Nuncjusz w Belgii: ideały terrorystów są dalekie od naszych wartości

pb (KAI/Tv2000) / br, Bruksela, 2016-03-22

- Nie rozmawiałem bezpośrednio z papieżem, ale szybko poinformowałem Watykan o zamachach, tak aby Sekretariat Stanu był na bieżąco z tym, co się dzieje - ujawnił nuncjusz apostolski w Belgii abp Giacinto Berloco po atakach terrorystycznych w Brukseli 22 marca br. Zginęło w nich co najmniej 34 osób, a ponad 200 zostało rannych.

Papieski dyplomata uważa, że na miejsce ataku terroryści świadomie wybrali lotnisko Zaventem - miejsce, w którym zawsze jest bardzo wiele osób i porę, w której wielu odlatuje, aby liczba ofiar była znaczna.

- Trudno jest wejść w umysł tych ludzi - mówił nuncjusz o terrorystach w wypowiedzi dla włoskiej telewizji Tv2000. - Wielu z nich to osoby mające poczucie, że są zepchnięte na margines lub żywiące ideę współżycia [społecznego - KAI] bardzo różną od naszej. Ludzi ci chcą narzucić swoje ideały, swój styl bycia i życia społeczeństwu, które ma inne wartości, takie jak: współistnienie, szacunek i braterstwo. Mają ideały, które są bardzo odległe od wartości, którymi żyjemy, które dawno temu przyęliśmy i stanowią filar życia społecznego - powiedział abp Bercolo.

Komentarze (0)

Powrót na górę strony
Wykonanie: ALX - szkolenia i specjaliści IT
Twitter
Facebook