Jak to dobrze że są tacy ludzie jak Pan.Powodzenia!

Odpowiedz

Dora

3 lata, 1 miesiąc temu

Dziękuję bardzo za ciekawe, pełne humoru i wiedzy spotkanie w Gorzowie. Smutne, że pytający o sąd ......to Świadkowie Jehowy

Odpowiedz

Januszek

3 lata temu

Wielkie dzięki i ukłony Panie Szymonie, chyba wspomogę fundację. Pozdrawiam

Odpowiedz

barbara

3 lata temu

Ja już przekazałam jedną złotówkę (dlaczego tylko tyle?)zakupując książkę pt. 24h chrześcijaństwa na świecie.Będę Pana wspierać czynem,nie słowem.Powodzenia i dużo zdrówka życzę.

Odpowiedz

Magda

2 lata, 10 miesięcy temu

Czad!Polecam!"Pociąg" z pomocą dzieciakom dawno ruszył,a One jadą w swoją lepszą przyszłość.Sometimes "science fiction" became real life.
I choć bywają w życiu "przeszkody" nie da się ukryć,że na stronie Fundacji Kasisi dzieje się!!!Zajrzyjcie!!!:)

Odpowiedz

bella37

2 lata, 10 miesięcy temu

Zahaczyłam o stronę FK i już mniej więcej wiem o co chodzi.Otuchą są siostry "Supermenki".Widząc,jak opiekują się chorymi dziećmi,mam doping w opiece nad mamą po udarze(pomoc 24/24)ale jarzmo słodkie,brzemię lekkie:)Jak domknę specjalizację może coś wysupłam na dzieciaki,chociaż u mnie bardzo daleko do luksusów.Potrzebuję czasu i uzbieram.A teraz idę się wyspać,głodu nawet nie czuję.

Odpowiedz

cy to ta

2 lata, 10 miesięcy temu

fundacja? Tak najlepsza

Odpowiedz

Padam

2 lata, 10 miesięcy temu

na twarz ze zmęczenia,ale zapraszam na stronę FK...pomoc dzieciakom i przednia "zabawa"...tak z przymrużeniem oka:)

Odpowiedz

TheVofPCalling You

2 lata, 10 miesięcy temu

Podoba mi się bardzo,że ktoś wpadł na pomysł pokazania dzieciom czegoś poza Kasisi(fundusz marzeń).Niech się cała ekipa(żeby nie powiedzieć"Banda":)dobrze bawi poza krańcami Kasisi."Nie żyje bal"...Świat jest taki piękny,wesprzyjcie ich!

Odpowiedz

Maria

2 lata, 10 miesięcy temu

Dziękuję Boże za WOLNOŚĆ,bardzo Ci dziękuję.Bo temu jestem tutaj(FK) i choć trochę mogę pomóc innym.Pieniądze tylko na własnym koncie szczęścia nie dają.Szymek miał rację,że wiele dostaje się w zamian.Dużo by mówić jak było,a jak jest.Zobaczcie stronę Fundacji Kasisi!

Odpowiedz

Iga

2 lata, 10 miesięcy temu

No właśnie,trzeba się dzielić.A nie potem żałować,że się nic nie zrobiło dla innych i mówić... kiebyś ty

Odpowiedz

Karolina

2 lata, 10 miesięcy temu

Dzięki DDTVN dowiedziałam się o tym projekcie.Za pierwszym razem nie zareagowałam,dopiero w grudniu.FK wypełniła lukę,bo można pomóc szybko i bez zbędnych papierów.Szymek miał rację wiele otrzymuje się w zamian.Dzięki.

Odpowiedz

Karolina

2 lata, 10 miesięcy temu

Oczywiście zanim wysłałam deklarację do Adopcji Serca, sprawdziłam co to,kto to.Uznałam że mogę zaufać.A póżniej FK zaskoczyła mnie całkowicie z dnia na dzień,oczywiście na plus...i uczę się od Sióstr i Szymona kolorować moje życie i świat modlitwą...

