Polska

Światowe Dni Młodzieży 2016 z papieżem Franciszkiem 2016-07-27

Papież Franciszek w dniach 27 - 31 lipca 2016 r. odwiedzi Polskę. W Krakowie spotka się z młodzieżą z całego świata na XXXI Światowych Dniach Młodzieży, oprócz tego odwiedzi jeszcze Jasną Górę i Auschwitz. Zapraszamy do śledzenia aktualnych informacji o papieskiej pielgrzymce do Polski.

Więcej...

Miłosierdzie w centrum ŚDM 2016-07-27

Miłosierdzie w centrum ŚDM

W centrum Światowych Dni Młodzieży w Krakowie jest miłosierdzie, przede wszystkim ze względu na znajdujące się w Łagiewnikach Centrum Bożego Miłosierdzia. Zdaniem s. Skass ze Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia, Łagiewniki są genialnym miejscem, by tego miłosierdzia doświadczyć.

Więcej...

Franciszek poprosił o świadectwo niepełnosprawnych z l’Arche 2016-07-27

Franciszek poprosił o świadectwo niepełnosprawnych z l’Arche

Na osobiste zaproszenie papieża Franciszka, na ŚDM do Krakowa przybyło ok. 700 osób niepełnosprawnych intelektualnie ze wspólnot l’Arche, założonych przez Jeana Vanier. „Franciszkowi chodzi o to, by na ŚDM, które przeżywane są w duchu miłosierdzia, mocno wybrzmiało świadectwo osób niepełnosprawnych, dla których miłosierdzie jest drogą ich życia” – mówi Christian Petitau z Francji, organizator miasteczka l’Arche w podkrakowskim Kokotowie.

Więcej...

Dziś rozpoczyna się wizyta apostolska Franciszka w Polsce 2016-07-27

Dziś rozpoczyna się wizyta apostolska Franciszka w Polsce

Ojciec Święty Franciszek przybywa dziś do Polski. Papieska wizyta apostolska związana jest głównie ze Światowymi Dniami Młodzieży, ale Franciszek uczci też na Jasnej Górze 1050. rocznicę chrztu Polski i będzie modlił się na terenie b. hitlerowskiego obozu Auschwitz-Birkenau. Papieski samolot wyląduje na podkrakowskich Balicach ok. godz. 16.00.

Więcej...

Kard. Dziwisz na otwarciu ŚDM: Niech płomień miłości ogarnie nasz świat! 2016-07-26

Kard. Dziwisz na otwarciu ŚDM: Niech płomień miłości ogarnie nasz świat!

Niech płomień miłości ogarnie nasz świat! Nieście światu dobrą nowinę o Jezusie Chrystusie. Dawajcie świadectwo, że warto i trzeba Mu zawierzyć nasz los - mówił kard. Stanisław Dziwisz w homilii podczas Mszy św. otwierającej Światowe Dni Młodzieży na krakowskich Błoniach.

Więcej...

356 tys. zarejestrowanych pielgrzymów na ŚDM 2016-07-26

356 tys. zarejestrowanych pielgrzymów na ŚDM

356 tys. pielgrzymów zarejestrowało się na Światowe Dni Młodzieży Kraków 2016 - poinformowała Paulina Guzik z Komitetu Organizacyjnego ŚDM Kraków 2016.

Więcej...

Riksza Miłosierdzia na ulicach Krakowa 2016-07-26

Riksza Miłosierdzia na ulicach Krakowa

Podczas Światowych Dni Młodzieży na ulice Krakowa wyruszy "Riksza Miłosierdzia". Niezwykły pojazd, sprowadzony prosto z Indii, ma być wyjątkowym sposobem głoszenia orędzia miłosierdzia.

Więcej...

Konferencja prasowa tuż przed otwarciem ŚDM w Krakowie 2016-07-26

Konferencja prasowa tuż przed otwarciem ŚDM w Krakowie

- Językiem wspólnym młodzieży, która przybywa na Światowe Dni Młodzieży, jest miłość - powiedział kard. Stanisław Dziwisz. 25 lipca w Centrum Prasowym wizyty papieża Franciszka w Polsce odbyła się konferencja prasowa tuż przed otwarciem wydarzenia.

Więcej...

Orędzie abpa. S. Gądeckiego - ŚDM to doświadczenie miłości 2016-07-25

Z gorącą zachętą do młodych Polaków o udział w Światowych Dniach Młodzieży w Krakowie wystąpił w orędziu wyemitowanym w Programie 1 TVP abp Stanisław Gądecki. "Będą to dni pełne doświadczenia miłości, dlatego uczestniczą w nich tak ci, którzy wierzą w Chrystusa, jak i ci, którzy są niezdecydowani, którzy wątpią albo wręcz nie wierzą w Chrystusa" - zaznaczył przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski.

Więcej...

ŚDM: Tauron Arena Kraków największym centrum modlitwy dla anglojęzycznych pielgrzymów 2016-07-25

Od jutra, 26 lipca, w Tauron Arenie Kraków będzie działać Mercy Centre – największe centrum modlitwy i spotkań dla anglojęzycznych pielgrzymów. Zdaniem organizatorów miejsce to podczas Światowych Dni Młodzieży odwiedzi od 80 do 100 tys. osób młodych ludzi.

Więcej...
Następna »

Reklama

Reklama

Powrót na górę strony
Wykonanie: ALX - szkolenia i specjaliści IT
Twitter
Facebook