Na papieskiej Mszy św. w Ecatepec było milion wiernych

tom (KAI) / br, Miasto Meksyk, 2016-02-15

Na papieskiej Mszy św. w Ecatepec było ok 1 mln wiernych poinformował ks. Federico Lombardi, dyrektor watykańskiego biura prasowego. Na miejscu celebry było 300 tys. osób z kartami wstępu, a reszta, w sumie ok. 1 miliona, znajdowała się na przyległych ulicach.

Podkreślił, że Franciszek nie krył swojej wdzięczności, że tak wielu ludzi oczekiwało go na ulicach. "To był dar, akt wielkoduszności" - powiedział.

Dalej ks. Lombardi poinformował, że w drodze na miejsce celebry papież zatrzymał się przed największym w Meksyku klasztorze sióstr zakonnych. W klasztorze sióstr klauzurowych Nawiedzenia NMP, wizytek żyją 53 zakonnice i 18 nowicjuszek. Franciszek na chwilę zatrzymał się i pozdrowił siostry, które z tej okazji opuściły klauzurę by przez kilka chwil wymienić z papieżem serdeczności.

Ponadto, jak poinformował ks. Lombardii po wizycie w szpitalu pediatrycznym im. Federica Gómeza w Mieście Meksyk w nuncjaturze, która jest rezydencją Franciszka w czasie wizyty w Meksyku papież spotkał się późnym wieczorem z sześcioma współbraćmi jezuitami. Ofiarowali oni Ojcu Świętemu relikwie bł. Miguela Pro, meksykańskiego męczennika, który zginął w 1927 roku podczas prześladowań religijnych w okresie rewolucji meksykańskiej. Watykański rzecznik przypomniał, że beatyfikował go w 1988 r. św. Jan Paweł II a teraz zakon oczekuje jego kanonizacji.

Komentarze (0)

Zobacz także

Reklama

Powrót na górę strony
Wykonanie: ALX - szkolenia i specjaliści IT
Twitter
Facebook