Odpowiedz

Marcin

2 lata, 10 miesięcy temu

Wczoraj kupiłem Last minute i myślę sobie czy nie jest to moje Last minute na Lof?Ale znam moją dziewczynę dopiero 3 miesiące i śmiejemy się,że nawet wakacji nie lubimy spędzać tak samo ha ha ha:)...Ale może połączy nas miłość do dzieci z adopcji serca i kiedyś do naszych własnych"

Odpowiedz

Iza

2 lata, 10 miesięcy temu

Ale niektóre dzieci w Adopcji Serca są śliczne!Choć oczywiście to nie jest dla mnie najważniejsze.Dzieciaki są ok...moje bratanki wpadły do nas,więc wieczór i od rana trzeba było grać w głupiego Jasia.Przyznam,że podziałały na mnie jak antydepresanty,wstępnie narobiły dymu i pojechały:((( W Kasisi przy tylu dzieciakach to dopiero musi być wesoło :)))

Odpowiedz

Iza

2 lata, 10 miesięcy temu

I kolorowo...

Odpowiedz

Marcin

2 lata, 10 miesięcy temu

Przeczytałem.Moje ulubione zdanie "144Na północnym...rangę sakramentu". Wcześniej przeczytałem ze dwie pozycje pana Szymona,ale ta jest dostosowana do ograniczeń mojego mózgu i braku szerokiej wiedzy,więc dla mnie jest najlepsza.Ukazuje bogactwo i różnorodność Kościoła.Są to czasem tak odmienne światy,a to jeszcze nie wszystko,oj nie wszystko...niekiedy nie wiedziałem,czy śmiać się, czy płakać:)

Odpowiedz

Art

2 lata, 10 miesięcy temu

A moje ulubione:"Miłość pomnożona przez codzienność,zamiana beznadziei w nadzieję przy pomocy najprostszych narzędzi-modlitwy,szacunku i troski.Ten biedny,ale idealny mikrokosmos wciąga..."-bardzo proszę w jego imieniu o modlitwę.

Odpowiedz

Świr

2 lata, 10 miesięcy temu

Kocham pomagać...takie szaleństwo nie jest grożne,mam nadzieję :)

Odpowiedz

no

2 lata, 10 miesięcy temu

nie wiem...:)

Odpowiedz

SzczęśliwaŻyjącaMuza

2 lata, 10 miesięcy temu

Ja też mam maila:)Kolej na Fundację Kasisi-projekt Świętuj z nami.Kontakt na ich stronie.

Odpowiedz

high hopes

2 lata, 10 miesięcy temu

I projekt Rozsmakuj się w Kasisi...these days you don't pay for everything.

Odpowiedz

milioner:)

2 lata, 10 miesięcy temu

Przełknąłem też swoje skąpstwo.Wyparłem myśl,że od Nowego Roku uczę się oszczędzać i jestem.GRAZIA dla Fundacji Kasisi

Odpowiedz

KrOpLA

2 lata, 10 miesięcy temu

dObRoCi...strumyk(potok)...rzeka...morze...ocean miłości...to wystarczy...tak działa Fundacja Kasisi

Odpowiedz

>>>Angina7

2 lata, 10 miesięcy temu

Czytałam wczoraj... wiele pochlebnych postów o FK.I to sama prawda.Nawet jak któreś dziecko "odchodzi" do rzeczywistej rodziny,fundacja informuje o tym fakcie i można adoptować nowego bejbika. Mi się to przydarzyło dziecko(5L)...trudno tak "przekreślić" od razu,to trwa ...to zamykanie"wspólnych" spraw,zwłaszcza jak walczy...pracuje w człowieku wszystko,huśta się... takie jeszcze świeże,a już nowe(bo to przecież nie nasze dzieci są). Tak strasznie trudno uwierzyć,że kiedyś będzie radość,spełnione nadzieje jak czyta się o sytuacji dzieci w całej Afryce...a w Kasisi to właśnie się dzieje!Niech Pan Bóg błogosławi i niech strzeże Siostry Służebniczki,Ludzi z FK i misjonarzy na całym świecie.

