Watykan potępia sprawców zamachu w Lahaurze

st (KAI) / mz, Watykan, 2016-03-28

Straszliwa rzeź kilkudziesięciu niewinnych osób przed publicznym parkiem w Lahaurze we wschodnim Pakistanie rzuca cień smutku i cierpienia na święta Wielkanocne – stwierdził rzecznik Stoicy Apostolskiej, ks. Federico Lombardi SJ.

„Po raz kolejny tchórzliwa zabójcza nienawiść niegodziwie szaleje wobec najbardziej bezbronnych. Wraz z papieżem - który został poinformowany o tym wydarzeniu - modlimy się za ofiary, jesteśmy blisko rannych, poszkodowanych rodzin, ich ogromnego bólu, członków mniejszości chrześcijańskich ponownie dotkniętych fanatyczną przemocą i całym bolejącym narodem pakistańskim. Jak stwierdził dziś rano Ojciec Święty pomimo tych straszliwych przejawów nienawiści Ukrzyżowany Chrystus stale daje nam odwagę i nadzieję potrzebne do budowy dróg współczucia, solidarności z cierpiącymi, dialogu, sprawiedliwości, pojednania i pokoju” – stwierdził ks. Lombardi.

W zamachu przed pełnym ludzi publicznym parkiem Gulshan-e-Iqbal w Lahaurze zginęło co najmniej 69 osób, a ponad 300 zostało rannych. Według miejscowej policji wybuch spowodował zamachowiec samobójca. Do eksplozji doszło w pobliżu dziecięcych huśtawek. Większość rannych to kobiety i dzieci. Według policji, celem zamachowca były rodziny chrześcijańskie.

Komentarze (1)

Kasja

10 miesięcy temu

Jak to Watykan potepia sprawcow zamachu? Przeciez Kosciol nie moze potepiac nikogo, prawda? Moze potepiac czyny, ale ludzi...? Jakim prawem? Prosze o wytlumaczenie.

Odpowiedz
Powrót na górę strony
Wykonanie: ALX - szkolenia i specjaliści IT
Twitter
Facebook