Raport

Wg Open Doors chrześcijan najczęściej prześladują islamiści 2017-01-12

Wg Open Doors chrześcijan najczęściej prześladują islamiści

Prześladowania chrześcijan stale się nasilają. Ponad 215 mln z nich doświadcza na co dzień poważnych represji. W ubiegłym roku zginęło za swą wiarę co najmniej 1207 wyznawców Chrystusa, zaatakowano 1329 kościołów.

Więcej...

Co Kościół powinien zrobić po ŚDM - wnioski z badań NCK i ISKK 2016-12-16

Co Kościół powinien zrobić po ŚDM - wnioski z badań NCK i ISKK

- To duże wyzwanie dla Kościoła po ŚDM, żeby parafie dalej tętniły życiem - powiedziała dr Aneta Rayzacher-Majewska podczas konferencji, na której zaprezentowano wyniki badań Światowych Dni Młodzieży 2016, przeprowadzonych przez Narodowe Centrum Kultury oraz Instytut Statystyki Kościoła.

Więcej...

Jak oceniamy Światowe Dni Młodzieży? - raport NCK i ISKK 2016-12-15

Jak oceniamy Światowe Dni Młodzieży? - raport NCK i ISKK

Narodowe Centrum Kultury (NCK) wspólnie z Instytutem Statystyki Kościoła Katolickiego (ISKK) przeprowadziło badania poświęcone uczestniczącym w Światowych Dniach Młodzieży 2016 w Krakowie – wydarzeniu, które zgromadziło największą liczbę uczestników w ciągu minionego ćwierćwiecza.

Więcej...

Kościół w Polsce wobec uchodźców z Bliskiego Wschodu 2016-12-14

Kościół w Polsce wobec uchodźców z Bliskiego Wschodu

Kościół w Polsce od 2011 roku - kiedy wybuchła wojna domowa w Syrii - nieustannie świadczy pomoc uchodźcom z Bliskiego Wschodu. Dokonywane jest to głównie za pośrednictwem Caritas Polska i Stowarzyszenia Pomoc Kościołowi w Potrzebie, a w parafiach zbierane są środki na ten cel.

Więcej...

Raport o biedzie w Polsce 2016-12-06

Raport o biedzie w Polsce

1,6 zł dziennie przypada na jedną osobę w blisko 15% rodzinach dotkniętych chorobą lub niepełnosprawnością, a co trzeci senior nie może wydać więcej niż 7 zł dziennie, aby nie popaść w długi - to tylko niektóre dane przedstawione w raporcie wolontariuszy "Szlachetnej Paczki" na temat biedy w Polsce.

Więcej...

Spada liczba małżeństw w Polsce 2016-11-17

Spada liczba małżeństw w Polsce

Od 1980 roku wśród Polaków systematycznie spada liczba małżeństw, wzrasta natomiast liczba rozwodów, coraz więcej jest też dzieci ze związków pozamałżeńskich – wynika z danych Rocznika Demograficznego 2016, opublikowanego przez GUS.

Więcej...

Blisko 70 proc. Polaków przeciwko przyjmowaniu syryjskich uchodźców 2016-11-16

Blisko 70 proc. Polaków przeciwko przyjmowaniu syryjskich uchodźców

Ponad połowa Polaków (54 proc.) wyraża sprzeciw wobec przyjmowania przez Polskę uchodźców z krajów objętych konfliktami zbrojnymi, a aż 69 proc. nie zgadza się na przyjmowanie uchodźców z Bliskiego Wschodu i Afryki - wynika z najnowszego badania CBOS. W ciągu roku niechęć do przyjmowania bliskowschodnich uchodźców wzrosła o 18 proc.

Więcej...

2,5 mln Polaków zaangażowanych w kościelne organizacje non-profit 2016-11-14

2,5 mln Polaków zaangażowanych w kościelne organizacje non-profit

W podmiotach wyznaniowych sektora non-profit w Polsce, m.in. w organizacjach przyparafialnych, zaangażowanych jest ponad 2,5 mln osób. Z ich pracy korzysta blisko 5 mln odbiorców. Dane te są częścią raportu na temat trzeciego sektora, opracowanego przez Główny Urząd Statystyczny (GUS) i Instytut Statystyki Kościoła Katolickiego (ISKK).

Więcej...

Większość Polaków za zakazem handlu w niedzielę 2016-09-29

Prawie dwukrotnie więcej Polaków popiera projekt zakazu handlu w niedzielę - wynika z badania przeprowadzonego przez CBOS. Na ich opinie ma wpływ religijność, wiek, sympatie polityczne. Projekt wprowadzenia zakazu handlu w niedzielę popiera 61 proc., natomiast przeciw takiemu rozwiązaniu jest 32 proc. badanych.

Więcej...

Zaufanie Polaków do Kościoła jest stabilne 2016-09-28

Zaufanie Polaków do Kościoła jest stabilne

Oceny działalności Kościoła katolickiego w Polsce od ponad roku są stabilne. Tak jak w marcu tego i ubiegłego roku, dobrego zdania o funkcjonowaniu Kościoła jest 55% badanych, z kolei 31% ocenia je negatywnie – wynika z najnowszego badania CBOS dotyczącego oceny wybranych instytucji publicznych.

Więcej...
Następna »

Reklama

Powrót na górę strony
Wykonanie: ALX - szkolenia i specjaliści IT
Twitter
Facebook