Kolumbijski episkopat o wirusie zika

RV / br, Bogota, 2016-02-24

Konferencja Episkopatu Kolumbii skrytykowała proponowanie aborcji kobietom zarażonym wirusem zika, który roznoszą tam tropikalne komary. Jest podejrzenie, że w przypadku zarażenia nim kobiety w ciąży może on spowodować u dziecka mikrocefalię, czyli urodzenie ze zbyt małą masą mózgu. W związku z tym ONZ wywiera naciski na kraje latynoamerykańskie, by w walce z tą epidemią zezwalały na aborcję.

Zastępca sekretarza kolumbijskiego episkopatu zwrócił uwagę, że sytuację zaistniałą w kilku krajach Ameryki Południowej, zwłaszcza w Brazylii, wykorzystują pewne grupy proaborcyjne. „Trzeba bardziej zadbać o zapobieganie chorobie – powiedział ks. Pedro Mercado. – Należy zabijać komary, które ją przenoszą, nie zaś niewinne dzieci” – dodał przedstawiciel konferencji biskupów.

W Kolumbii również ministerstwo zdrowia opowiedziało się przeciw zalecaniu aborcji jako „środka zapobiegawczego” przeciwko wirusowi zika. Poinformowało, że rząd nie bierze jej pod uwagę w terapii tej choroby. Podało też do wiadomości, że w większości przypadków wirus ten przy zarażeniu kobiet ciężarnych wcale nie powoduje wad wrodzonych u dzieci.

Komentarze (1)

teresa

11 miesięcy temu

A nie lepiej przed planowaną ciążą wykonać test na obecność wirusa w organizmie? Zarażenie nim w trakcie rozwijającej się ciąży to prawdziwe nieszczęście ,dlatego w ślad za papieżem Franciszkiem apelujmy do naukowców o jak najszybsze znalezienie szczepionki.

Odpowiedz

Reklama

Powrót na górę strony
Wykonanie: ALX - szkolenia i specjaliści IT
Twitter
Facebook