Świat

Diabeł wchodzi przez kieszeń 2017-01-24

Diabeł wchodzi przez kieszeń

„Społeczeństwo potrzebuje uzdrowienia z korupcji, z wymuszania, z nielegalnej sprzedaży narkotyków i broni, handlu ludźmi, w tym tak licznymi dziećmi sprowadzanymi do niewolnictwa. Są to autentyczne plagi społeczne, a zarazem wyzwania globalne dla społeczności międzynarodowej” - zwrócił na to uwagę papież.

Więcej...

Muzea Watykańskie można już zwiedzić wirtualnie 2017-01-24

Muzea Watykańskie można już zwiedzić wirtualnie

Wirtualne zwiedzanie Muzeów Watykańskich umożliwia nowa strona internetowa papieskich zbiorów. "Tym samym wyszliśmy naprzeciw życzeniu papieża Franciszka, który opowiada się za dostępem do Muzeów dla wszystkich" - powiedziała ich nowa dyrektor, Barbara Jatta.

Więcej...

Trump przywrócił zakaz finansowania organizacji promujących aborcję zagranicą 2017-01-24

Trump przywrócił zakaz finansowania organizacji promujących aborcję zagranicą

Prezydent USA Donald Trump przywrócił zakaz finansowania zagranicznych aborcji z funduszy federalnych. Wprowadzony on został w 1984 r. przez Ronalda Reagana. Obowiązywał, gdy rządzili prezydenci republikanie, znoszono go, gdy rządzili demokraci. Poprzednio zniósł go w 2009 r. Barack Obama.

Więcej...

Timothy Garton Ash laureatem Nagrody Karola Wielkiego 2017 2017-01-24

Timothy Garton Ash laureatem Nagrody Karola Wielkiego 2017

Brytyjski historyk i publicysta Timothy Garton Ash został laureatem tegorocznej Nagrody Karola Wielkiego za szczególne zasługi dla Europy.

Więcej...

Paryski Marsz dla Życia 2017-01-23

Paryski Marsz dla Życia

Ulicami Paryża przeszedł 22 stycznia Marsz dla Życia. Według organizatorów wzięło w nim udział 50 tys. osób, przybyłych z całej Francji, według policji było ich pięciokrotnie mniej.

Więcej...

Rosja w objawieniach fatimskich 2017-01-23

Rosja w objawieniach fatimskich

Jednym z istotnych wątków przesłania fatimskiego jest prośba Matki Bożej o poświęcenie Rosji swemu Niepokalanemu Sercu. Maryja podkreśliła, że jeśli Ojciec Święty dokona tego, to walcząca z religią Rosja (wówczas sowiecka) nawróci się, a świat zazna trwałego pokoju.

Więcej...

Papież dla „El País” o nowym prezydencie USA 2017-01-23

Papież dla „El País” o nowym prezydencie USA

- Straszenie albo cieszenie się teraz byłoby wielką nieroztropnością, bylibyśmy prorokami nieszczęścia albo dobrobytu, które mogłyby się nie sprawdzić. Zobaczymy, co zrobi i wtedy będziemy oceniać - tak o nowym prezydencie USA Donaldzie Trumpie mówi papież Franciszek w wywiadzie dla największego dziennika hiszpańskiego „El País”.

Więcej...

Francuski Kościół walczy z pedofilią 2017-01-23

Francuski Kościół walczy z pedofilią

Konferencja Biskupów Francji (CEF) opublikowała trzecie, zaktualizowane wydanie swego przewodnika „Walczyć z pedofilią”. Przeprowadziła również ankietę wśród biskupów, aby zebrać aktualne dane statystyczne dotyczące problemu nadużyć seksualnych w Kościele.

Więcej...

Kolejny cud pod śniegiem 2017-01-22

Kolejny cud pod śniegiem

Papież Franciszek jest na bieżąco informowany o wynikach akcji ratowniczej prowadzonej już trzecią dobę przy zmiecionym przez lawinę hotelu w Rigopiano we włoskich Apeninach. W sobotę rano spod śniegu udało się wydobyć kolejne cztery osoby, co okrzyknięto prawdziwym cudem; w piątek uratowano kobietę i czworo dzieci. W sumie udało się już ocalić 11 osób.

Więcej...

Zakończenie obchodów 800-lecia zakonu dominikanów 2017-01-22

Zakończenie obchodów 800-lecia zakonu dominikanów

Biada Kościołowi, który utracił swój smak! Biada kapłanowi, osobie konsekrowanej, zgromadzeniu, które utraciło swój smak! - przestrzegł papież Franciszek w homilii podczas Mszy św. w bazylice św. Jana na Lateranie. Liturgia ta zakończyła obchody 800-lecia zakonu dominikanów.

Więcej...
Następna »

Reklama

Powrót na górę strony
Wykonanie: ALX - szkolenia i specjaliści IT
Twitter
Facebook