Kościół we Włoszech przyjął w minionym roku ponad 27 tys. uchodźców

ks. lw (KAI Rzym) / br, Rzym, 2016-01-16

Ponad 5000 parafii we Włoszech - kraju, który przez długi czas był najbardziej dotknięty masowym napływem uchodźców - włączyło się od września ub. r. do stycznia br. do akcji pomagania im. Dotyczy to zwłaszcza Lombardii, gdzie jest najwięcej próśb o azyl. W sumie ocenia się, że ponad 27 tys. osób znalazło schronienie we włoskich parafiach i rodzinach katolickich.

Ten wielki ruch solidarności narodził się w odpowiedzi na apel Franciszka z 6 września ub. r., aby wszystkie wspólnoty chrześcijańskie zaczęły przyjmować rodziny uchodźców.

Dane powyższe ogłosiła - w związku z obchodzonym 17 stycznia Światowym Dniem Migranta i Uchodźcy - należąca do Włoskiej Konferencji Biskupiej Fundacja Migrantes we włoskim dzienniku "Avvenire". Wynika z nich, że wkrótce po wezwaniu papieskim włoskie struktury kościelne przyjęły prawie 23 tys. osób.

W zeszłym roku nastąpił spadek o 9 proc. przybyłych do Włoch imigrantów, gdyż wzrósł ruch na szlaku przez Turcję i Grecję. Łącznie przyjechało do Italii w tym czasie prawie 154 tys. osób. Najwięcej z nich pochodzi z Erytrei, Nigerii, Somalii, Sudanu, Gambii oraz z Afryki Subsaharyjskiej i z Syrii. W sumie byli to ludzie z 65 narodowości.

Komentarze (2)

teresa

1 rok temu

A u nas cisza.

Odpowiedz

P.D.

1 rok temu

Pozazdrościć, chyba tam biorą serio Ewangelię.

Odpowiedz
Powrót na górę strony
Wykonanie: ALX - szkolenia i specjaliści IT
Twitter
Facebook