Potrzeba kolejnych 100 tys. wolontariuszy na wizytę papieża w Meksyku

ts (KAI) / mz, Miasto Meksyk, 2016-01-19

Na kilka tygodni przed wizytą papieża Franciszka w Meksyku organizatorzy poszukują jeszcze 100 tys. wolontariuszy. Mieliby oni przede wszystkim zabezpieczać przejazdy Ojca Świętego ulicami miast, które będzie odwiedzał.

„Brakuje nam wolontariuszy we wszystkich regionach" - powiedziała rzeczniczka organizatorów w rozmowie z dziennikiem „La Voz de Michoacán”. Rzeczniczka poinformowała, że obok już zarejestrowanych 100 tys. wolontariuszy teraz trwają poszukiwania kolejnych również ze stanów, których Franciszek w czasie swojej wizyty 12-18 lutego nie odwiedzi.

Ponadto jest już czynna specjalna strona internetowa: www.papafranciscoenmexico.org, zawierająca obszerne informacje związane z wizytą papieża.

W tych dniach także Kościół katolicki w Meksyku ostrzega przed oszustami zbierającymi ofiary pieniężne na wizytę papieża. „Trzeba być ostrożnym, nikt nie może dać się zaskoczyć przez osoby chodzące od domu do domu" - powiedział sekretarz generalny episkopatu Meksyku, biskup pomocniczy archidiecezji Puebla, Eugenio Andrés Lira Rugarcia w rozmowie z Azteca Noticias 17 stycznia. Przypomniał, że podobne sytuacje miały miejsce przed wizytami w Meksyku papieży św. Jana Pawła II i Benedykta XVI. Zaznaczył, że pieniądze z przeznaczeniem na papieską wizytę zbierane są wyłącznie na terenie kościołów.

Komentarze (0)

Reklama

Powrót na górę strony
Wykonanie: ALX - szkolenia i specjaliści IT
Twitter
Facebook