Portret Jana Pawła II już w druku

awo / ms, Warszawa, 2011-04-27

Portret beatyfikacyjny Jana Pawła II utworzony ze 105 tys. zdjęć Polaków jest już w druku. Zawiśnie na frontonie Świątyni Opatrzności Bożej, a zostanie odsłonięty 1 maja.

Jak informuje Piotr Gaweł, prezes zarządu Centrum Opatrzności Bożej w Warszawie, będzie to największy na świecie portret beatyfikacyjny Jana Pawła II. Jego powierzchnia wyniesie 1,4 tys. metrów kwadratowych a waga to 600 kg. Obecnie jest drukowany na specjalnym materiale przepuszczającym napór wiatru (tzw. mesh) z odpowiednią perforacją a zastosowana rozdzielczość, 1080 dpi, pozwoli by każde, nawet najmniejsze zdjęcie, było czytelne.

Papieski wizerunek został wykonany z cyfrowych zdjęć nadesłanych na specjalny numer SMS, z którego dochód zostanie przekazany na Muzeum Jana Pawła II i Prymasa Wyszyńskiego powstające w pierścieniu okalającym Świątynię Opatrzności Bożej. - 105 tys. nadesłanych do 18 kwietnia zdjęć to olbrzymi gest życzliwości Polaków – uważa Gaweł.

Portret Jana Pawła II, do czasu beatyfikacji będzie zasłonięty specjalną białą kurtyną. Jego odsłonięcie planowane jest w niedzielę 1 maja na godz. 13. Będzie to identyczny wizerunek jak ten, który zostanie odsłonięty podczas uroczystości w Watykanie. Dokładny wygląd fotografii, jaka odsłonięta zostanie na fasadzie Bazyliki św. Piotra w dniu beatyfikacji pozostaje na razie pilnie strzeżoną tajemnicą. Wiadomo, że autorem wybranego zdjęcia jest polski fotografik mieszkający w Rzymie Grzegorz Gałązka.

Cyfrowe zdjęcia można jeszcze nadsyłać do końca maja. Wprawdzie nie będą już elementem portretu, który zawiśnie na frontonie świątyni, ale jak zapewniają organizatorzy, staną się częścią wirtualnej papieskiej mozaiki, którą będzie można w przyszłości oglądać w Muzeum Jana Pawła II w Warszawie.

Zdjęcia można wysyłać za pomocą strony internetowej www.portretjp2.pl, wcześniej wysyłając SMS na numer 72551 o treści „P”, jak portret (koszt to 2 zł + VAT), lub MMS-em na numer: 664 400 100 (cena według stawek operatorów).

Papieski wizerunek pozostanie na frontonie Świątyni Opatrzności Bożej do 16 października, a więc rocznicy wyboru kard. Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową. Wieczorem zostanie podświetlony, dzięki czemu będzie widoczny nawet z dużej odległości.

Komentarze (1)

kladzia

5 lat, 8 miesięcy temu

jak się tam znaleźć??

Odpowiedz
Powrót na górę strony
Wykonanie: ALX - szkolenia i specjaliści IT
Twitter
Facebook