Film "Sprawiedliwy" od piątku w kinach

mip / mz, Warszawa, 2016-02-18

Autentyczna opowieść Michała Szczerbica o rodzinie, która wbrew zagrożeniu opiekowała się osieroconym, żydowskim dzieckiem trafi do kin w piątek 19 lutego. Film "Sprawiedliwy" uczy, że trzeba być wrażliwym na los drugiego człowieka i na jego krzywdę.

Film zrealizowany został na podstawie prawdziwych doświadczeń rodziny reżysera i zarazem autora scenariusza. Michał Szczerbic podkreślił jednak, że w "Sprawiedliwym" chodzi przede wszystkim o ponadczasowy i uniwersalny wymiar opowiadanej historii.

W obsadzie debiutu reżyserskiego Michał Szczerbica znaleźli się m.in.: Jacek Braciak, Urszula Grabowska, Jan Wieczorkowski, Aleksandra Hamkało, Beata Tyszkiewicz i Maja Komorowska.

"Sprawiedliwy" opowiada historię Hanny, która przyjeżdża do Polski, by odbyć podróż śladami swej przeszłości. Wyjechała stąd jako dziewczynka ocalona z wojennej zawieruchy, a wraca jako piękna, silna kobieta. Pamięta ludzi, którzy jej pomogli i miejsca, w których przeżyła dramatyczne dzieciństwo. Nie potrafi jednak pogodzić się z przeszłością. Ta podróż będzie dla niej powrotem do najtrudniejszych, ale i najważniejszych dni jej życia. Do prawdy o ludziach, którzy zaryzykowali wszystkim, by pomóc ukryć ją przed złem tego świata. I do Pajtka, miejscowego dziwaka, który stał się jej najbliższym przyjacielem. On potrafił odnaleźć radość w najgorszych chwilach i sprawić, że mała samotna dziewczynka, czuła się bezpieczna i kochana. Spotkanie z nim po latach, może być dla Hanny nowym początkiem.

Film został zrealizowany przy współpracy z Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN w Warszawie, gdzie 15 lutego odbył się jego pokaz premierowy. Do kin trafi w piątek 19 lutego. Patronem medialnym jest Katolicka Agencja Informacyjna.

Komentarze (0)

Reklama

Powrót na górę strony
Wykonanie: ALX - szkolenia i specjaliści IT
Twitter
Facebook