Pamiątki promują jubileusz 1050. rocznicy Chrztu Polski

msz / br, Poznań, 2016-02-27

Szalik w barwach narodowych, kubki z logo 1050. rocznicy Chrztu Polski i koszulki z hasłem towarzyszącym jubileuszowi to pamiątki promujące rocznicowe świętowanie. Już 16 kwietnia 2016 r. na INEA Stadion w Poznaniu odbędą się uroczyste wydarzenia.

„Skoro jest to wydarzenie współorganizowane przez Kościół i władze państwowe i skoro będziemy na stadionie, to warto, by pojawił się nieodłączny stadionowy element − szalik w barwach narodowych, który ma wskazywać, że jesteśmy dumni z naszej ojczyzny i chcemy wspólnie świętować początki polskiej państwowości” − tłumaczy Przemysław Terlecki.

Koordynator obchodów jubileuszu Chrztu Polski w archidiecezji poznańskiej zaznaczył, że po jednej stronie szalika na białym tle widnieje czerwone hasło towarzyszące jubileuszowym obchodom: „Gdzie chrzest, tam nadzieja”. Jest to jednocześnie tytuł specjalnej pieśni, stworzonej na uroczystości przez Leopolda Twardowskiego. Z drugiej strony szalika widnieje biały napis na czerwonym tle − Polska. Na szaliku nie zabraknie też symbolicznej „jubileuszowej” ryby i daty 966. „Dochód ze sprzedaży szalików zostanie przeznaczony na dzieła Caritas Archidiecezji Poznańskiej, prowadzone na rzecz dzieci, m.in.: świetlice, stypendia, Dom Dziecka w Lesznie, organizację kolonii czy dożywianie dzieci” − podkreśla Terlecki.

Wśród pamiątek znajdą się również białe kubki z logo rocznicy oraz ryciną katedr poznańskiej i gnieźnieńskiej, a także białe i turkusowe koszulki z hasłem towarzyszącym rocznicowemu świętowaniu.

Terlecki podkreśla, że pamiątki będzie można nabyć 16 kwietnia przed i na INEA Stadion oraz za pośrednictwem strony www.signumcaritatis.pl, Fundacji „Signum Caritatis” wspierającej dzieła prowadzone przez Caritas Archidiecezji Poznańskiej. Niebawem ruszy sprzedaż pamiątek za pośrednictwem sklepu internetowego.

Specjalne pamiątki są przygotowywane z myślą o duchownych. Będą to: jubileuszowe ornaty, stuły, proporce oraz bielizna kielichowa.

Centralnym wydarzeniem 16 kwietnia na 30-tysięcznym stadionie w Poznaniu będzie Msza święta z chrztem dorosłych i posłaniem do głoszenia Ewangelii.

W drugiej części spotkania na stadionie zaplanowano musical „Jezus Christ Superstar”, który przygotowuje Teatr Muzyczny w Poznaniu. W rolę Jezusa wcieli się znany wokalista Marek Piekarczyk.

Zapisy na jubileuszowe świętowanie na INEA Stadion prowadzone są wyłącznie za pośrednictwem strony www.stadion2016.pl. Każdy uczestnik otrzyma specjalnie przygotowany pakiet, w którym znajdzie się m.in. śpiewnik jubileuszowy. Będzie miał też zapewniony posiłek.

Jubileusz Chrztu Polski w Poznaniu przygotowują archidiecezja poznańska, Narodowe Centrum Kultury, Samorząd Województwa Wielkopolskiego i Miasto Poznań.

 

Komentarze (2)

teresa

10 miesięcy, 3 tygodnie temu

Przydałyby się małe kropielnice i stałe źródełko wody święconej w każdym kościele.

Odpowiedz

KETNA

10 miesięcy, 3 tygodnie temu

Sluga bozy Stefan Kardynal Wyszynski przewraca sie w swoim przewspanialym sarkofagu, spgladajac z Gory na zeswiedczenie Naszego Episkopatu. Polski Episkopat nie potrafil przygotowac duchowo na przezycia JUBILEUSZU NARODU, dlatego uczyni to w sposob J A R C Z M A C Z N Y .Jacy duchowni,taka duchowosc.
Kto dzis pamieta Wielka Nowenne ????, ale takie rzeczy rodzily sie w bolu i cierpieniu uwiezionego KARDYNALA.

Odpowiedz

Reklama

Powrót na górę strony
Wykonanie: ALX - szkolenia i specjaliści IT
Twitter
Facebook