400 tys. wolontariuszy pomaga przy papieskiej pielgrzymce

mz (KAI/El Universal) / br, Meksyk, 2016-02-16

400 tys. wolontariuszy pomaga przy papieskiej pielgrzymce Fot. CTV/YouTube

W pracach związanych z rozpoczętą w piątek wizytą papieża Franciszka w Meksyku pomaga prawie 400 tys. wolontariuszy. Jak poinformował bp Eugenio Lira, sekretarz Konferencji Episkopatu Meksyku, przy uroczystościach z udziałem Ojca Świętego, a także na trasie jego przejazdu pomagają bezinteresownie osoby różnych profesji i w różnym wieku.

– W prace na rzecz pielgrzymki papieskiej w naszym kraju włączyło się około 397 tys. wolontariuszy – ujawnił bp Lira.

Przedstawiciel meksykańskiego episkopatu zaznaczył, że osoby dobrowolnie pomagające podczas wizyty apostolskiej Franciszka angażują się gównie w działania dotyczące bezpieczeństwa, czystości, porządku, a także logistyki, pomocy medycznej oraz informacji turystycznej. – Wolontariusze są obecni niemal na każdym etapie podróży papieża – dodał bp Lira.

Władze Meksyku przed rozpoczęciem pielgrzymki apostolskiej zapowiedziały, że oczekiwana wysoka, 15-milionowa frekwencja podczas wydarzeń z udziałem papieża nie będzie mieć wpływu na poziom bezpieczeństwa Ojca Świętego oraz osób mu asystujących. Za wysoki uznały też stopień przygotowania służb porządkowych i medycznych.

Podróż apostolska Franciszka do Meksyku potrwa do 17 lutego. Jest on trzecim papieżem odwiedzającym ten kraj. Wcześniej pięciokrotnie odwiedzał go Jan Paweł II i raz Benedykt XVI.

Komentarze (0)

Zobacz także

Reklama

Powrót na górę strony
Wykonanie: ALX - szkolenia i specjaliści IT
Twitter
Facebook