Religijność, dział tworzony wspólnie z ISKK

Droga Krzyżowa. Modlitwa, która leczy rany 2015-03-20

Na portalu Stacja7 ukazała się wzruszająca modlitwa opracowana przez mamę ośmioletniej Asi, na podstawie doświadczeń przeżytych podczas ostatnich miesięcy życia córki, która chorowała na rzadką chorobę genetyczną. Zmarła w maju 2014 r.

Więcej...

Czym jest Wielkanoc dla Polaków? 2014-04-17

Wielkanoc to dla Polaków obecnie przede wszystkim święta rodzinne – tak postrzega je największa grupa badanych (63%). Dla mniej niż połowy ankietowanych (44%) Święta Wielkanocne są głównie przeżyciem religijnym.

Więcej...

Spada liczba ślubów kościelnych 2012-08-31

W Hiszpanii systematycznie spada liczba ślubów kościelnych. Na każde 10 zawartych małżeństw przypada sześć cywilnych, wynika z danych Krajowego Instytutu Statystycznego.

Więcej...

Najnowsze wyniki badań nt. praktyk religijnych 2012-06-28

Z badania przeprowadzonego jesienią 2011 roku wynika, że średni procent osób, które przychodzą do kościoła względem tych, które są do tego zobowiązane (dominicantes) wynosi 40 proc.

Więcej...

Ponad 3,5 tys. nowych katolików 2012-04-12

3,695 dorosłych zostało w minionym tygodniu przyjętych do Kościoła katolickiego w Anglii i Walii.

Więcej...

Ludzie bardzo religijni są najzdrowsi 2012-02-23

Amerykanie, którzy głęboko i żarliwie wyznają swoją wiarę, są najzdrowsi na ciele i duszy - wynika z sondażu przeprowadzonego przez instytut badania opinii publicznej Gallupa w Princeton.

Więcej...

Odchodzi francuski model świeckości 2012-01-25

„Jeszcze do niedawna wydawało się, że świeckość w stylu amerykańskim to wyjątek od normalności, którą reprezentowała Europa, a w szczególności Francja. Dziś widzimy, że jest wręcz odwrotnie” – pisze abp Jean-Louis Bruguès w artykule na temat potrzeby nowego modelu świeckości, opublikowanym na łamach „L’Osservatore Romano”.

Więcej...

Święto rodzinne, dopiero potem – religijne 2011-12-25

Religijny aspekt świąt Bożego Narodzenia jest najważniejszy dla nieco ponad jednej czwartej dorosłych Polaków – wynika z najnowszego raportu Centrum Badania Opinii Społecznej (CBOS).

Więcej...

Coraz więcej Austriaków chodzi do kościoła 2011-11-28

Około jedna piąta mieszkańców tego kraju regularnie uczestniczy w Mszach świętych - poinformował „Monitor czasu wolnego 2011” wydawany przez Instytut ds. czasu wolnego i turystyki (IFT).

Więcej...

Śląska wizja Boga 2011-11-26

Świat jako wielka kopalnia, w której obowiązują jasne zasady, hierarchia, a Pan Bóg jest dyrektorem – rzadko kto Go widział, ale jest i czuwa nad wszystkimi i wszystkim, nad zwykłymi ludźmi też – tak mówią o śląskiej wizji Boga i świata księża, pochodzący z regionu.

Więcej...

Reklama

Powrót na górę strony
Wykonanie: ALX - szkolenia i specjaliści IT
Twitter
Facebook