Warto wiedzieć

Wierni podziękowali kard. Dziwiszowi 2017-01-21

Wierni podziękowali kard. Dziwiszowi

W Sanktuarium św. Jana Pawła II odbyła się Msza św. dziękczynna za posługę kard. Stanisława Dziwisza na urzędzie metropolity krakowskiego. Na Eucharystię przybyli licznie wierni - zarówno świeccy, jak i duchowni oraz osoby konsekrowane.

Więcej...

Modlitwa za babcie i dziadków 2017-01-21

Modlitwa za babcie i dziadków

− Dziadkowie są cennym darem i nie można odbierać tego skarbu następnym pokoleniom, bo dzięki nim każdy wie, jakie są jego korzenie − mówił do zgromadzonych w poznańskiej katedrze babci i dziadków bp Grzegorz Balcerek. W Mszy św., w intencji babci i dziadków, sprawowanej w przeddzień ich święta, licznie uczestniczyły całe rodziny, a przede wszystkim wnuki.

Więcej...

Zmarł były lekarz osobisty Jana Pawła II 2017-01-21

Zmarł były lekarz osobisty Jana Pawła II

W nocy z piątku na sobotę zmarł w Rzymie w wieku 92 lat dr Renato Buzzonetti, który od 29 grudnia 1978 roku był lekarzem osobistym Jana Pawła II a następnie do czerwca 2009 roku - Benedykta XVI, który przyznał jemu honorowy tytuł emerytowanego lekarza papieskiego.

Więcej...

Kard. Grocholewski odznaczony medalem „Pro Patria” 2017-01-21

Kard. Grocholewski odznaczony medalem „Pro Patria”

Kard. Zenon Grocholewski, były prefekt Kongregacji ds. Edukacji Katolickiej, został odznaczony medalem „Pro Patria”. Wyróżnienie, nadawane przez Szefa Urzędu do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych, zostało wręczone podczas uroczystości na Zamku Królewskim w Warszawie.

Więcej...

Dość szkaradnych kościołów 2017-01-21

Dość szkaradnych kościołów

Episkopat Włoch zajął się problemem szkaradnych kościołów, które zostały wybudowane w tym kraju w ostatnich dziesięcioleciach. Na problem ten od lat zwraca uwagę kard. Gianfranco Ravasi, przewodniczący Papieskiej Rady ds. Kultury.

Więcej...

Ponad 200 osób zatonęło w drodze do Europy 2017-01-21

Ponad 200 osób zatonęło w drodze do Europy

„Widziałem jak moja żona tonie i nie mogłem jej w żaden sposób pomóc” – opowiada jeden z czterech migrantów uratowanych przez norweski statek, którzy usiłowali przedostać się do Europy. Są to trzej mężczyźni i jedna kobieta z Etiopii i Erytrei.

Więcej...

Stan przygotowań do 34. Światowych Dni Młodzieży 2017-01-21

Stan przygotowań do 34. Światowych Dni Młodzieży

34. ŚDM Panama 2019 będą wydarzeniem współtworzonym przez całą Amerykę Centralną – zapowiadają panamscy organizatorzy. O spotkaniu, które po raz pierwszy od 1995 r. odbędzie się w terminie letnich wakacji w krajach Ameryki Centralnej, mówią jako wielkiej nadziei dla lokalnego Kościoła i społeczeństwa i podkreślają, że w przygotowaniach chcą się wzorować na gościnności i profesjonalnej organizacji ŚDM w Polsce.

Więcej...

Pogłębić wiedzę o bierzmowaniu – obradowała Komisja Duszpasterstwa KEP 2017-01-21

Pogłębić wiedzę o bierzmowaniu – obradowała Komisja Duszpasterstwa KEP

Konieczne jest pogłębienie wiedzy o sakramencie bierzmowania – podkreślano podczas zakończonego w piątek w Warszawie, dwudniowego spotkania Komisji Duszpasterstwa KEP. Wskazywano, że coraz więcej młodzieży rezygnuje z przyjęcia tego sakramentu oraz, że panuje bardzo mała świadomość na temat jego znaczenia.

Więcej...

Znamy datę 34. Światowych Dni Młodzieży Panama 2019 2017-01-20

Znamy datę 34. Światowych Dni Młodzieży Panama 2019

Światowe Dni Młodzieży Panama 2019 odbędą się w dniach od 22 do 27 stycznia 2019 r. - zapowiedział podczas konferencji prasowej w Panamie abp Jose Domingo Ulloa Mendieta, przewodniczący lokalnego Komitetu Organizacyjnego ŚDM.

Więcej...

Przedstawiciele miast i miejscowości papieskich o dziełach miłosierdzia 2017-01-20

Przedstawiciele miast i miejscowości papieskich o dziełach miłosierdzia

O dziełach miłosierdzia i współpracy samorządów lokalnych z Kościołem debatowali w siedzibie Konferencji Episkopatu Polski w Warszawie przedstawiciele miast papieskich.

Więcej...
Następna »

Reklama

Powrót na górę strony
Wykonanie: ALX - szkolenia i specjaliści IT
Twitter
Facebook