Papież spotkał się z reprezentantami Programu MAGIS 2016

mz (KAI), Watykan, 2016-03-04

Podczas ostatniej, środowej audiencji generalnej w Watykanie, jezuiccy reprezentanci Programu MAGIS 2016 spotkali się z papieżem Franciszkiem.

Papież pobłogosławił wszystkim uczestnikom jezuickiego programu, oraz podpisał bluzę MAGIS. - Sempre MAGIS! (Zawsze MAGIS!) - powiedział papież.

Łacińskie słowo MAGIS, wywodzi się z duchowości św. Ignacego Loyoli, założyciela jezuitów. Jest tłumaczone jako "więcej/bardziej". Zaadoptowane do programu wychowawczego ma promować postawę inicjatywy i kreatywności zarówno w wierze jak i życiu społecznym.

Papież Franciszek, wystosował specjalne 12 pytań, które będą stanowić podstawę programu przygotowawczego przed przyjazdem młodzieży do Polski. Pytania stanowią drogę duchową, rozpoczynają od poznania samego siebie, przez pytania o osobistą relację z Jezusem, po odczytanie indywidualnej misji w świecie wypełnionym biedą i cierpieniem.

Przygotowanie rozpocznie się tydzień po Wielkanocy, w Niedzielę Miłosierdzia. Pytania papieża, specjalne rozważania modlitewne i inne materiały będą dostępne na stronie internetowej www.MAGIS2016.org oraz na kanałach społecznościowych Programu MAGIS 2016. Patronem medialnym MAGIS jest KAI.

Komentarze (1)

teresa

10 miesięcy, 3 tygodnie temu

Magis. Byśmy się bardziej stawali przyjaciółmi Jezusa.

Odpowiedz

Reklama

Powrót na górę strony
Wykonanie: ALX - szkolenia i specjaliści IT
Twitter
Facebook