Abp Gądecki podziękował Lidze Katolickiej za edukację księży

xpra (BP KEP) / br, Rzym, 2016-01-28

Lidze Katolickiej zawdzięczamy wielu wykształconych kapłanów, którzy przez studia w Rzymie przygotowali się do posługi w Kościele – powiedział abp Stanisław Gądecki w rozmowie z Biurem Prasowym Konferencji Episkopatu Polski.

Przewodniczący KEP przekazał na ręce dyrektora Ligi bp. Andrzeja Piotra Wypycha podczas spotkania w Kolegium Polskim w Rzymie 26 stycznia wdzięczność za pomoc w edukacji przebywających tam polskich księży oraz za inicjatywy miłosierdzia.

Biskup pomocniczy archidiecezji Chicago Andrzej Piotr Wypych podkreśla, że zadanie, którego podejmuje się Liga to przede wszystkim Nowa Ewangelizacja człowieka, zjednoczonego przez wiarę i narodowe dziedzictwo.

Liga Katolicka jest ruchem religijno-społecznym zajmującym się pomocą religijną Polsce i Polonii. Od dziesięcioleci funduje ona stypendia naukowe dla polskich księży, którzy studiują na papieskich uczelniach w Rzymie, pomaga polskim parafiom i instytucjom kościelnym, a także misjonarzom i misjonarkom na całym świecie. Ponadto Liga Katolicka wspomaga młodzież polonijną w ich katolickiej formacji, fundując stypendia na uniwersytetach rzymskokatolickich w Stanach Zjednoczonych. W swoich działaniach promuje rodziny formowane w duchu tradycji chrześcijańskich.

Komentarze (0)

Powrót na górę strony
Wykonanie: ALX - szkolenia i specjaliści IT
Twitter
Facebook