Papież zaproszony do Sudanu i Sudanu Południowego

pb (KAI/romereports.com/L’Osservatore Romano/RV/CRN) / br, Watykan, 2016-01-22

Sudańscy biskupi zaprosili papieża do odwiedzenia obu sudańskich państw: Sudanu i niepodległego od 2011 r. Sudanu Południowego. Jak ujawnił metropolita Dżuby, abp Paulino Lukudu Loro, Franciszek wyraził chęć i gotowość do przyjazdu do obu Sudanów.

Ojciec Święty przyjął biskupów razem z prefektem Kongregacji ds. Ewangelizacji Narodów kard. Fernando Filonim i nuncjuszami apostolskimi w obu krajach: abp. Hubertusem van Megenem i Charlesem Balvo.
Rozmowa dotyczyła m.in. pokoju, ubóstwa i powołań w Sudanie i Sudanie Południowym, w którym od dwóch lat trwa wojna domowa, skutkująca ponad milionem uchodźców i uchodźców wewnętrznych. Na zakończenie papież wręczył biskupom pisemne przesłanie.

Biskupi przebywali w Rzymie od 12 stycznia, gdzie brali udział w swym zebraniu plenarnym i rozmowach w Kongregacji ds. Ewangelizacji Narodów. - Po pięciu dniach rekolekcji, odbyły się trwające trzy dni intensywne spotkania, w czasie których systematycznie omówiliśmy wiele problemów narodu, doświadczonego wojną, ubóstwem i migracją - powiedział dziennikowi „L’Osservatore Romano” kard. Filoni.

Komentarze (0)

Powrót na górę strony
Wykonanie: ALX - szkolenia i specjaliści IT
Twitter
Facebook