Warszawa: 2 maja Międzynarodowe Spotkanie Powołaniowe Drogi Neokatechumenalnej

mp / kw, Warszawa, 2010-05-01

Jutro, 2 maja w Hali Torwar o godz. 17. odbędzie się Międzynarodowe Spotkanie Powołaniowe młodzieży ze wspólnot neokatechumenalnych z Polski i Europy środkowej.

Spotkanie - w którym weźmie udział ok. 11 tys. młodych -  zostało zwołane przez Kiko Arguello inicjatora Drogi Neokatechumenalnej. Arcybiskup warszawski Kazimierz Nycz wygłosi do zgromadzonych homilię.

Najpierw nastąpi liturgia słowa, po czym Kiko wygłosi katechezę z wezwaniem młodych do wyrażenia gotowości na powołanie do kapłaństwa bądź życia zakonnego. Młodzi chłopcy będą wzywani do kapłaństwa, a dziewczęta do życia zakonnego. Słowo skierują do zgromadzonych również Carmen Henandez i o. Mario, członkowie wędrownej ekipy Drogi Neoketechumenalnej. Metropolita warszawski wygłosi homilię.

Na spotkanie przybędzie kilku innych polskich biskupów oraz formatorzy z seminarium misyjnego Redemptoris Mater i jego seminarzyści – poinformował KAI Ryszard Montusiewicz z Drogi Neokatechumanlnej.

Młodzi przybędą do Warszawy z Austrii, Czech, Słowacji, Węgier, Słowenii, Białorusi, Litwy, Ukrainy i innych krajów Europy środkowo-wschodniej.

Od samego rana w niedzielę do stolicy będą przyjeżdżać młodzi ze wspólnot z całej Polski jak i z sąsiednich krajów. Przybysze zza granicy nocować będą po drodze u polskich rodzin ze wspólnot neokatechumenalnych w miastach położonych na trasie do Warszawy.

Podobne Międzynarodowe Spotkanie Powołaniowe Drogi Neokatechumenalnej odbyło się w Warszawie w sierpniu 1991 r., bezpośrednio po Światowym Dniu Młodych z Janem Pawłem II na Jasnej Górze.

Komentarze (5)

ola

6 lat, 8 miesięcy temu

Bardzo dobrze, że jest to spotkanie, tylko czy będąc w domu ( gdyż to dla młodych) można będzie na jakiejś stacji śledzić to wydarzenie, czy ktoś wie?

Odpowiedz

GRZEGORZ

6 lat, 8 miesięcy temu

JA TAM BYŁEM -FANTASTYCZNE DOŚWIADCZENIE PAN BÓG DZIAŁA PRZEZ BIEDACZKÓW I DAJE NADZIEJE NA NAWRÓCENIE ŚWIATA-PAX!!!

Odpowiedz

Grynczek Paweł

6 lat, 8 miesięcy temu

POCHODZĘ Z MIĘDZYCHODU. NALEŻE DO WSPÓLNOTY W SIERAKOWIE WIELKOPOLSKIM. CAŁY OBSZAR TYCH DWÓCH MIAST LEŻY W WIELKOPOLSCE...:)

NA SPOTKANIU POWOŁANIOWYM STANOŁEM JAKO POWOŁANY DO KAPŁAŃSTWA..;)
CIESZĘ SIĘ Z TEJ DECYZJI.
ALLELUJA!!!

Odpowiedz

kamyk

6 lat, 7 miesięcy temu

"Stanołeś" , a wybrany zostałeś " do kapłaństwa".Jeden tylko kapłan, pośrednik między ziemią a Niebem to Jezus Chrystus. Księża nie są kapłanami ale grzesznymi ludźmi wybranymi do służby Chrystusowego kapłaństwa.P.S. Nad ortografią też popracuj chłopcze.Z Panem bogiem !

Odpowiedz

Grynczek Paweł_2

5 lat temu

Niestety przeszedłem na inną wiarę...odszedłem od Pana

Odpowiedz

Reklama

Powrót na górę strony
Wykonanie: ALX - szkolenia i specjaliści IT
Twitter
Facebook