Temat dnia

Papieskie orędzie do ludzi mediów 2017-01-24

Papieskie orędzie do ludzi mediów

Do przekazywania nadziei i ufności zachęcił Ojciec Święty ludzi mediów w opublikowanym we wtorek orędziu na 51. Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu. W Polsce jest on tradycyjnie obchodzony w 3. niedzielę września. W roku bieżącym będzie to 17 września.

Więcej...

Franciszek na „Anioł Pański”: Bóg objawia się w naszym codziennym życiu 2017-01-22

Franciszek na „Anioł Pański”: Bóg objawia się w naszym codziennym życiu

Pan objawia się nam nie w sposób niezwykły i sensacyjny, ale w naszym codziennym życiu - powiedział papież Franciszek w rozważaniu poprzedzającym modlitwę „Anioł Pański” na placu św. Piotra w Watykanie.

Więcej...

Stan przygotowań do 34. Światowych Dni Młodzieży 2017-01-21

Stan przygotowań do 34. Światowych Dni Młodzieży

34. ŚDM Panama 2019 będą wydarzeniem współtworzonym przez całą Amerykę Centralną – zapowiadają panamscy organizatorzy. O spotkaniu, które po raz pierwszy od 1995 r. odbędzie się w terminie letnich wakacji w krajach Ameryki Centralnej, mówią jako wielkiej nadziei dla lokalnego Kościoła i społeczeństwa i podkreślają, że w przygotowaniach chcą się wzorować na gościnności i profesjonalnej organizacji ŚDM w Polsce.

Więcej...

Pogłębić wiedzę o bierzmowaniu – obradowała Komisja Duszpasterstwa KEP 2017-01-21

Pogłębić wiedzę o bierzmowaniu – obradowała Komisja Duszpasterstwa KEP

Konieczne jest pogłębienie wiedzy o sakramencie bierzmowania – podkreślano podczas zakończonego w piątek w Warszawie, dwudniowego spotkania Komisji Duszpasterstwa KEP. Wskazywano, że coraz więcej młodzieży rezygnuje z przyjęcia tego sakramentu oraz, że panuje bardzo mała świadomość na temat jego znaczenia.

Więcej...

Znamy datę 34. Światowych Dni Młodzieży Panama 2019 2017-01-20

Znamy datę 34. Światowych Dni Młodzieży Panama 2019

Światowe Dni Młodzieży Panama 2019 odbędą się w dniach od 22 do 27 stycznia 2019 r. - zapowiedział podczas konferencji prasowej w Panamie abp Jose Domingo Ulloa Mendieta, przewodniczący lokalnego Komitetu Organizacyjnego ŚDM.

Więcej...

Prezydent Andrzej Duda w Ziemi Świętej 2017-01-19

Prezydent Andrzej Duda w Ziemi Świętej

Prezydent RP Andrzej Duda z małżonką Agatą przebywał w dniach 17-19 stycznia br. w Ziemi Świętej. W czasie wizyty prezydent m. in. spotkał się z polskimi elżbietankami w Betlejem a i ich przełożoną siostrę Szczepanę Hrehorowicz odznaczył Krzyżem Kawalerskim Orderu Zasługi RP, odwiedził także Bazylikę Grobu Pańskiego w Jerozolimie i Bazylikę Narodzenia Pańskiego w Betlejem.

Więcej...

Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan 2017-01-18

Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan

Pod hasłem "Pojednanie – miłość Chrystusa przynagla nas" (por. 2 Kor 5,14–20) przebiega rozpoczęty 18 stycznia Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. O liczniejszy udział polskich wyznawców w tym wydarzeniu zaapelowali wspólnie przewodniczący Rady ds. Ekumenizmu Konferencji Episkopatu Polski i prezes Polskiej Rady Ekumenicznej.

Więcej...

Audiencja środowa z Franciszkiem 2017-01-18

Audiencja środowa z Franciszkiem

O nadziei wyrażającej się również w modlitwie mówił Ojciec Święty podczas środowej audiencji ogólnej. W swojej katechezie papież nawiązał do dziejów proroka Jonasza. Zaznaczył, że mała księga opisująca jego dzieje i misję zawiera wspaniałe nauczanie o miłosierdziu przebaczającego Boga. Słów Franciszka w auli Pawła VI wysłuchało około 6 tys. wiernych.

Więcej...

Rzecznik chrystusowców dla KAI o sprawie ks. Romana B. 2017-01-18

Rzecznik chrystusowców dla KAI o sprawie ks. Romana B.

To nie media spowodowały działania zgromadzenia. Proces toczył się już wcześniej. To, co się zdarzyło, jest przykre i bolesne dla całego zgromadzenia i dla mnie osobiście jako księdza i zakonnika - mówi w rozmowie z KAI ks. Jan Hadalski TChr, rzecznik prasowy Towarzystwa Chrystusowego dla Polonii Zagranicznej. W wywiadzie odnosi się do sprawy swojego współbrata, ks. Romana, który wielokrotnie zgwałcił 13-letnią dziewczynkę. Sprawę opisała "Gazeta Wyborcza". Kapłan został prawomocnie skazany przez sąd, ale po złagodzeniu wyroku wyszedł na wolność. Obecnie w jego sprawie toczy się postępowanie kanoniczne.

Więcej...

Obchody 20. Dnia Judaizmu 2017-01-17

Obchody 20. Dnia Judaizmu

Nabożeństwo biblijne, wspominanie ofiar pogromu kieleckiego i żydowsko-chrześcijańska dyskusja w seminarium – to niektóre punkty XX Dnia Judaizmu w Kościele katolickim w Polsce. Gościem specjalnym centralnych obchodów, po raz drugi organizowanych w Kielcach, będzie rabin z Buenos Aires i przyjaciel papieża Franciszka, Abraham Skórka.

Więcej...
Następna »

Reklama

Powrót na górę strony
Wykonanie: ALX - szkolenia i specjaliści IT
Twitter
Facebook