Korupcja jest ukrzyżowaniem Chrystusa

pb (KAI/guardian.co.tt) / br, Port of Spain, 2016-03-25

Każde morderstwo, każda śmierć bezdomnego na ulicy, każdy przypadek korupcji to nic innego, jak ukrzyżowanie Chrystusa. Mówił o tym metropolita Port of Spain, stolicy Trynidadu i Tobago, abp Joseph Harris.

Podkreślił, że gdy popełniamy ciężki grzech, wówczas po raz kolejny krzyżujemy Pana Jezusa.

- Każde morderstwo jest ukrzyżowaniem Pana. Za każdym razem, gdy zostawiamy bezdomnego, by umarł na ulicy, jest ukrzyżowanie Pana. Za każdym razem, gdy ktoś umiera w szpitalu z powodu słabej opieki medycznej, jest ukrzyżowanie Pana. Za każdym razem, gdy w rządzie dochodzi do korupcji, jest ukrzyżowanie Pana i my bierzemy w niej udział - mówił hierarcha.

Wskazał, że kto popełnia grzech, ten dopuszcza się zdrady Chrystusa. - Jak często mówimy Panu, że Go nie zdradzimy i jak często kilka minut później zdradzamy Go za kilka srebrników, a jeśli nie za srebrniki, to za koszulkę, spodnie lub coś innego - mówił abp Harris.

Poprosił wiernych, by nie spędzali Wielkanocy na plaży lub zawodach sportowych. Jeśli bowiem „chcemy na poważnie świętować śmierć i zmartwychwstanie [Chrystusa], musimy odnaleźć siebie w tej historii”. Dlatego należałoby spędzić trzy dni na refleksji i medytacji. - Przeżyjcie te trzy dni ze wspólnotą, do której należycie, bo to nie jest indywidualne święto, które obchodzimy sami. Jest to święto wspólnoty, które obchodzimy razem. Możemy zmienić swoją historię z potępienia na zbawienie - podkreślił metropolita Port of Spain.

Komentarze (2)

teresa

10 miesięcy temu

Gdy ktoś umiera w szpitalu z powodu słabej opieki medycznej, winni są ci wszyscy ,którzy nie pozwalają na właściwą edukację lekarzy,zwłaszcza młodych,oraz nie dbają o stosowne wyposażenie szpitala. Każdy lekarz pragnie się kształcić,by coraz lepiej móc pomagać chorym.

Odpowiedz

korwinista

10 miesięcy temu

zycie jest tajemnica i wiele aspektow jest zakrytych przed nami. Co to znaczy slaba opieka medyczna Szanowna Pani? Wszystko kosztuje i leczenie również. Nie można leczyc czy wręcz ratować za wszelka cene a szczególnie za "cudze" pieniądze. Proponuje mieć dużo dzieci i wyslac na medycynę ... zobaczymy. A bezdomny .... dlaczego jest bezdomny? Gdzie jego rodzina znajomi przyjaciele? Kto nie ma dzieci lub ich nie wychowa laduje pod kosciolem lub pod mostem, coz w tym zlego?

Odpowiedz

Reklama

Powrót na górę strony
Wykonanie: ALX - szkolenia i specjaliści IT
Twitter
Facebook