Kondolen​​cje przewodniczącego Episkopatu Polski po zamachach w Brukseli

BP KEP / br, Warszawa, 2016-03-22

Kondolencje oraz wyrazy duchowej łączności z poszkodowanymi w zamachu terrorystycznym w Brukseli, 22 marca br., oraz ich rodzinami złożył przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski, abp Stanisław Gądecki.

Kondolen​​cje Przewodniczącego Episkopatu Polski po zamachach w Brukseli

Z głębokim smutkiem przyjąłem informację o haniebnych zamachach terrorystycznych w Belgii. Każdy akt terrorystyczny, będąc przejawem skrajnego barbarzyństwa i tchórzostwa, jest godny najwyższego potępienia, ponieważ wymierzony jest w bezbronną ludność cywilną, nie wyłączając kobiet i dzieci,

Jako Kościół Katolicki w Polsce łączymy się duchowo z całym Narodem Belgijskim, zwłaszcza z poszkodowanymi w zamachu oraz z rodzinami i bliskim ofiar, zapewniając o naszej modlitwie i wsparciu.

Matce Bożej powierzam Kościół w Belgii: wiernych i pasterzy, prosząc o pokój i bezpieczeństwo dla całego kraju.


+Stanisław Gądecki
Arcybiskup Metropolita Poznański
Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski

Komentarze (1)

korwinista

10 miesięcy temu

nie przypominam sobie aby JE byl wstrzasniety zamachami, mordami i gwaltami na chrzescijan na bliskim wschodzie od nastu lat juz, proponuje wspolne modly z islamistami o pokoj w swiecie i dalsze rozwijanie dialogu. Kondolencje ... cos podobnego, a ilu mamy ich przyjac jeszcze, nie bylo aby wytycznych z Watykanu?

Odpowiedz
Powrót na górę strony
Wykonanie: ALX - szkolenia i specjaliści IT
Twitter
Facebook