Papież pozdrowił wiernych z USA

st (KAI) / mz, Ciudad Juárez, 2016-02-18

O wspólnocie wiary katolików oddzielonych granicą państwową między Meksykiem a USA mówił Ojciec Święty do 50 tys. wiernych, którzy zebrali się na stadionie El Paso w Teksasie. Uczynił to na zakończenie homilii podczas Mszy św. w Ciudad Juárez.

Chciałbym skorzystać z tej okazji, aby pozdrowić stąd naszych drogich braci i siostry, którzy towarzyszą nam jednocześnie po drugiej stronie granicy, a zwłaszcza tych, którzy się zgromadzili na stadionie Uniwersytetu w El Paso, znanym jako Sun Bowl, pod przewodnictwem swojego biskupa, Jego Ekscelencji Marka Seitza. Dzięki technologii możemy wspólnie modlić się, śpiewać i świętować tę miłość miłosierną, jaką daje nam Bóg i w której dzieleniu żadna granica nie może nam przeszkodzić. Dziękuję, bracia i siostry z El Paso, że sprawiliście, iż czujemy się jedną rodziną i tą samą wspólnotą chrześcijańską.

Wcześniej, Franciszek zatrzymał się przy krzyżu obok siatki drucianej oddzielającej obydwa kraje. Pomodlił się i złożył kwiaty pod krzyżem, upamiętniającym osoby, które zginęły próbując przekroczyć granicę. Cały gest nie trwał dłużej niż około minuty. W tym czasie chór śpiewał: „Chwalimy Ciebie i błogosławimy Ciebie, boś przez krzyż swój święty świat odkupić raczył”. Ojciec Święty zwrócił się ku północy i pobłogosławił granicę.

Komentarze (0)

Reklama

Powrót na górę strony
Wykonanie: ALX - szkolenia i specjaliści IT
Twitter
Facebook