Trwa peregrynacja figury św. Michała Archanioła z Gargano

rm, bgk / br, Radom, 2013-07-20

W Polsce trwa peregrynacja figury św. Michała Archanioła z Gargano. Od soboty przebywała ona w sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Kałkowie-Godowie. Figura peregrynuje od kwietnia 2013 roku z inicjatywy księży Michalitów, a do końca roku odwiedzi jeszcze ponad pięćdziesiąt parafii i kaplic. Od 28 lipca do 3 sierpnia będzie przebywała w Krakowie.

"Nawiedzanie przez Księcia Aniołów wspólnot zakonnych, ośrodków wychowawczych i parafii, ma przypomnieć o wyjątkowej roli św. Michała Archanioła w życiu Kościoła i naszej Rodziny Zakonnej" - podkreśla ks. Kazimierz Radzik, przełożony Generalny Zgromadzenia Św. Michała Archanioła.

Przez kilka dni figura przebywała w sanktuarium Matki Bożej Bolesnej Królowej Polski w Kałkowie-Godowie. Wierni uczestniczyli w nabożeństwach z modlitwami o uzdrowienie i uwolnienie z nałogów. Osoby starsze i chore oraz dzieci otrzymały specjalne błogosławieństwo. Można było przyjąć Szkaplerz św. Michała Archanioła oraz zawierzyć siebie i swoją rodzinę opiece Boga.

Na terenie sanktuarium znajduje się Dom Ludzi Starszych im. Sue Ryder, tam też została przeniesiona w procesji na czas Eucharystii figura świętego. W domowej kaplicy Mszę św. odprawił ks. Marcin Kalbarczyk, kapelan domu. Przebywa w nim aktualnie – pod troskliwą opieka lekarzy i pielęgniarek – osiemdziesiąt osób.

W związku z dużym zainteresowaniem ze strony wiernych Zgromadzenie św. Michała Archanioła postanowiło uruchomić sekretariat, którego zadaniem będzie koordynacja wszelkich spraw związanych z Peregrynacją Figury św. Michała Archanioła. We wszelkich sprawach związanych z peregrynacją kontaktować należy się z ks. Rafałem Szwajcą CSMA pod numerem telefonu 669-190-409 lub adresem e-mailowym: peregrynacja@michalici.pl.

Figura św. Michała Archanioła z Sanktuarium na Gargano wykonana została w 1507 r. przez rzeźbiarza Andreo Contucciego, zwanego Sansovino. Przedstawia ona Księcia Wojsk Niebieskich w stroju legionisty rzymskiego, pod którego stopami leży pokonany szatan.

Sanktuarium św. Michała Archanioła powstało na górze Gargano na pamiątkę objawień archanielskich jakie miały tam miejsce w końcu V wieku. Do dziś przybywają tam rokrocznie miliony pielgrzymów, wśród których miejsce zasłynęło niezwykłymi łaskami, które można tam wyprosić.

Komentarze (1)

Grzegorz

3 lata, 6 miesięcy temu

Bardzo dobra inicjatywa. Święty Michał Archanioł to patron na trudne czasy, patron przeciw wszelkim zakusom złego. Sami widzimy że dziś nie brakuje zniewoleń, bo zły nie śpi, ponadto ma doktorat z psychologi. Trzeba by ta peregrynacja przyniosła owoc. Wielkim czcicielem Św. Michała był bł.Bronisław Markiewicz, to on swym nabożeństwem wskazał na Św. Michała, a Św. Michał zawsze wskazuje na Boga, że tylko w Bogu jest zbawienie.

Odpowiedz

Reklama

Powrót na górę strony
Wykonanie: ALX - szkolenia i specjaliści IT
Twitter
Facebook