Prezydium KEP: w kwestii ochrony życia nie można poprzestać na obecnym kompromisie

BP KEP, tk / br, Warszawa, 2016-03-30

- W kwestii ochrony życia nienarodzonych nie można poprzestać na obecnym kompromisie – podkreśla Prezydium Konferencji Episkopatu Polski. Biskupi proszą parlamentarzystów i rządzących o podjęcie inicjatyw na rzecz konkretnej pomocy dla rodziców dzieci chorych, niepełnosprawnych i poczętych w wyniku gwałtu.

Komunikat będzie odczytywany w polskich kościołach w niedzielę 3 kwietnia, tuż przed Dniem Świętości Życia. W tym roku, ze względu na święta wielkanocne, przypadająca zwykle 25 marca uroczystość Zwiastowania Pańskiego i obchody Dnia Świętości Życia będą miały miejsce w poniedziałek 4 kwietnia.

Komunikat Prezydium KEP w sprawie pełnej ochrony życia człowieka

Życie każdego człowieka jest chronione piątym przykazaniem Dekalogu: „Nie zabijaj!”. Dlatego stanowisko katolików w tym względzie jest jasne i niezmienne: należy chronić od poczęcia do naturalnej śmierci życie każdego człowieka.

W kwestii ochrony życia nienarodzonych nie można poprzestać na obecnym kompromisie wyrażonym w ustawie z 7 stycznia 1993 roku, która w trzech przypadkach dopuszcza aborcję. Stąd w roku Jubileuszu 1050. Chrztu Polski zwracamy się do wszystkich ludzi dobrej woli, do osób wierzących i niewierzących, aby podjęli działania mające na celu pełną prawną ochronę życia nienarodzonych. Prosimy parlamentarzystów i rządzących, aby podjęli inicjatywy ustawodawcze oraz uruchomili programy, które zapewniłyby konkretną pomoc dla rodziców dzieci chorych, niepełnosprawnych i poczętych w wyniku gwałtu. Wszystkich Polaków prosimy o modlitwę w intencji pełnej ochrony życia człowieka od poczęcia do naturalnej śmierci zarówno w naszej Ojczyźnie, jak i poza jej granicami.

Abp Stanisław Gądecki
Metropolita Poznański
Przewodniczący KEP

Abp Marek Jędraszewski
Metropolita Łódzki
Zastępca Przewodniczącego KEP

Bp Artur G. Miziński
Sekretarz Generalny KEP

 

Komentarze (3)

amen

9 miesięcy, 3 tygodnie temu

Dla jednych aborcja jest najprostszym sposobem rozwiązania "problemu", dla innych "podjęcie działań mające na celu pełną prawną ochronę życia nienarodzonych" i "inicjatywy ustawodawcze oraz uruchomili programy" jest najłatwiejszą drogą załatwienia spraw etycznych i doktrynalnych.

A to czego naprawdę brakuje to świadectwa miłości do tych nienarodzonych dzieci, do każdego poczętego życia. Świadectwa mocniejszego niż grzech.

Nie spotkałem nigdy, aby w kościele dziękowano Bogu za narodzone dzieci, tak po prostu, tak zwyczajnie, nie z okazji chrztu czy w intencji od rodziny.

Odpowiedz

kolek

9 miesięcy, 2 tygodnie temu

Żyć do dziękować - stałe wyznanie chrześcijanina, więc czego się czepiać?

Odpowiedz

Kuciborski

9 miesięcy, 2 tygodnie temu

Zmieni się władza i wprowadzą prawo do aborcji jak na Zachodzie.Obciąży to sumienie tych którzy ten kompromis dot.aborcji zburzyli. Radość przedwczesna.

Odpowiedz
Powrót na górę strony
Wykonanie: ALX - szkolenia i specjaliści IT
Twitter
Facebook