Zatrzymali potencjalnego zabójcę

dk, mp / ju., Gdańsk, 2011-03-26

Gdańscy policjanci zatrzymali w sobotę rano 18-latka, który jest podejrzewany o zabójstwo 39-letniego księdza z parafii na terenie osiedla Zakoniczyn.

Mężczyzna ukrywał się w małej miejscowości na terenie Wielkopolski.

Jak poinformowała rzeczniczka gdańskiej policji Aleksandra Siewert, w mieszkaniu, w którym ukrywał się mężczyzna znaleziono przedmioty należące najprawdopodobniej do ofiary.

„Jeszcze w sobotę 18-latek zostanie przewieziony do Gdańska i tutaj będzie przesłuchany” - powiedziała Siewert dodając, że do przesłuchania i ewentualnego postawienia zarzutów może dojść jeszcze dziś, niewykluczone jednak, że stanie się to dopiero w niedzielę.

Policjanci ustalają dokładny przebieg zdarzenia oraz motywy, jakimi kierował się przypuszczalny zabójca. „Jedną z wersji, jakie bierzemy pod uwagę jest motyw rabunkowy” - powiedziała rzeczniczka. Odmówiła jednak - ze względu na dobro śledztwa - informacji na temat innych, możliwych motywów działania zabójcy.

18-latkowi grozi kara dożywotniego pozbawienia wolności.

Ciało ks. Krzysztofa Mutki znaleziono w czwartek wieczorem w jego mieszkaniu na gdańskim osiedlu Zakoniczyn. Zwłoki księdza znalazł proboszcz parafii Św. Krzysztofa, w której pracował 39-letni kapłan. Proboszcz postanowił sprawdzić, co się z nim dzieje, gdy nie pojawił się na czwartkowej wieczornej mszy.

Według wstępnych wyników sekcji zwłok przyczyną śmierci księdza było uduszenie. W czasie sekcji ustalono, że sprawca dusił ofiarę rękoma za gardło, zatkał jej też nos i usta. Ofiara miała także ranę na skroni i złamane cztery żebra.

Z dotychczasowych ustaleń policji wynika, że do zabójstwa doszło najprawdopodobniej w czwartek.

Komentarze (8)

tomek

5 lat, 10 miesięcy temu

Dozywocie?! oko za oko zab za zab !!!

Odpowiedz

Krystyna

5 lat, 10 miesięcy temu

Dożywocie jest wystarczającą karą ale zabojca powinien na swoje utrzymanie zarobić praca a nie "byczyć" się za pieniądze społeczeństwa ktorego de facto jest wyrzutkiem.

Odpowiedz

Pepino

5 lat, 10 miesięcy temu

Powoli, niech policja powiem nam z jakiego powodu go zabil i dlaczego.

Odpowiedz

ks

5 lat, 10 miesięcy temu

30.03.2011, środa godzina 11.00 - Msza Święta Pogrzebowa w parafii Św. Wawrzyńca w Luzinie, sprawowana przez Metropolitę Gdańskiego Ks. Arcybiskupa Sławoja Leszka Głódzia.
Po Mszy Świętej pogrzeb na cmentarzu parafialnym.
O godzinie 8.45 zostaną podstawione przy Kaplicy Św. Krzysztofa 2 autokary, które zawiozą uczestników pogrzebu do Luzina i z powrotem.

Odpowiedz

odeon

5 lat, 10 miesięcy temu

portal deon podaje więcej szczegółów tej śmierci. Tam już nie wygląda to tak różowo...

Odpowiedz

Kuciborski

5 lat, 10 miesięcy temu

Bardzo chrześcijańskie komentarze, pełne troski, miłości i przebaczenia. A swoja drogą to nieciekawe fakty na temat śmierci tego duchownego wychodzą. Na razie nie róbmy męczennika za wiarę.

Odpowiedz

Magdalena

5 lat, 10 miesięcy temu

Ciekawe czego ksiądz szukał na czacie i dlaczego zataił przed tym chlopakiem, że jest księdzem..? Zastanówcie się owieczki...

Odpowiedz

aneta

5 lat, 10 miesięcy temu

co za różnica z jakiego powodu? Zabił i już, nie ważne dlaczego!! Popieram, oko za oko!! Ksiądz Krzysztof nie zasłużył na taki los, to był dobry człowiek!!

Odpowiedz

Reklama

Powrót na górę strony
Wykonanie: ALX - szkolenia i specjaliści IT
Twitter
Facebook