Amerykanie chcą zaostrzenia prawa aborcyjnego

RV / mz, Waszyngton, 2016-01-24

Zdecydowana większość Amerykanów chce zaostrzenia prawa aborcyjnego. Świadczą o tym badania opinii publicznej przeprowadzone przez Instytut Marist.

Okazuje się, że ponad 80 proc. badanych – w tym dwie trzecie tych, którzy określają się jako „pro choice”, czyli zwolennicy aborcji – opowiada się za ograniczeniem jej do pierwszych trzech miesięcy ciąży. 77 proc. uważa, że prawo powinno chronić zarówno matkę jak i dziecko. Większość Amerykanów uznaje aborcję za szkodliwą i moralnie naganną. 68 proc. jest przeciwna finansowaniu przerywania ciąży ze środków budżetowych, ale zaledwie 51 proc. badanych uznaje prawo lekarzy do sprzeciwu sumienia.

Badania zostały zamówione przez Rycerzy Kolumba. Zdaniem Carla Andersona, który stoi na czele tej organizacji, w USA nadszedł już czas na nową ogólnokrajową debatę na temat aborcji. Choć Amerykanie wciąż jeszcze dzielą się dość wyraźnie na zwolenników i przeciwników przerywania ciąży, to jednak okazują się dość zgodni, gdy chodzi o potrzebę ograniczenia tego procederu.

Komentarze (2)

teresa

11 miesięcy, 4 tygodnie temu

Słowo proceder nie obrazuje pojęcia aborcja.Właściwie brak słowa na czynności podejmowane przez lekarzy w celu zabicia poczętego życia.Jak wygląda 3 miesięczny człowiek w łonie matki?

Odpowiedz

teresa

11 miesięcy, 4 tygodnie temu

Swoją drogą jak aborcję określa się dla ubezpieczyciela? Rozkawałkowanie, poronienie hormonalne,jak jeszcze?

Odpowiedz
Powrót na górę strony
Wykonanie: ALX - szkolenia i specjaliści IT
Twitter
Facebook