Międzynarodowy Dzień Modlitwy i Refleksji na temat Walki z Handlem Ludźmi

mz (KAI), Warszawa, 2016-02-04

8 lutego, w dniu wspomnienia św. Bakhity, mamy konkretną okazję otworzyć szeroko serca i wyrazić naszą solidarność z tymi wszystkimi, których świat i jego żądze uczynili współczesnymi niewolnikami.

"Bezużyteczne jest otwieranie wszystkich drzwi świętych we wszystkich bazylikach świata, jeśli drzwi naszego serca są zamknięte" - powiedział Papież Franciszek.

Mówi się o 27 mln kobiet, mężczyzn i dzieci, którzy są zmuszani do pracy w niewolniczych warunkach, wykorzystywani seksualnie, przymusza się ich do żebractwa, pozbawia organów. Handel ludźmi jest plagą naszych czasów, zbrodnią, wobec której nie możemy pozostawać obojętni.

Papież Franciszek ubiegłego roku ogłosił liturgiczne wspomnienie św. Józefiny Bakhity, niewolnicy z Sudanu, Międzynarodowym Dniem Modlitwy i Refleksji na temat Walki z Handlem Ludźmi.

W Jubileuszowym Roku Miłosierdzia z jeszcze większą gorliwością podejmijmy modlitwę za ofiary handlu ludźmi, szukajmy sposobów jak przeciwdziałać temu zjawisku i jak pomóc pokrzywdzonym. Zapewne nieraz dręczy nas pytanie, co możemy zrobić? Jak przeciwdziałać? Ogarnia nas bezsilność wobec rozmiaru tego zła. Nie czekając na rzeczy wielkie, uczyńmy prosty gest i zamieńmy NOC w MOC MIŁOSIERDZIA. Odmówmy koronkę do Miłosierdzia Bożego o 3:00 godzinie w nocy i przyzywajmy miłosierdzia dla ofiar handlu ludźmi i sprawców ich cierpienia.

Dlaczego taka godzina? Pod osłoną nocy dokonuje się wiele zła, wyzysku, upokorzeń, których doświadczają ofiary handlu ludźmi. Nocą płyną łzy wstydu, udręczenia, bezsilności; łzy tęsknoty za utraconą wolnością. W nocy toczy się zmaganie i duchowa walka z mocami ciemności. Ale świat i wszelka władza i moc należą do Boga! Dlatego o tej nocnej porze wstańmy i podejmijmy modlitwę, aby w życiu wszystkich zniewolonych objawiła się moc miłosierdzia Boga.

Dlaczego Koronka do Miłosierdzia Bożego? W Roku Miłosierdzia właśnie tą modlitwą otoczmy ofiary handlu ludźmi, których wyzwolenia pragnie Miłosierne Serce Ojca. Módlmy się za oprawców, by otworzyli się na przemieniającą moc i odmienili swoje życie. Módlmy się także za nas, byśmy nie wykorzystywali innych, lecz mieli serca wrażliwe, zdolne poruszyć się na widok krzywdy i nieszczęścia.

Pośród kultury obojętności, która nierzadko staje się w końcu bezlitosna, niech nasz styl życia napełniony będzie zmiłowaniem, empatią, współczuciem, miłosierdziem, czerpanymi ze studni modlitwy. (Papież Franciszek, Pasterka 2015)

Odważmy się na ten konkretny gest wparcia i bliskości! Przekazujmy tę wiadomość! Niech z wielu różnych miejsc popłynie modlitwa o Miłosierdzie dla NICH i całego świata!

Sieć Bakhita
Do Spraw Przeciwdziałania
i Pomocy Ofiarom
Współczesnych Form Niewolnictwa
przy KWPŻZZ

 

Komentarze (3)

teresa

1 rok temu

8.II.2016 trzeba będzie nastawić budzik na 3 nad ranem i wraz z innymi odmówić koronkę do Bożego Miłosierdzia.Nie wiem ,czy nie zapomnę.

Odpowiedz

teresa

11 miesięcy, 3 tygodnie temu

Przepraszam, chyba już zanudzam.

Odpowiedz

anty

11 miesięcy, 3 tygodnie temu

doprawdy nie pojmuje, trzeba było mieć w domu bron i nie oddawac zony i corki, a tak, ow mezczyzna jest okryty hanba, ze z jego zony i corki zrobiono to co zrobiono. Widac ze przestrzeganie KKK odnośnie zakazu handlu bronia i jej reglamentacji przez państwo sprzyja niewolnictwu na które tak papież narzeka. Ale nic to, wierzymy w tego samego Boga i całujmy koran.

Odpowiedz

Reklama

Powrót na górę strony
Wykonanie: ALX - szkolenia i specjaliści IT
Twitter
Facebook