Odpowiedz

Staszek

2 lata, 10 miesięcy temu

Powitać... Fundację Kasisi

Odpowiedz

OdczucieWirtualnej

2 lata, 10 miesięcy temu

Niebieski to kolor nieba oczywiście...Oby w Kasisi było bezpiecznie jak w niebie

Odpowiedz

NiceFundacja

2 lata, 10 miesięcy temu

NaprawSiebie i dołącz do Fundacji Kasisi,by móc powiedzieć BędęZtobą

Odpowiedz

An

2 lata, 10 miesięcy temu

Dzieci mają fajne rowerki,niezła jazda wakacyjna...chyba póżno,ale zaskoczyłam z Fundacją Kasisi.A ochronę mają na siedem

Odpowiedz

DziałSolo

2 lata, 10 miesięcy temu

Od wtorku do piątku dojazdy do K-wa,ale na szczęście tam też działa FB i jest "podgląd" na Fundację Kasisi.Ciekawe czy pojawią się jakieś zwerbowane lokalnie restauracje.Powodzenia!

Odpowiedz

RenataM

2 lata, 10 miesięcy temu

Nie chwaląc się,działam w Fundacji Kasisi.Pozdrowienia dla duetu Siostry i Przyjaciele ps.snippet

Odpowiedz

PANiGRAZIAna***

2 lata, 10 miesięcy temu

Szymon strzela z pomysłami w FK w same 10-ki.Jest WYJĄTKOWY.Doktorek umysłu i ratownik w jednym.Wiedziałam,że szybko rozłoży mnie na łopatki(mnie spokojnego introwertyka). Takich ludzi potrzeba,spragnionych dobra i miłości oraz umiejących o tym jeszcze odważnie pisać.Urlopuję się.Miałam nic nie robić,ale jak tu nie szukać odp. na najważniejsze pyt.:jak żyć?,co wybrać?
Bo ja jestem proszę pana na "niebieskim" zakręcie,jeżdzi mi się dobrze,szybko jak nigdy przedtem,bo miłość jest wszędzie.No i prowadzę dom.Serce się wyrywa,by adoptować bejbika i krzyknąć na rynku HELLO HELLO ZAJRZYCIE DO FK.A rozum wstrzymuje...podzielić laptop i foto na pół,odwołać "ĘZIBI",sprezentować(na to będzie czas).A wrzesień przyjdzie wolny i +dzwonki zadzwonią-MARSZ NA WOLONTARIAT!(Ciekawe czy na żywca będzie tak samo jak na Facebook'u?.Mixuję,ale wiecie o co mi chodzi? O FUNDACJĘ KASISI,BO JA CHOĆ Z WIELKIM DRŻENIEM(o wszystkie dzieci) JESTEM NA TAK DLA PROJEKTU!

Odpowiedz

PatrycjaM

2 lata, 10 miesięcy temu

HALLO HALLO,ach te literówki:)BRAWA DLA FUNDACJI KASISI!

Odpowiedz

Dorotka

2 lata, 10 miesięcy temu

SZALEĆ Z FUNDACJĄ KASISI

Odpowiedz

NieTakiSłodziak

2 lata, 10 miesięcy temu

Fajnie mają zorganizowaną opiekę nad chorymi dzieciakami w Kasisi,szpitalik wyposażony,że ho ho...i ta"kwarantanna" :)dobra rzecz,niech zdrowieją,a termin wyjścia uzgodnią na bieżąco.Panorama życia po chorobie wydaje się być chyba piękniejsza.Modliłam się dzisiaj na 12ce za dzieciaki.Lata świetlne tam nie byłam.Co by nie mówić, inaczej jest niż wszędzie

Odpowiedz

cisza

2 lata, 10 miesięcy temu

Za to WSZĘDZIE,na każdej eucharystii jest to co NAJWAŻNIEJSZE.
A czasem jedno zdanie wystarcza za wiele...i modlić się można za FK

Odpowiedz

MaRiOLa

2 lata, 10 miesięcy temu

Dzieciaki rzeczywiście przeszkolone "na wizyty" niemalże jak w wojsku:)No coż,jak ma się szczęście do ludzi... najlepszych w swoim fachu.Kasiskie Dzieciaki to naprawdę szczęściarze.

