Polska

Warszawscy bezdomni zyskają mobilną łaźnię 2017-01-17

Warszawscy bezdomni zyskają mobilną łaźnię

Pod koniec stycznia w stolicy pojawi się łaźnia mobilna dla bezdomnych. Będzie składać się z modułów - toalety, łazienki z prysznicem i przebieralni oraz punktu fryzjerskiego i medycznego. To wspólny projekt Miasta Stołecznego Warszawy i Caritas Diecezji Warszawsko-Praskiej.

Więcej...

Przesłanie na XX Dzień Judaizmu 2017-01-17

Przesłanie na XX Dzień Judaizmu

O ścisłym pokrewieństwie religii żydowskiej i chrześcijańskiej przypomina Komitet Episkopatu ds. Dialogu z Judaizmem. W przesłaniu na XX Dzień Judaizmu, który ma miejsce 17 stycznia w Kielcach, przywołano m.in. historyczną wypowiedź św. Jana Pawła II: „kto spotyka Jezusa, spotyka judaizm”.

Więcej...

Polska uczci 600-lecie prymasostwa 2017-01-17

Polska uczci 600-lecie prymasostwa

Po ubiegłorocznej 1050. rocznicy Chrztu Polski, w tym roku przypada kolejny ważny jubileusz – 600-lecie nadania arcybiskupom gnieźnieńskim godności prymasa Polski. Główne uroczystości odbędą się w dniach 22-23 kwietnia, w czasie dorocznego odpustu ku czci św. Wojciecha – głównego patrona Polski.

Więcej...

Spotkanie noworoczne Polskiej Rady Ekumenicznej 2017-01-17

Spotkanie noworoczne Polskiej Rady Ekumenicznej

Jako kościoły mniejszościowe przestrzegamy przed zaostrzaniem sporów. Przywódcy religijni i polityczni nie powinni swoimi wypowiedziami dzielić, wykluczać i poniżać innych – podkreślił prezes Polskiej Rady Ekumenicznej, zwierzchnik polskich luteran bp Jerzy Samiec w przemówieniu wygłoszonym podczas noworocznego spotkania Kościołów zrzeszonych w PRE.

Więcej...

Obchody 20. Dnia Judaizmu 2017-01-17

Obchody 20. Dnia Judaizmu

Nabożeństwo biblijne, wspominanie ofiar pogromu kieleckiego i żydowsko-chrześcijańska dyskusja w seminarium – to niektóre punkty XX Dnia Judaizmu w Kościele katolickim w Polsce. Gościem specjalnym centralnych obchodów, po raz drugi organizowanych w Kielcach, będzie rabin z Buenos Aires i przyjaciel papieża Franciszka, Abraham Skórka.

Więcej...

Apel o liczniejszy udział chrześcijan w modlitwę o jedność 2017-01-16

Apel o liczniejszy udział chrześcijan w modlitwę o jedność

O liczniejszy udział polskich wyznawców Chrystusa w rozpoczynającym się 18 stycznia Tygodniu Modlitw o Jedność Chrześcijan zaapelowali wspólnie przewodniczący Rady ds. Ekumenizmu Konferencji Episkopatu Polski i prezes Polskiej Rady Ekumenicznej. Wydarzenie rozpoczyna się w środę pod hasłem "Pojednanie – miłość Chrystusa przynagla nas" (por. 2 Kor 5,14–20).

Więcej...

Niech każdy napisze swoje błogosławieństwo - rozmowa z Bogdanem Białkiem przed Dniem Judaizmu 2017-01-16

Niech każdy napisze swoje błogosławieństwo - rozmowa z Bogdanem Białkiem przed Dniem Judaizmu

To, co mnie boli, to niezrozumienie, że w postawie dialogu do której zachęcał w swych katechezach Jan Paweł II, chodzi o stałą otwartość na innych i ich potrzeby - mówi KAI Bogdan Białek. Współprzewodniczący Polskiej Rady Chrześcijan i Żydów podkreśla, że Kościół w Polsce nigdy dotąd Kościół nie angażował się tak zdecydowanie w zwalczanie antysemityzmu i nienawiści na tle rasowym jak w ciągu ostatnich dziesięciu lat. 17 stycznia w Kielcach odbędą się centralne obchody XX Dnia Judaizmu w Kościele katolickim w Polsce.

Więcej...

Bp Nitkiewicz: konieczne jest opracowanie vademecum ekumenicznego 2017-01-16

Bp Nitkiewicz: konieczne jest opracowanie vademecum ekumenicznego

Konieczne jest opracowanie vademecum ekumenicznego, które uwzględniłoby polskie warunki – stwierdził rozmowie z KAI bp Krzysztof Nitkiewicz. Przewodniczący Rady ds. Ekumenizmu KEP ocenił, że choć nasze społeczeństwo staje się coraz bardziej pluralistyczne, jako chrześcijanie właściwie niewiele o sobie wiemy, chociaż łączy nas jeden chrzest. W środę rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan.

Więcej...

Kard. Dziwisz honorowym obywatelem Wieliczki 2017-01-15

Kard. Dziwisz honorowym obywatelem Wieliczki

W sobotę wieczorem odbyła się uroczystość nadania Honorowego Obywatelstwa Królewskiego Górniczego Wolnego Miasta Wieliczka kardynałowi Stanisławowi Dziwiszowi. "Nigdy nie zapomnimy tego, co przeżyliśmy i na co patrzył cały Kościół, i cały świat w Brzegach, podczas nocnego czuwania na Campus Misericordiae " - powiedział ustępujący metropolita krakowski.

Więcej...

Benemerenti Ordynariatu Polowego dla Ewy Błaszczyk oraz Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego WP 2017-01-15

Benemerenti Ordynariatu Polowego dla Ewy Błaszczyk oraz Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego WP

Fundacja Ewy Błaszczyk „Akogo?” oraz Reprezentacyjny Zespół Artystyczny Wojska Polskiego (RZAWP) zostali tegorocznymi laureatami nagród Ordynariatu Polowego Benemerenti. Uroczystej gali w auli Klubu Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie, towarzyszył koncert artystów w mundurach. Poza wyróżnieniami Benemerenti przyznano także medale Milito pro Christo.

Więcej...
Następna »

Reklama

Reklama

Powrót na górę strony
Wykonanie: ALX - szkolenia i specjaliści IT
Twitter
Facebook