Polska

Spotkanie Polskiej Rady Ekumenicznej 2016-08-26

Spotkanie Polskiej Rady Ekumenicznej

W przyszłą środę 31 sierpnia w Centrum Luterańskim w Warszawie odbędzie się zgromadzenie ogólne Polskiej Rady Ekumenicznej (PRE), na którym delegaci z Kościołów członkowskich wybiorą nowy Zarząd tej organizacji.

Więcej...

2 tys. plecaków w ramach akcji „Tornister pełen uśmiechów” 2016-08-26

2 tys. plecaków w ramach akcji „Tornister pełen uśmiechów”

Ponad 200 tornistrów przygotowanych w ramach akcji Caritas „Tornister pełen uśmiechów” poświęcił w czwartek i wręczył dzieciom i młodzieży w poznańskiej katedrze abp Stanisław Gądecki. Do uczniów z ubogich rodzin w całej archidiecezji poznańskiej trafi ponad 2 tys. szkolnych plecaków.

Więcej...

Uroczystość Matki Bożej Jasnogórskiej 2016-08-26

Uroczystość Matki Bożej Jasnogórskiej

W piątek, 26 sierpnia, obchodzona jest uroczystość Matki Bożej Jasnogórskiej. Ma ona przede wszystkim charakter dziękczynienia za szczególną rolę Maryi w dziejach całego narodu, jest też wyrazem czci dla jasnogórskiego obrazu Maryi. W tym roku obchodom uroczystości towarzyszy odmawiany we wszystkich parafiach jubileuszowy akt zawierzenia Matce Bożej Królowej Polski.

Więcej...

"Idźcie i głoście" - konspekty katechez na nowy rok duszpasterski 2016-08-25

"Idźcie i głoście" - konspekty katechez na nowy rok duszpasterski

Rok duszpasterski 2016/17, który rozpocznie się w pierwszą niedzielę Adwentu upłynie pod hasłem: "Idźcie i głoście" oraz zwraca uwagę na misyjny wymiar naszej wiary. W związku z tym Komisja Konferencji Episkopatu Polski ds. Misji pod patronatem naukowym Katedry Misjologii Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie przygotowała scenariusze katechez misyjnych dla przedszkoli i wszystkich typów szkół.

Więcej...

Abp Głódź o pogrzebie Inki i Zagończyka 2016-08-25

Abp Głódź o pogrzebie Inki i Zagończyka

Czas skończyć z amnezją historyczną, która ciążyła na nas tyle lat - mówi w wywiadzie dla KAI abp Sławoj Leszek Głódź. W przededniu Mszy pogrzebowej, której będzie przewodniczył oraz państwowego pogrzebu „Inki” i „Zagończyka”, z metropolitą gdańskim rozmawia Jolanta Roman-Stefanowska.

Więcej...

Szczególna modlitwa o pokój przed ołtarzem adoracji 2016-08-25

Szczególna modlitwa o pokój przed ołtarzem adoracji

Kolejna szczególna modlitwa o pokój rozpoczęła się na Jasnej Górze. Prośby zanoszone są przed Jezusem wystawionym w Najświętszym Sakramencie w ołtarzu adoracji zatytułowanym: Światło Pojednania i Pokoju.

Więcej...

Nadzieja – drugi dzień przygotowań do zawierzenia polskich parafii Matce Bożej 2016-08-24

Nadzieja – drugi dzień przygotowań do zawierzenia polskich parafii Matce Bożej

Pod hasłem nadziei trwa drugi dzień triduum przygotowującego do Aktu Zawierzenia Polskich Parafii Matce Bożej Królowej Polski. Parafie dokonają go w uroczystość Matki Bożej Częstochowskiej 26 sierpnia. Jest to kolejny etap obchodów 1050-lecia Chrztu Polski.

Więcej...

Na traktorach do Lisieux 2016-08-24

Na traktorach do Lisieux

"To najbardziej szalony z naszych pomysłów" – mówi ks. Mirosław Tosza z jaworznickiej wspólnoty Betlejem o projekcie "Droga pojednania". Od niedzieli trwa niezwykła pielgrzymka do francuskiego Lisieux – miejsca życia św. Teresy od Dzieciątka Jezus. Mieszkańcy wspólnoty i jej opiekun pojadą na traktorach wyposażonych w oklejone wizerunkami świętych przyczepy.

Więcej...

W piątek zawierzenie Matce Bożej Królowej Polski 2016-08-23

W piątek zawierzenie Matce Bożej Królowej Polski

W piątek, 26 sierpnia, w Kościele w Polsce obchodzona będzie uroczystość Matki Bożej Częstochowskiej. Tego dnia polskie parafie dokonają Aktu Zawierzenia Matce Bożej Królowej Polski. Jest to kolejny etap obchodów 1050-lecia Chrztu Polski.

Więcej...

Nie ustawajmy 2016-08-22

Nie ustawajmy

Kończy się gorące lato, choć temperatury zmienne. Najpierw przygotowania i organizacja Światowych Dni Młodzieży. Ledwo się zakończyły, rozpoczęło się nasze tradycyjne pielgrzymowanie – na Jasną Górę, do Piekar Śląskich, Kalwarii Zebrzydowskiej czy Ostrej Bramy.

Więcej...
Następna »

Reklama

Reklama

Powrót na górę strony
Wykonanie: ALX - szkolenia i specjaliści IT
Twitter
Facebook