Polska

Bp Pindel: dziękujmy za papieża widzącego potrzebę głoszenia miłosierdzia Boga 2016-09-24

Bp Pindel: dziękujmy za papieża widzącego potrzebę głoszenia miłosierdzia Boga

Do dziękowania za miłosierdzie Boga oraz za dar papieża Franciszka, który widzi potrzebę głoszenia miłosierdzia, i który ogłosił rok jubileuszowy, będący okazją do zbawiennego przejścia przez Bramę Miłosierdzia – zachęcił bp Roman Pindel podczas sobotniej Eucharystii w bielskiej katedrze.

Więcej...

„Bądźcie świadkami miłosierdzia” - hasłem XVI Dnia Papieskiego 2016-09-24

„Bądźcie świadkami miłosierdzia” - hasłem XVI Dnia Papieskiego

Hasłem XVI Dnia Papieskiego, który obchodzony będzie 9 października, będą słowa „Bądźcie świadkami miłosierdzia”. W całym kraju, ale także poza jego granicami, sprawowane będą Msze św., organizowane koncerty, happeningi oraz spotkania propagujące nauczenia św. Jana Pawła II.

Więcej...

Licytacje papieskich samochodów 2016-09-24

Licytacje papieskich samochodów

W poniedziałek, 26 września, rozpoczną się charytatywne aukcje samochodów używanych przez papieża Franciszka podczas pobytu w Polsce w lipcu tego roku. Za środki zgromadzone w ten sposób krakowska Caritas sfinansuje zakup mobilnej kliniki dla uchodźców z Syrii w Libanie.

Więcej...

Caritas wesprze ojca samotnie wychowującego dzieci 2016-09-24

Caritas wesprze ojca samotnie wychowującego dzieci

Łódzka Caritas pomoże panu Wojciechowi z Łodzi, samotnie wychowującemu szóstkę dzieci. Sąd zmienił 23 września swoją decyzję odbierającą mu maluchy, ale niezbędne są pieniądze na poprawę warunków lokalowych i późniejszą pomoc socjalną.

Więcej...

Sejm zajmie się ustawami o aborcji i in vitro 2016-09-23

Sejm zajmie się ustawami o aborcji i in vitro

Obywatelski projekt ustawy inicjatywy "Stop aborcji", zaostrzający przepisy dopuszczalności stosowania aborcji, został w piątek skierowany przez posłów do dalszych prac w komisjach sejmowych. Parlamentarzyści odrzucili natomiast w pierwszym czytaniu lewicowy projekt inicjatywy "Ratujmy kobiety". Do dalszych prac sejmowych skierowany został także projekt ustawy regulującej stosowanie metody in vitro.

Więcej...

Brakuje szafarzy Komunii św. w diecezji radomskiej 2016-09-23

Brakuje szafarzy Komunii św. w diecezji radomskiej

Diecezja radomska potrzebuje mężczyzn, którzy mogą zanosić w niedziele i święta Komunie św. ciężko chorym i niepełnosprawnym osobom. Obecnie, co szósta parafia w diecezji ma takich szafarzy.

Więcej...

Ożarów Maz.: 1 października VIII Międzynarodowe Forum Ojców 2016-09-23

Ożarów Maz.: 1 października VIII Międzynarodowe Forum Ojców

1 października odbędzie się w Ożarowie Mazowieckim VIII Międzynarodowe Forum Ojców Tato.net. pod hasłem: "Odwaga i rozwaga. O męskiej sztuce życia". Organizatorzy spodziewają się tysiąca (!) mężczyzn z Polski, USA, Ukrainy, Rosji, Francji, Wielkiej Brytanii, Belgii, Rumunii i innych krajów.

Więcej...

Polscy biskupi na szkoleniu w Rzymie 2016-09-23

Polscy biskupi na szkoleniu w Rzymie

Jak być dobrym biskupem? Dlaczego biskup powinien stawać się ojcem, bratem i przyjacielem dla swoich kapłanów? W jaki sposób zarządzać kurią diecezjalną i innymi instytucjami kościelnymi? Na te i inne pytania szukali mianowani w ostatnim czasie biskupi katoliccy z całego świata podczas tygodnia formacji, który odbył się w Rzymie. W szkoleniu uczestniczyło siedmiu biskupów pomocniczych z Polski.

Więcej...

W oczekiwaniu na beatyfikację - wspomnienia o Joannie Krypajtis 2016-09-23

W oczekiwaniu na beatyfikację - wspomnienia o Joannie Krypajtis

Mimo młodego wieku, zdążyła zaskarbić sobie serca wielu ludzi, którzy ponad 50 lat po jej śmierci, wciąż pamiętają jej niecodzienne świadectwo wiary. Joanna Krypajtis zmarła w Warszawie w opinii świętości, w wieku niespełna 19 lat. Cud za jej wstawiennictwem, może być krokiem do beatyfikacji dziewczynki. O niezwykłym życiu "mistyczki z Mokotowa" w rozmowie z KAI, opowiada jej siostra - Jagoda Hajt.

Więcej...

Dalajlama w Świdnicy - międzyreligijny apel o pokój 2016-09-23

Dalajlama w Świdnicy - międzyreligijny apel o pokój

Pokój „jest możliwy zawsze, jeżeli tylko istnieje zrozumienie i miłość do drugiego człowieka” – czytamy w „Apelu o pokój” podpisanym w Świdnicy przez przedstawicieli buddyzmu, chrześcijaństwa, islamu i judaizmu.

Więcej...
Następna »

Reklama

Reklama

Powrót na górę strony
Wykonanie: ALX - szkolenia i specjaliści IT
Twitter
Facebook