W USA przygotowania do dorocznego Marszu dla życia

RV / mz, Waszyngton, 2016-01-18

Amerykańscy obrońcy życia przygotowują się do swego dorocznego Marszu. Jak co roku, odbędzie się on w Waszyngtonie w rocznicę zalegalizowania aborcji w Stanach Zjednoczonych. Marsz dla życia już od dawna jest okazją do szeroko zakrojonej akcji modlitewnej i edukacyjnej.

W kampanię tę wpisuje się nowenna 9 dni dla życia, zainicjowana przez episkopat USA głównie z myślą o użytkownikach mediów społecznościowych. W przeddzień rozpoczęcia nowenny kard. Timothy Dolan z Nowego Jorku wezwał wszystkich zatroskanych „dramatem aborcji” do odnowy zaangażowania na rzecz „wizji życia i miłości, która nikogo nie wyklucza”.

Przez 9 kolejnych dni uczestnicy nowenny będą otrzymywać emaile, SMS-y lub wpisy na Twitterze, Instegramie czy Facebooku. Rozsyłane tą drogą materiały zawierają intencje modlitewne, refleksje, teksty modlitw i tematy do dyskusji na każdy dzień nowenny. Uczestnicy zachęcani są do tego, aby w sieci opowiadać innym, dlaczego zaangażowani są w ruch pro-life i jakie to ma dla nich znaczenie. Mogą to robić, zamieszczając na stronie internetowej nowenny krótkie nagrania video, czy fotografie selfies.

Kard. Timothy Dolan wyraził rozczarowanie, że w 2015 r. Kongres nie przyjął antydyskryminacyjnej ustawy aborcyjnej. Dawałaby ona pracownikom służby zdrowia prawo do odmowy uczestniczenia w aborcji ze względu na przekonania religijne czy moralne.

Waszyngtoński marsz dla życia, uważany za największe tego typu wydarzenie na świecie, odbędzie się 22 stycznia. Lokalne marsze dla życia, organizowane w wielu miastach Stanów Zjednoczonych, odbywają się podczas bieżącego weekendu.

Komentarze (1)

teresa

1 rok temu

Jeśli nie możesz zatrzymać dziecka oddaj je do adopcji.

Odpowiedz

Reklama

Powrót na górę strony
Wykonanie: ALX - szkolenia i specjaliści IT
Twitter
Facebook