Ewangelizacja na słodko - Boże Krówki

mz (KAI), Warszawa, 2016-01-12

Na rynku produktów ewangelizacyjnych pojawiła się interesująca propozycja - Boże Krówki. Każdy cukierek kryje w sobie inny cytat ze świętego - od Ojców Kościoła po współczesnych nam świętych, od naszych rodaków, przez Europejczyków aż po libańskiego mnicha - św. Charbela.

Także treści niesione przez Boże Krówki są bardzo różnorodne - tak jak różnorodne jest bogactwo Kościoła. Znajdziemy w nich duchowe przemyślenia siostry Faustyny, praktyczne rady matki Teresy z Kalkuty a nawet żarty papieża Jana XXIII.

Obok uniwersalnej mądrości Boże Krówki zwracają uwagę jeszcze jedną cechą - są wykonane z niezwykłą starannością. Bo - jak pisze ich pomysłodawczyni - "mądrość świętych zasługuje na elegancką oprawę najwyższej jakości". Faktycznie, Boże Krówki prezentują się świeżo a zarazem szykownie, ponadto są wykonywane i pakowane ręcznie. Zero kojarzonej z dewocjonaliami tandety.

Warto o nich pamiętać szukając nietuzinkowego prezentu chrzcielnego, komunijnego czy po prostu imieninowego. Boże Krówki dobrze zastąpią rozdawane w kościołach cukierki czy obrazki - nadają się dla każdej grupy wiekowej. Ale kupując je dla przyjaciół warto pamiętać o paczuszce dla siebie - stwarzają ciekawe tematy do rozmów i są po prostu pyszne.

Komentarze (4)

Kazimierz Trybulski

1 rok temu

Każdy sposób na to, aby zarazić bliźnich miłością do Boga jest dobry.Ten też!

Odpowiedz

jacek

1 rok temu

Mam pytanie retoryczne czy te sentencje po zjedzeniu nie wylądują do kosza na śmieci???
Szkoda. KOMERCJA!!!

Odpowiedz

Agnieszka

11 miesięcy, 1 tydzień temu

co ma Krowa z sakrum wspólnego? obraźliwe

Odpowiedz

Anna Anonimowa

11 miesięcy temu

Są pyszne! smakują zarówno podniebieniu a także karmią ducha:)

Odpowiedz

Reklama

Powrót na górę strony
Wykonanie: ALX - szkolenia i specjaliści IT
Twitter
Facebook