Rekordowa liczba uczestników Ekstremalnej Drogi Krzyżowej

mstob / br, Kraków, 2016-03-23

Tegoroczna Ekstremalna Droga Krzyżowa, zakończona 19 marca, przyciągnęła rekordową liczbę uczestników.

Ponad 25 tys. osób wyruszyło w 177 tras w całej Polsce i 11 zagranicą - poinformowali organizatorzy Ekstremalnej Drogi Krzyżowej.

Ekstremalna Droga Krzyżowa polega na pokonaniu wybranej, ponad 40-kilometrowej trasy w nocy. Jej pierwsza edycja odbyła się w 2009 roku. Jej pomysłodawcą jest ks. Jacek WIOSNA Stryczek, inicjator dobroczynnej akcji "Szlachetna Paczka", wraz ze wspólnotą Męska Strona Rzeczywistości oraz Stowarzyszeniem WIOSNA.

- Wyzwanie, noc, ból - taka jest moja duchowość – mówi ks. Stryczek. - Bo wtedy zaczyna się modlitwa zgodnie z tym, jak mówił Jezus: "Kto chce zachować życie, ten je straci". Ja mam ciągle taką tendencję do tracenia życia i okazało się, że więcej osób też. Dlatego w tym roku wyruszyła z nami rekordowa liczba ludzi – wyjaśnia.

W tym roku wyzwanie przejścia w Ekstremalnej Drodze Krzyżowej podjęło 25 tys. uczestników - to aż o 14 tys. więcej niż rok temu.

Ekstremalna Droga Krzyżowa odbyła się także zagranicą - m.in. w Oslo, Genewie, Jablunkow (Czechy) oraz w kilku miastach w Wielkiej Brytanii, w tym Glasgow i Manchesterze. Najdłuższa trasa sięgnęła 100 km (Rzeszów), a za najtrudniejszą uznawana jest trasa w Bielsku–Białej, gdzie uczestnicy musieli pokonać łącznie 2500 m przewyższeń. Trasa na wzór EDK w tym roku ruszyła także w Antarktyce.

Komentarze (0)

Powrót na górę strony
Wykonanie: ALX - szkolenia i specjaliści IT
Twitter
Facebook