Polska

„Duchowość dla Warszawy” przyciąga 2016-10-27

„Duchowość dla Warszawy” przyciąga

Ponad 500 osób wzięło udział w rozpoczętym we wtorek cyklu wykładów otwartych dla mieszkańców stolicy. Spotkania zatytułowane „Duchowość dla Warszawy” przygotowywane są przez Papieski Wydział Teologiczny w Warszawie. Pierwszy z wykładów poświęcony był duchowości i depresji.

Więcej...

„Moja mama jest królową” 2016-10-27

„Moja mama jest królową”

„Moja mama jest królową” to kolejna inicjatywa Zakonu Paulinów w jubileuszowym roku 300-lecia koronacji Cudownego Obrazu Matki Bożej. Na wydarzenie składa się cykl wydarzeń w ramach Jasnogórskich Wieczorów Maryjnych - Msze św., katechezy i świadectwa oparte o tajemnice życia Najświętszej Maryi Panny. Najbliższe spotkanie zaplanowano na 8 listopada. Główne uroczystości jubileuszowe odbędą na Jasnej Górze 26 sierpnia.

Więcej...

Pustelnia dla księży i osób konsekrowanych 2016-10-27

Pustelnia dla księży i osób konsekrowanych

Erem Miłosierdzia to niewielkie pomieszczenie, wybudowane w Swolszewicach Małych w archidiecezji łódzkiej, w którym duchowni i osoby konsekrowane mogą spędzić kilka godzin lub dni. Erem jest rozwinięciem idei Wieczernika Bożego Miłosierdzia - miejsca, w którym księża i osoby konsekrowane mogą skorzystać ze spowiedzi i kierownictwa duchowego.

Więcej...

Silny ojciec = lepsza ochrona życia 2016-10-27

Silny ojciec = lepsza ochrona życia

Spieramy się obecnie intensywnie o regulacje prawne, chroniące życie ludzkiego od poczęcia do naturalnej śmierci. Niepokoję się jednak o to: czy wystarczająco doceniamy inne działania społeczne, służące tej szlachetnej sprawie?

Więcej...

Kościół polski a misje 2016-10-27

Kościół polski a misje

Na misjach posługuje obecnie ponad 2 tys. Polaków; w większości są to osoby zakonne - wynika z najnowszych danych Komisji Episkopatu Polski ds. Misji. W Tygodniu Misyjnym przypominamy inicjatywy, które promują ideę misyjności i wspierają misjonarzy pracujących w 97 krajach.

Więcej...

Polskie Rodziny z pomocą rodzinom syryjskim 2016-10-27

Polskie Rodziny z pomocą rodzinom syryjskim

Już ponad 150 rodzin syryjskich poszkodowanych w wojnie zostało objętych opieką przez Polaków biorących udział w programie Caritas Polska - Rodzina Rodzinie. Wśród darczyńców znalazło się trzech biskupów, kilka parafii, zgromadzenie zakonne, prywatne firmy oraz ponad 500 indywidualnych osób – poinformowała KAI Caritas Polska.

Więcej...

Polacy za utrzymaniem przepisów aborcyjnych z 1993 r. 2016-10-26

Polacy za utrzymaniem przepisów aborcyjnych z 1993 r.

Zdecydowana większość (62%) Polaków pytanych w październiku przez CBOS uważa, że nie należy zmieniać obecnie obowiązujących przepisów dotyczących aborcji.

Więcej...

W najbliższą sobotę Bieg Bożego Miłosierdzia 2016-10-26

W najbliższą sobotę Bieg Bożego Miłosierdzia

Już w najbliższą sobotę 29 października w Krakowie odbędzie się Bieg Bożego Miłosierdzia. Zgłoszenia można nadsyłać do 28 października do godz. 18.00.

Więcej...

Chiara Luce Badano bohaterką Nocy Świętych 2016-10-26

Chiara Luce Badano bohaterką Nocy Świętych

Tegoroczna, dwunasta już Noc Świętych w Gnieźnie będzie miała tylko jedną bohaterkę – błogosławioną Chiarę Luce Badano, która zmarła mając 19 lat i została wyniesiona na ołtarze przez papieża Benedykta XVI w 2010 r.

Więcej...

Tydzień Społeczny znów w Szczecinie 2016-10-25

Tydzień Społeczny znów w Szczecinie

Po sześciu latach w Szczecinie znów odbywa się Tydzień Społeczny (24-28 października). Temat tegorocznego spotkania to "Quo vadis".

Więcej...
Następna »

Reklama

Reklama

Powrót na górę strony
Wykonanie: ALX - szkolenia i specjaliści IT
Twitter
Facebook