Kościół w Aragonii pomoże najbiedniejszym w wyjeździe na ŚDM

mz (KAI Lizbona) / br, Saragossa, 2016-01-30

Kierownictwo Kościoła katolickiego w Aragonii - regionie autonomicznym we wschodniej Hiszpanii - zapowiedziało pomoc w pokryciu kosztów podróży do Polski na Światowe Dni Młodzieży tym, których na to nie stać.

Komunikat kurii archidiecezji w Saragossie stwierdza, że na jej terenie i w pozostałych czterech diecezjach, tworzących metropolię Saragossy, zaczęto już zbierać pieniądze, aby wesprzeć najbiedniejszą młodzież.

Zaznaczono przy tym, że inicjatywa ta dobrze wpisuje się w obchodzony w Kościele Rok Miłosierdzia, a także w przewodnie hasło krakowskiego spotkania: “Błogosławieni miłosierni, albowiem oni miłosierdzia dostąpią”.

"W sześciu diecezjach naszego regionu ruszyły już zbiórki środków na pomoc młodym uczestnikom wyjazdu do Polski. Nie chcemy, aby zainteresowani udziałem w ŚDM musieli pozostać w domu z przyczyn finansowych. Szacujemy, że koszt transportu dla jednego uczestnika imprezy wyniesie około 980 euro" – ujawnili przedstawiciele archidiecezji w Saragossie.

Sześć diecezji Aragonii zorganizuje wspólną kolumnę autokarów, która wyruszy 17 lipca. W drodze do Polski odwiedzi ona kilka miast Europy. Przed rozpoczęciem ŚDM młodzież z tego regionu Hiszpanii zostanie zakwaterowana w parafiach archidiecezji poznańskiej. Aragończycy powrócą do swoich domów 3 sierpnia.

Komentarze (0)

Powrót na górę strony
Wykonanie: ALX - szkolenia i specjaliści IT
Twitter
Facebook