Odpowiedz

PanZtelewizji

2 lata, 10 miesięcy temu

Na początku tak że tak czyli 3xTAK DLA FUNDACJI KASISI

Odpowiedz

Alice

2 lata, 10 miesięcy temu

Na facebook'u Kasiskim wielka radość "podróżnicza",no i hej!
Ja natomiast muszę wreszcie wracać na ziemię z kilometrowej warstwy chmur i brać się za robotę.Fajnej niedzieli:)... dla wszystkich wspierających Fundację:)

Odpowiedz

20.1600Hipcia

2 lata, 10 miesięcy temu

Nie ma potrzeby ekipie Hołowni na Facebooku Kasiskim życzyć radości,bo Oni już się świetnie bawią.Fajny film i super podkład.Zabawne,bardzo...u nas jest pan Ciupaska- trzeba uważać!(bo można spuchnąć).Ale jak mnie ktoś zgarnie( skądś )nad Wodospady...to czemu nie,może i żyrafę zobaczę:).No a prezenty dla Sióstr i Darczyńców jak najbardziej trafne,bo jeśli nie Oni,to kto?Moje dziecko na razie raczkuje,ale jak podrośnie, to pójdziemy zajrzeć do Fundacji,może się na coś przydamy.A tak poważnie...to aż miło patrzeć na młodych szczęśliwych ludzi z Kasiskiego Domu.

Odpowiedz

Krysia

2 lata, 10 miesięcy temu

KASISKI DOM TO SZCZĘŚCIE.A ja,kiedy jestem szczęśliwa?
To takie duże słowo...no ale zaczynajmy:
1.gdy samotność nie trawi żywym ogniem serca i nie gasi łzami wbrew woli,rozsądkowi... pozwalając żyć
2.gdy staję na wysokości zadania,ale również gdy mogę "oderwać" choć trochę czasu wyłącznie dla siebie
3.gdy choć raz w roku(przez 6 tyg) nie muszę gotować(tak jak ostatnio) i jadę wtedy do sanatorium
4.gdy nie krzywdzę innych
5.ale przede wszystkim szczęście to obecność TEJ NAJWAŻNIEJSZEJ OSOBY:która niby jest,a nadal jej nie ma(dotknę to uwierzę:),a może wpadnie na obiad na 14.00.20 do mnie?...a jak nie,to podpowie co? bo to nie na moje siły:(
WSPOMOŻCIE DZIECI Z FUNDACJI KASISI,A ZAZNACIE SZCZĘŚCIA W SWOIM ŻYCIU.cdn

Odpowiedz

Krysia

2 lata, 10 miesięcy temu

Po raz drugi w życiu doświadczyłam,czym jest ograniczenie ilości znaków,niefajne uczucie:)
6.Moje szczęście to również wiele innych radości mniejszego kalibru:narty,spacer,słońce,deszcz,wiatr we włosach,rzadka ale jednak podróż samolotem,nieczęste ale jednak spotkania z przyjaciółmi,na które nie muszę przynieść ciasta własnej roboty(bo nie piekę,kupuję),jakaś wyspa,wulkany,zwykli ludzie,"ichniejszy" kościół,piach pod stopami i długa plaża gdzie można iść i iść,woda bezbrzeżna,szum fal i "smak" soli w powietrzu(te ostatnie to chyba mam po mamie),luk na góry,żarty i złośliwości siostrzeńców (nawet te z deczka okrutne:),nicnierobienie,spanie,czasem koszenie trawy,napisanie pracy poglądowej(moja zmora,a czas nagli),"cisza" w głowie i w sercu i to złudzenie,że jest ktoś b.podobny do mnie,choć nie taki sam,kto pasuje do opisu ułożonego z ignorowanych przeze mnie myśli w mojej łepetynie przez lata.KAŻDY MA MARZENIA(CHOĆ CZASEM O TYM NIE WIE),POMÓŻMY JE SPEŁNIĆ DZIECIAKOM Z KASISKIEGO DOMU.

Odpowiedz

KeTTjoW

2 lata, 10 miesięcy temu

Niezłe drzewo powaliło w Kasisi.Trochę długo im zeszło ze sprzątaniem.Dla mnie to pryszcz nie chwaląc się,łaziłem u teścia po 25metrowych i ich już nie ma...Zahartowany jestem,bo mam robote sezonową.Ja lubię krewetki i ośmiornice na oleju,z czosnkiem i papryką.DLATEGO WPŁACĘ NA SPIŻARNIĘ W FUNDACJI KASISI.

