Watykan potępia sprawców zamachu w Lahaurze

st (KAI) / mz, Watykan, 2016-03-28

Watykan potępia sprawców zamachu w Lahaurze Fot. Magda Wolnik - fotoKAI

Straszliwa rzeź kilkudziesięciu niewinnych osób przed publicznym parkiem w Lahaurze we wschodnim Pakistanie rzuca cień smutku i cierpienia na święta Wielkanocne – stwierdził rzecznik Stoicy Apostolskiej, ks. Federico Lombardi SJ.

„Po raz kolejny tchórzliwa zabójcza nienawiść niegodziwie szaleje wobec najbardziej bezbronnych. Wraz z papieżem - który został poinformowany o tym wydarzeniu - modlimy się za ofiary, jesteśmy blisko rannych, poszkodowanych rodzin, ich ogromnego bólu, członków mniejszości chrześcijańskich ponownie dotkniętych fanatyczną przemocą i całym bolejącym narodem pakistańskim. Jak stwierdził dziś rano Ojciec Święty pomimo tych straszliwych przejawów nienawiści Ukrzyżowany Chrystus stale daje nam odwagę i nadzieję potrzebne do budowy dróg współczucia, solidarności z cierpiącymi, dialogu, sprawiedliwości, pojednania i pokoju” – stwierdził ks. Lombardi.

W zamachu przed pełnym ludzi publicznym parkiem Gulshan-e-Iqbal w Lahaurze zginęło co najmniej 69 osób, a ponad 300 zostało rannych. Według miejscowej policji wybuch spowodował zamachowiec samobójca. Do eksplozji doszło w pobliżu dziecięcych huśtawek. Większość rannych to kobiety i dzieci. Według policji, celem zamachowca były rodziny chrześcijańskie.

Komentarze (1)

Kasja

8 miesięcy, 2 tygodnie temu

Jak to Watykan potepia sprawcow zamachu? Przeciez Kosciol nie moze potepiac nikogo, prawda? Moze potepiac czyny, ale ludzi...? Jakim prawem? Prosze o wytlumaczenie.

Odpowiedz
Powrót na górę strony
Wykonanie: ALX - szkolenia i specjaliści IT
Twitter
Facebook