Polska

Zakonnice w wielkim mieście 2016-12-04

Zakonnice w wielkim mieście

W Szczecinie posługują siostry ze Zgromadzenia Małych Sióstr Jezusa, których charyzmatem jest życie wśród świeckich, a nie w zakonie. Na co dzień trzy zakonnice normalnie pracują na swoje utrzymanie, a mieszkają w zwykłej kamienicy wśród innych lokatorów.

Więcej...

25 lat Radia Maryja 2016-12-04

25 lat Radia Maryja

Rodzina Radia Maryja z kraju i zagranicy świętowała w sobotę 25-lecie istnienia katolickiej rozgłośni. Obchody rocznicowe rozpoczęły się modlitwą różańcową, w Hali Widowiskowo-Sportowej przy ul. Bema w Toruniu, o godz. 12.30. Następnie odbył się galowy koncert „Piękna nasza Polska cała” w wykonaniu Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego.

Więcej...

Wspomnienie św. Barbary – dziewicy i męczennicy 2016-12-04

Wspomnienie św. Barbary – dziewicy i męczennicy

W kalendarzach chrześcijan zachodnich i wschodnich 4 grudnia przypada wspomnienie św. Barbary – dziewicy i męczennicy.

Więcej...

17. Dzień Modlitwy i Pomocy Materialnej Kościołowi na Wschodzie 2016-12-04

17. Dzień Modlitwy i Pomocy Materialnej Kościołowi na Wschodzie

W niedzielę 4 grudnia obchodzony będzie 17. Dzień Modlitwy i Pomocy Materialnej Kościołowi na Wschodzie. Ofiary zebrane we wszystkich polskich parafiach zostaną przeznaczone na dofinansowanie projektów, które napływają ze wszystkich krajów byłego Związku Radzieckiego do Zespołu Pomocy Kościołowi na Wschodzie przy Konferencji Episkopatu Polski.

Więcej...

Kulminacja zbiórka podpisów pod inicjatywą „Mama, Tata i Dzieci” 2016-12-04

Kulminacja zbiórka podpisów pod inicjatywą „Mama, Tata i Dzieci”

4 grudnia w całej Polsce odbyła się kulminacja zbiórki podpisów pod inicjatywą: „Mama, Tata i Dzieci". Jej celem jest zdefiniowanie, na potrzeby prawa europejskiego, małżeństwa i rodziny jako związku kobiety i mężczyzny oraz zagwarantowanie państwom członkowskim, że Unia Europejska nie będzie w żaden sposób wpływała na sposób rozumienia tych pojęć w prawie krajowym.

Więcej...

Pierwsze Damy Ukrainy i Polski otworzyły wystawę ikon 2016-12-03

Pierwsze Damy Ukrainy i Polski otworzyły wystawę ikon

Żony prezydentów Polski i Ukrainy Agata Duda-Kornhauser i Maryna Poroszenko w piątek wzięły udział w otwarciu wystawy polskich i ukraińskich ikon w Muzeum Archidiecezji Warszawskiej. Najnowszą ekspozycję placówki mieszczącej się przy archikatedrze św. Jana w Warszawie oglądać można do 12 lutego.

Więcej...

„Siatka Miłosierdzia” - akcja charytatywna Caritas Archidiecezji Warszawskiej 2016-12-02

„Siatka Miłosierdzia” - akcja charytatywna Caritas Archidiecezji Warszawskiej

„Siatka Miłosierdzia” to nowa inicjatywa Caritas Archidiecezji Warszawskiej, której celem jest wzmocnienie i poszerzenie funkcjonujących z powodzeniem od lat zbiórek żywności i środków czystości.

Więcej...

Dzień żałoby w diecezji legnickiej 2016-12-02

Dzień żałoby w diecezji legnickiej

Najbliższa niedziela, kiedy przypada również wspomnienie św. Barbary, będzie w diecezji legnickiej dniem żałoby i modlitwy za poległych w Zakładzie Górniczym Rudna - postanowił bp Zbigniew Kiernikowski. "Proszę uwzględnić w modlitwie powszechnej wezwania za zmarłych górników oraz za wszystkich, którzy przeżywają utratę swoich bliskich” – napisał w specjalnym komunikacie do wiernych biskup legnicki. Hierarcha spotkał się także z rodzinami ofiar katastrofy.

Więcej...

Komitet ds. Dialogu z Religiami Niechrześcijańskimi o przygotowaniach do Dnia Islamu 2016-12-02

Komitet ds. Dialogu z Religiami Niechrześcijańskimi o przygotowaniach do Dnia Islamu

O przygotowaniach do Dnia Islamu, aktualnych problemach dialogu międzyreligijnego i najnowszych inicjatywach dyskutowali członkowie komitetu ds. Dialogu z Religiami Niechrześcijańskimi. Spotkanie gremium, któremu od czerwca br. przewodniczy bp Henryk Ciereszko, odbyło się w czwartek w Sekretariacie Episkopatu Polski.

Więcej...

Pomoc z Polski ratunkiem dla Kościoła na Wschodzie 2016-12-02

Pomoc z Polski ratunkiem dla Kościoła na Wschodzie

Bez pomocy płynącej z Polski, nie mogłybyśmy prowadzić naszej działalności - mówi franciszkanka s. Jana Pawła FSK, zajmująca się jedynym na Ukrainie centrum rehabilitacji niewidomych dzieci z dodatkową niepełnosprawnością. Podobnych głosów jest bardzo wiele, bo pomoc płynąca z Polski, to ratunek dla wielu dzieł prowadzonych przez Kościół na Wschodzie.

Więcej...
Następna »

Reklama

Reklama

Powrót na górę strony
Wykonanie: ALX - szkolenia i specjaliści IT
Twitter
Facebook