Odpowiedz

zUzA

2 lata, 10 miesięcy temu

Choć sama parzę w wielkim pośpiechu (słodząc) herbatę b.słabej jakości,na kanapkę wrzucam wędlinę,jem wszelkiej maści mięcho(nawet pstrąga z piekarnika),lubię białe sweet-semisweet i chyba nie mam nic w kratkę,żeby zapisać adres i nr konta Fundacji,ale zaraz nauczę się na pamięć od samego początku... i jutro rozpocznę wpłaty NA SPIŻARNIĘ FUNDACJI KASISI.Może załapię się na piątkowe myśli,bo pan Sz.Hołownia to taki mądry i dobry człowiek...takie tematy porusza,że chyba pójdę do zakonu.

Odpowiedz

witek

2 lata, 9 miesięcy temu

coś ostatnio na stronie FK spadł poziom adrenaliny

Odpowiedz

BeStsELLeR

2 lata, 9 miesięcy temu

FUNDACJA KASISI -It's amazing...CO MOŻESZ DLA NICH ZROBIĆ

Odpowiedz

SalOmaNga

2 lata, 9 miesięcy temu

Drugi sezon(rozdział;)FUNDACJI KASISI,a tyle zrobione...Ciekawe co przyniosą ze sobą kolejne miesiące,kogo jeszcze uratują...MOŻECIE SPRAWDZIĆ I UCZESTNICZYĆ W WIELU PROJEKTACH,TYLKO MUSICIE SPOJRZEĆ POWYŻEJ...WAAASSSS! pozdrodlosyćkik z Fundacji:)

Odpowiedz

Sylwia

2 lata, 9 miesięcy temu

Ach,niektóre dzieciaki "przychodzące" do Kasisi to jakby 'w dzikie wino zaplątane'.A z czasem jedne szybciej,drugie wolniej dochodzą do siebie.Można by rzec, stają się 'udomowieni" dzięki DOBREJ ROBOCIE I CZUJNOŚCI SIÓSTR(na które,jak to ja zazwyczaj patrze z nutką zazdrości i podziwu,że były/są tak odważne i wiedziały czego chcą w życiu)

Odpowiedz

MadeToLove

2 lata, 9 miesięcy temu

TO SŁOWA OKREŚLAJĄCE FUNDACJĘ KASISI...skąd oni biorą tylu "fanów"?jakby drukowali na zamówienie:)

Odpowiedz

Krzysiek

2 lata, 9 miesięcy temu

Życzę udanych imprez(masowej też)Z fUNDACJĄ KASISI

Odpowiedz

iZa

2 lata, 9 miesięcy temu

jak opuścić moją niszę=kasisi? GREEN LIGHT?

Odpowiedz

TeDe

2 lata, 9 miesięcy temu

S.Mariola w Kasisi to jeden z najlepszych "szefów" jakich "znam"...Leszta niech sie goni

Odpowiedz

MojŚwiat

2 lata, 9 miesięcy temu

W DOMU KASISKIM SPOKOJNIE,choć zaskoczenie było,że znów zmiany...będzie nowa pralnia.Ja nie najgorzej znoszę wolontariat...raz na tydzień dzwoni tel,oddzwaniam po kilku dniach zebrawszy siły i przybierając lekki ton,żeby mój smutek,zdenerwowanie rodzice żle nie zinterpretowali,czasem więżnie im głos w gardle,słyszę że starają się "ukryć" łzy ,no i jak tu "patrzeć im w oczy"(nawet nie pamiętam kiedy ich widziałam ostatnio).Tak to już bywa,gdy odchodzimy z bezpiecznego "gniazda",zostawiamy najlepszych przyjaciół...bo ja lubię pomagać,tylko czasem te wysokie temperatury...

