Instytut Ekumeniczny KUL w obchodach Modlitw o Jedność Chrześcijan

kboj / mz, Lublin, 2016-01-15

„Wezwani, by ogłaszać wielkie dzieła Pana” (1P 2,9) to hasło tegorocznego Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan, który odbędzie się w dniach 18-24 stycznia. Jak co roku w obchody włącza się Instytut Ekumeniczny KUL.

Od poniedziałku do piątku podczas Mszy św. o godz. 12.30 w kościele akademickim KUL kazania głosić będą zaproszeni duchowni z bratnich Kościołów chrześcijańskich.

W poniedziałek - ks. Mariusz Maikowski
z Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego), we wtorek Andrzej Gontarek z Kościoła Polskokatolickiego, w środę ks. Andrzej Jeziernicki, prezbiter naczelny Kościoła Chrześcijan Wiary Ewangelicznej, w czwartek ks. Grzegorz Brudny z Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego, w piątek prawosławny arcybiskup lubelski i chełmski Abel (w tym dniu Mszy św. przewodniczyć będzie abp Stanisław Budzik).


Ponadto w ramach tygodnia ekumenicznego, w czwartek 21 stycznia o godz. 10.00, w sali 208 w Kolegium Norwidianum KUL, odbędzie się sesja naukowa pt. „Reżimy totalitarne wobec duchownych Kościołów chrześcijańskich okupowanej Polski 1939-1945”. Sesji towarzyszyć będzie wystawa o tym samym tytule, którą będzie można zobaczyć w atrium Kolegium Norwidianum.

W przeddzień Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan – w niedzielę 17 stycznia – w Metropolitalnym Seminarium Duchownym odbędą się diecezjalne obchody Dnia Judaizmu.

Obchody „Oktawy Jedności Kościoła” zostały zainicjowane w USA w 1908 r. Każdego roku w styczniu, pomiędzy dniem upamiętniającym św. Piotra (18 stycznia) a wspomnieniem św. Pawła (25 stycznia), na całym świecie chrześcijanie różnych wyznań spotykają się na ekumenicznych nabożeństwach, koncertach i konferencjach, by lepiej się poznać i wspólnie modlić o jedność.

Zaproszenie - ks. dr hab. Sławomir Pawłowski, dyrektor Instytutu Ekumenicznego KUL:


Komentarze (0)

Reklama

Powrót na górę strony
Wykonanie: ALX - szkolenia i specjaliści IT
Twitter
Facebook