Film "Sprawiedliwy" od piątku w kinach

mip / mz, Warszawa, 2016-02-18

Film "Sprawiedliwy" od piątku w kinach

Autentyczna opowieść Michała Szczerbica o rodzinie, która wbrew zagrożeniu opiekowała się osieroconym, żydowskim dzieckiem trafi do kin w piątek 19 lutego. Film "Sprawiedliwy" uczy, że trzeba być wrażliwym na los drugiego człowieka i na jego krzywdę.

Film zrealizowany został na podstawie prawdziwych doświadczeń rodziny reżysera i zarazem autora scenariusza. Michał Szczerbic podkreślił jednak, że w "Sprawiedliwym" chodzi przede wszystkim o ponadczasowy i uniwersalny wymiar opowiadanej historii.

W obsadzie debiutu reżyserskiego Michał Szczerbica znaleźli się m.in.: Jacek Braciak, Urszula Grabowska, Jan Wieczorkowski, Aleksandra Hamkało, Beata Tyszkiewicz i Maja Komorowska.

"Sprawiedliwy" opowiada historię Hanny, która przyjeżdża do Polski, by odbyć podróż śladami swej przeszłości. Wyjechała stąd jako dziewczynka ocalona z wojennej zawieruchy, a wraca jako piękna, silna kobieta. Pamięta ludzi, którzy jej pomogli i miejsca, w których przeżyła dramatyczne dzieciństwo. Nie potrafi jednak pogodzić się z przeszłością. Ta podróż będzie dla niej powrotem do najtrudniejszych, ale i najważniejszych dni jej życia. Do prawdy o ludziach, którzy zaryzykowali wszystkim, by pomóc ukryć ją przed złem tego świata. I do Pajtka, miejscowego dziwaka, który stał się jej najbliższym przyjacielem. On potrafił odnaleźć radość w najgorszych chwilach i sprawić, że mała samotna dziewczynka, czuła się bezpieczna i kochana. Spotkanie z nim po latach, może być dla Hanny nowym początkiem.

Film został zrealizowany przy współpracy z Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN w Warszawie, gdzie 15 lutego odbył się jego pokaz premierowy. Do kin trafi w piątek 19 lutego. Patronem medialnym jest Katolicka Agencja Informacyjna.

Fot. PISF Fot. PISF Fot. PISF Fot. PISF Fot. PISF Fot. PISF Fot. PISF Fot. PISF Fot. PISF Fot. PISF Fot. PISF Fot. PISF Fot. PISF Fot. PISF Fot. PISF

Komentarze (0)

Reklama

Powrót na górę strony
Wykonanie: ALX - szkolenia i specjaliści IT
Twitter
Facebook