Oświadczenie ojca Macieja Zięby

lk/ms, 2010-09-15

Ojciec Maciej Zięba OP, dyrektor Europejskiego Centrum Solidarności w Gdańsku, odnosi się do artykułu prasowego zamieszczonego w „Gazecie Wyborczej” 11 września br., który – zdaniem dominikanina – jest fragmentem kampanii prasowej „GW”, skierowanej przeciwko ESC jako instytucji bądź samemu zainteresowanemu.

Poniżej tekst oświadczenia Macieja Zięby OP:

W związku z artykułem zamieszczonym w „Gazecie Wyborczej” z dn. 11 IX br. zawierającym wiele pomówień pod adresem, tak moim jak i Europejskiego Centrum Solidarności, w tym moich rzekomych wypowiedzi przytaczanych w tekście jako cytaty, chciałem oświadczyć, że jest to – w mym przekonaniu – fragment już wcześniej przygotowywanej kampanii prasowej „GW” skierowanej albo przeciwko mnie, albo przeciw ECS jako instytucji. Świadczy o tym fakt – potwierdzany przez dwóch dziennikarzy Gazety – zdjęcia przez zastępcę redaktora naczelnego Jarosława Kurskiego wywiadu, który udzieliłem Rafałowi Kalukinowi dla redakcji „Dużego Formatu”. Druk tekstu zaopiniowanego pozytywnie przez redakcję, zaopatrzonego w zdjęcia i już przygotowanego do druku został zablokowany przez Jarosława Kurskiego w dniu 23 VIII 2010. W załączniku podaję do publicznej wiadomości autoryzowany przeze mnie 19 VIII tekst wywiadu.

Maciej Zięba OP
Dyrektor Europejskiego Centrum Solidarności

Komentarze (6)

duchowny

6 lat, 4 miesiące temu

Tak się konzy przyjaźń z masonami.

Odpowiedz

Piotr Ciompa

6 lat, 4 miesiące temu

Wredny komentarz duchownego. Ojciec Zięba właśnie w chwili kryzysu powinien od ludzi Kościoła dostać silne wsparcie, a tu mamy złośliwą satysfakcję. Tak, mi też się nie podobało jak o.Zięba "nawracał" nas na neokonserwatyzm, ale byłoby małostkowe skreślać go tylko dlatego, że ma inne poglądy. Ja byłem świadkiem, jak w dyskusji z lewicowym filozofem Slavojem Żiżkiem o.Zięba lojalnie bronił Kościoła takim jakim on jest, ze wszystkimi jego nurtami, także tymi, które o.Ziębę nie darzą sympatią. Niestety, duchowny w swoim komentarzu tylko udowadnia, że ma daleko bardziej niedorozwinięte poczucie wspólnoty Kościoła niż obszczekiwany przez niego zakonnik.

Odpowiedz

P.

6 lat, 4 miesiące temu

Tak Ojciec wierzył środowisku Wyborczej... :(

Odpowiedz

krytyk

6 lat, 4 miesiące temu

Tak kończą się mariaże z polityką niestety, i Ojciec otrzymał gorzką lekcję.
Szkoda, że ekai nie zamieścił odnośnika do tekstu, na który o. Zięba się powołuje...Może ktoś wie, gdzie szukać tego wywiadu?

Odpowiedz

gospa

6 lat, 4 miesiące temu

Ciekawe , ze dla ojca Rydzyka mariaze sie jeszcze nie skonczyly.
Jakie sily go prowadza ?

Odpowiedz

aga

6 lat, 3 miesiące temu

Dobre siły. Matka Boża.

Odpowiedz

Reklama

Powrót na górę strony
Wykonanie: ALX - szkolenia i specjaliści IT
Twitter
Facebook