Odpowiedz

ZaSkoczOna

2 lata, 9 miesięcy temu

Dziś jak co tydzień...sobotnia poranna krzątanina.Teść siedzi przed TVN i odwracając się do mnie mówi: ten H. to przyjemny człowiek,on chyba jest b.wierzący,ma dobre słowo...Mówiąc to nie miał pojęcia,że na dodatek założył FUNDACJĘ KASISI I POMAGA JEGO(KASISKIM) DZIECIAKOM.Zastanawiam się nie raz,czy mi nie odwaliło...bo ja też czasem "poszaleję na Kasisi"...Potem odwraca się drugi raz,bo zobaczył jakąś aktorkę.I mówi,że Ona kiedyś powiedziała:człowiek wszystko może,jeśli Pan Bóg na to pozwoli...to już było dla mnie za dużo na raz

Odpowiedz

LJN

2 lata, 9 miesięcy temu

W SERCU KASISI MIŁOŚĆ

Odpowiedz

FK

2 lata, 9 miesięcy temu

"Niech żyje moja dusza i niech chwali Ciebie,
niech mnie wspierają Twoje wyroki" w działaniach wszelakich jeśli taka Twoja wola...1rok Fundacji Kasisi

Odpowiedz

Granda;):)

2 lata, 7 miesięcy temu

POWODZENIA dla Fundacji Kasisi.ŻEGNAJCIE(nie lubię tego słowa,ale w tym przypadku użycie jak najbardziej uzasadnione)smutki,niech wraca radość jak najczęściej jak najdłużej w Kasisi i Wszędzie.

Odpowiedz

PIERWSZYKlasyk

2 lata, 7 miesięcy temu

I naprawdę jeszcze tylko jedno,jak na klasyka przystało.Nie rozumiem...tyle dzieciaków w Afryce i na całym świecie,których nikt nie chce.Czasem tylko Bóg,który bez naszych rąk co zdziała?
Ile bym dał,żeby mieć własne nie wiem.Z tym schorzeniem,to chyba będzie zakrawało na cud.A może się uda któż to wie...Przez ostatnie lata sporo wysłuchaliśmy o ślubie i dziecku.Wiem dużo w tym racji.Tylko czasem trzeba wziąć margines,że może o czymś nie wiemy,więc może lepiej nie mądralować się zbyt intensywnie.No i żeby był sukces potrzebne są dwie SILNE osoby.DYSKRETNIE szczęśliwe dzieciaki w Kasisi,też mogą być oczywiście inspiracją co dalej.I jak tu nie kochać życia...co jeszcze pokaże BÓG,KTÓRY PRZENIGDY NAS NIE ZOSTAWI:)))AMEN

Odpowiedz

Ja

2 lata, 6 miesięcy temu

Jaki procent pieniędzy zgromadzonych przeznacza pan na dzieci? Proszę o jedno zdjęcie i jeden filmik wirusa HIV skoro te dzieci mają zdiagnozowane AIDS przez HIV to nie powinno być z tym problemów. Chciałbym wierzyć, że nieświadomie pan truje te dzieci "lekarstwami" na wirus, który nie istnieje bo pan się na tym nie zna. Ale może warto by się było dowiedzieć? Zabija pan te dzieci nie tylko pseudo lekarstwami na pseudo choroby, ale również przez dawanie im pieniędzy. Rozdawanie pieniedzy jest demoralizujące, w każdym przypadku, nawet najgorszym.

Odpowiedz

Ewa

2 lata, 4 miesiące temu

Trafiony pomysł oby więcej takich osób jak Szymon.

Odpowiedz

Krystyna Szyłejko

2 lata, 3 miesiące temu

Czytam po kolei Pana książki i chociaż jest Pan w wieku mego syna to sposób widzenia świata, ludzi, Pana Boga mam prawie taki sam.
Potrafił mi Pan jednak wiele rzeczy przybliżyć np. In vitro, niby wiedziałam, że jestem przeciw ale teraz już wiem dlaczego.
Dzięki Panu na tacę nie daję już "przeszkadzających" mi w portfelu monet, a przy tych samych środkach finansowych dorzucam to na jakąś Fundację lub nowe dzieło. I tak się składa, że nadal wystarcza mi na wszystko co potrzebne do życia. Dziękuję i serdecznie pozdrawiam.

Odpowiedz

aneta szemetillo

2 lata temu

Przed chwila przeczytalam wywiad z Panem w Angorze.Chce byc z Wami,tyle sobie uswiadomilam czytajac go.Dziekuje.Zycze powodzenia,a gazete rzuce w obieg ,aby jak najwiecej rodakow go przeczytalo,gdyz mieszka w Belgi.Serdecznie pozdrawiam

Odpowiedz

Reklama

Powrót na górę strony
Wykonanie: ALX - szkolenia i specjaliści IT
Twitter
Facebook