Caritas Polska: nie konfrontujemy naszej działalności z innymi organizacjami charytatywnymi

lk / br, Warszawa, 2016-01-08

Jedyną formą naszego zaangażowania społecznego jest pomoc osobom potrzebującym. Nie konfrontujemy naszej działalności z innymi organizacjami charytatywnymi - brzmi oświadczenie Caritas Polska. Jak wyjaśnił KAI Paweł Kęska, rzecznik Caritas Polska, chodzi o kierowane do organizacji pytania dotyczące porównywania działalności Caritas m.in. w Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy.

Warszawa, 7 stycznia 2016

Oświadczenie Caritas Polska dotyczące konfrontowania Caritas z innymi organizacjami charytatywnymi w Polsce

Caritas Polska oświadcza, iż jedyną formą jej zaangażowania społecznego jest wszechstronna pomoc osobom potrzebującym. Nie angażujemy się w polemiki konfrontujące naszą działalność z działalnością innych organizacji charytatywnych.

Paweł Kęska
Rzecznik prasowy Caritas Polska

---

W rozmowie z KAI Paweł Kęska wyjaśnił, że oświadczenie zostało opublikowane decyzją Zarządu Caritas Polska po tym, jak do organizacji napłynęło w ostatnim czasie mnóstwo pytań i komentarzy mających charakter konfrontowania działalności Caritas Polska m.in. z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy, której zbiórka odbędzie się w najbliższą niedzielę.

"Już trzeci rok jest w tej sprawie burza medialna. Chcemy tego uniknąć, nawet wprost nie pisząc, że chodzi o WOŚP czy Szlachetną Paczkę, gdyż to nie ma znaczenia" - powiedział KAI rzecznik Caritas Polska.

Kęska zastrzega natomiast, że oświadczenie nie jest odpowiedzią na konkretne stanowisko jakiejś innej organizacji charytatywnej lub w odniesieniu do danego wydarzenia.

"Przed dwoma laty ta burza była bardzo duża. Czekaliśmy aż się przetoczy, ale tak się nie stało, dlatego opublikowaliśmy wówczas oświadczenie. W zeszłym roku go nie było, choć burza też była spora. W tym roku Zarząd zdecydował, by uprzedzić ewentualne konfrontacje i oświadczenie wystosować" - wyjaśnił rzecznik Caritas Polska.

"O działaniach i danych Caritas możemy rozmawiać, ale nie chcemy być konfrontowani" - dodał Paweł Kęska.

Komentarze (1)

Kuciborski

1 rok temu

A najbardziej konfrontują niektórzy duchowni, pisowcy i wszelkiej maści prawica

Odpowiedz

Reklama

Powrót na górę strony
Wykonanie: ALX - szkolenia i specjaliści IT
Twitter
Facebook