Polecamy

Cerkiew pod wezwaniem Świętych Borysa i Gleba na Kołoży w Grodnie 2016-12-28

Cerkiew pod wezwaniem Świętych Borysa i Gleba na Kołoży w Grodnie

Cerkiew pod wezwaniem Świętych Borysa i Gleba na Kołoży w Grodnie wzniesiono w XII wieku (pierwsze wzmianki z 1138 roku). Kilkakrotnie remontowana i przebudowywana, między innymi na początku XVI wieku.

Więcej...

III edycja Międzynarodowego Konkursu Plastyczno-Literackiego „Ścieżki życia i droga do świętości bł. Bolesławy Lament” 2016-11-02

III edycja Międzynarodowego Konkursu Plastyczno-Literackiego „Ścieżki życia i droga do świętości bł. Bolesławy Lament”

Zespół Szkół Nr 1 w Nidzicy oraz Zgromadzenie Sióstr Misjonarek Świętej Rodziny przy współpracy Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli w Olsztynie i Wydziału Nauki Katolickiej w Olsztynie, a także przy współudziale licznych podmiotów i fundatorów nagród, organizuje już po raz ósmy, a po raz trzeci na skalę międzynarodową, konkurs plastyczno – literacki na temat bł. Bolesławy Lament.

Więcej...

Pielgrzymka do Wilna na zakończenie Roku Miłosierdzia 2016-10-13

Biuro Podróży "Droga" zaprasza na 4-dniowy wyjazd do Wilna na zakończenie Roku Miłosierdzia.

Więcej...

Odsłonięcie rzeźby "W HOŁDZIE POLSKIM ARTYSTOM BALETU" 2016-10-05

Odsłonięcie rzeźby "W HOŁDZIE POLSKIM ARTYSTOM BALETU"

8 października odbędzie się odsłonięcie rzeźby "W HOŁDZIE POLSKIM ARTYSTOM BALETU", autorstwa Zbigniewa Stanucha.

Więcej...

Razem przeciw niewolnictwu - 30 lipca Światowy Dzień Walki z Handlem Ludźmi 2016-07-25

Razem przeciw niewolnictwu - 30 lipca Światowy Dzień Walki z Handlem Ludźmi

30 lipca przypada trzeci Światowy Dzień Walki z Handlem Ludźmi. Inicjatywa ta, ustanowiona przez ONZ ma za zadanie zwrócić szczególną uwagę na globalny proceder handlowania żywym towarem. Tegoroczny Światowy Dzień Walki z Handlem Ludźmi zbiega się m.in. z kampanią Zbuduj FreeDOM prowadzoną przez Fundację Razem dla Afryki i organizację HAART Kenya.

Więcej...

Kraków: o seksie na ŚDM 2016-07-24

„Miłość i seksualność – jak w dzisiejszych czasach prowadzić młodzież w drodze ku szczęśliwemu małżeństwu i rodzinie” – taki tytuł będą nosić warsztaty odbywające się w ramach ŚDM. Kilkugodzinne spotkanie, prowadzone w całości w języku angielskim, odbędzie się we wtorek, 26 lipca w Kampusie AGH w Krakowie.

Więcej...

Częstochowa: wystawa fotografii z jasnogórskich obchodów Millenium Chrztu Polski 2016-07-23

„Jasnogórskie Te Deum Laudamus 966-2016” - to tytuł plenerowej wystawy archiwalnych fotografii, która została otwarta 23 lipca na pl. Biegańskiego w Częstochowie. Wystawę prezentującą zdjęcia z obchodów Millenium Chrztu Polski z 1966 r. będzie można oglądać przez całe lato na Placu Biegańskiego. Komisarzem wystawy jest Zdzisław Sowiński, a cały projekt powstał z inicjatywy przewodniczącego Stowarzyszenia Przyjaciół „Gaude Mater”, Jana Szymy.

Więcej...

Inauguracja ŚDM w Domu Rodzinnym Jana Pawła II 2016-07-22

Muzeum Dom Rodzinny Ojca Świętego Jana Pawła II w Wadowicach zaprasza na prezentację nowej książki Franco Bucarellego pt. "Pamiątki cierpienia Jana Pawła II". Konferencja prasowa odbędzie się 25 lipca (w poniedziałek) o godz. 11.00 w sali przy Pl. Jana Pawła II 1 w Wadowicach.

Więcej...

Boże Krówki na ŚDM 2016-06-22

Chorągiewki z logiem ŚDM, pocztówki, długopisy czy nawet fluoryscencyjna figurka ojca świętego – wachlarz produktów dostępnych w związku ze Światowymi Dniami Młodzieży jest ogromny. Pośród zalewu mniej i bardziej interesujących propozycji udało nam się znaleźć podarunek niebanalny, tradycyjny, bardzo polski, a w dodatku niosący przesłanie.

Więcej...
Następna »

Reklama

Powrót na górę strony
Wykonanie: ALX - szkolenia i specjaliści IT
Twitter
Facebook