Arcybiskup Brukseli: stanęliśmy oko w oko ze złem

ts / mz, Bruskela, 2016-03-29

Katolicki arcybiskup Brukseli Jozef De Kesel w wielkanocnym kazaniu wiele miejsca poświęcił niedawnym zamachom terrorystycznym w stolicy Belgii. Po tym, co się wydarzyło, „nie można tej Wielkanocy świętować tak jak w innych latach”, powiedział hierarcha podczas liturgii Wigilii Paschalnej sprawowanej w brukselskiej katedrze.

To, co się wydarza wśród ludzi powoduje, że nadzieja chrześcijańska jest „co pewien czas kontestowana, niekiedy do granic możliwości”.

Prymas Belgii przypomniał, że zamachy w Brukseli zaskoczyły ludzi w miejscach każdemu dobrze znanych. „Stanęliśmy oko w oko z niepojętą głębią zła, które spowodowało tak wiele bezsensownego i niezawinionego cierpienia”, mówił hierarcha.

Zaapelował jednocześnie o „sprzeciwienie się złu i zwątpieniu” i podkreślił, że wiara chrześcijańska mówi nie tylko o tym, co się stało z Jezusem, ale o tym, „co się może nam wszystkim wydarzyć, nie dopiero po śmierci, ale lecz tu i teraz”.

W zamachach w Brukseli 23 marca zginęły 34 osoby, w tym 3 terrorystów, a ponad 300 zostało rannych.

Komentarze (1)

korwinista

9 miesięcy, 4 tygodnie temu

nie ma niezawinionego cierpienia, wszyscy maja to na co zasluzyli, mysle ze terrorysci wzieli sobie do serca slowa JSw. Franciszka, mysle ze On sam poprze prawo szariatu bo czemu nie?

Odpowiedz
Powrót na górę strony
Wykonanie: ALX - szkolenia i specjaliści IT
Twitter
Facebook