Fundacja YOUCAT poszukuje dwunastego apostoła - z Polski

mip, Stacja7.pl / mz, Warszawa, 2016-02-26

Niemiecka fundacja YOUCAT, podejmująca projekty ewangelizacji młodego pokolenia, poszukuje wśród Polaków "apostoła YOUCAT" czyli stażystę, który od 14 marca rozpocznie trzymiesięczny staż w siedzibie fundacji w Augsburgu.

Pochodzący z różnych stron świata uczestnicy, których będzie jedynie dwunastu, będą podczas Światowych Dni Młodzieży Kraków 2016 zachęcać do włączenia się w kampanię "milion ekspertów" dla papieża Franciszka oraz promować aplikację "DOCAT", która będzie zachęcała młodych do poznawania i realizowania katolickiej nauki społecznej.

Fundacja YOUCAT przy okazji organizowanych w Krakowie w 2016 ŚDM chce zaprosić do współpracy milion młodych ludzi, którzy będą studiować i realizować w codziennym życiu naukę społeczną Kościoła. Jak wskakują twórcy akcji, poprzez tę inicjatywę, która jest prezentem dla papieża Franciszka, chcą dać świadectwo temu, że świat może być zarządzany zgodnie z chrześcijańskimi wartościami.

YOUCAT od 2014 roku organizuje stypendia i praktyki ewangelizacyjne zwane YouDePro (Youcat Development Project) inicjujące projekty związane z Youcatem na całym świecie. W pierwszym YouDePro wzięli udział: Johann z Niemiec, Cyriac z Indii, Martine z Libanu, Jeronimo z Brazyli, Nicolas z Argentyny i Jonathan z Filipin. W 2015 roku stypendium odbyła Sharon z Irlandii, Ivan z Chorwacji, Nadia z Indonezji, Kara z USA i Vallentine z Kenii. Jedenaścioro młodych z różnych krajów tworzy więc ścisłe grono "apostołów Youcata". Do pełnej dwunastki brakuje jednej osoby.

Obecnie poszukiwany jest kandydat z Polski, który mógłby od 14 marca br. wziąć udział w warsztatach z udziałem kilku absolwentów YouDePro oraz João Chagasa z Papieskiej Rady ds. Świeckich. Po odbyciu intensywnej praktyki, osoba ta stanie się polskim dwunastym "apostołem YOUCAT-a" i będzie koordynowała kampanię miliona ekspertów dla Papieża Franciszka na terenie Polski.

Pochodzący z różnych stron świata uczestnicy będą podczas ŚDM w Krakowie zachęcać do włączenia się w kampanię "milion ekspertów", którzy odpowiedzą na papieskie wezwanie do czynienia w świecie rewolucji miłości. Stażyści będą również promować aplikację "DOCAT", która będzie zachęcała młodych do poznawania i realizowania w codziennym życiu katolickiej nauki społecznej.

Augsburska fundacja YOUCAT działa pod patronatem międzynarodowego dzieła pomocy Kirche in Not (Pomoc Kościołowi w Potrzebie). Organizacja stawia sobie za zadanie krzewienie i utrwalanie wiary wśród młodych katolików na całym świecie. Jedną z jej inicjatyw jest międzynarodowa strona internetowa www.youcat.org

Fundacja połączona jest z wydawnictwem, w którym ukazują się "Katechizmy dla młodych YOUCAT" i wszystkie związane z nim publikacje, m.in. kalendarze kieszonkowe, pomoce związane z bierzmowaniem i materiały przygotowujące do spowiedzi.

Szczegółowe informacje dotyczące rekrutacji na staż znajdują się na stronie internetowej.

Inicjatywę wspiera portal Stacja7.pl

Komentarze (0)

Reklama

Powrót na górę strony
Wykonanie: ALX - szkolenia i specjaliści IT
Twitter
Facebook