IPN stworzył portal edukacyjny www.popieluszko.pl

lk/maz, 2009-02-16

Instytut Pamięci Narodowej wspólnie z Narodowym Centrum Kultury pod adresem www.popieluszko.pl uruchomił dziś portal edukacyjny poświęcony ks. Jerzemu Popiełuszce. Jego celem jest przypomnienie i ugruntowanie w świadomości społecznej postaci księdza Jerzego, niezłomnego duchownego, zamordowanego w 1984 roku przez funkcjonariuszy Służby Bezpieczeństwa.

Portal powstał jako jeden z elementów akcji społeczno-edukacyjnej „Prawda jest nieśmiertelna xJ”.

"Liczymy, że zaproponowana przez nas forma przekazu pozwoli na dotarcie do szerokiego kręgu odbiorców, a szczególnie do ludzi młodych, dla których Internet jest podstawowym narzędziem komunikacji" - wyjaśnia Andrzej Arseniuk, rzecznik prasowy IPN.

Portal poświęcony ks. Jerzemu Popiełuszce opowiada historię jego życia poprzez wirtualną wędrówkę po jego pokoju. Został on pomyślany w ten sposób, by nawiązywał do rzeczywistych pomieszczeń, w których żył i pracował ks. Jerzy. W wirtualnym pokoju pojawią się także przedmioty symbolizujące kolejne etapy życia kapłana – jak np. czapka żołnierska, będąca odniesieniem do lat służby wojskowej kleryka Popiełuszki.

Na portalu oprócz biogramu ks. Popiełuszki zamieszczone będą relacje, dokumenty, galerie zdjęć. Na portalu znajduje się również mapa z miejscami działalności ks. Jerzego. Internauci będą mogli zapoznać się także z homiliami ks. Jerzego, wygłaszanymi podczas Mszy św. za Ojczyznę, odprawianych w warszawskim kościele pw. św. Stanisława Kostki. Kazania zostały zamieszczone zarówno w formie tekstu, jak i autentycznych nagrań. Do dyspozycji zainteresowanych będą także materiały edukacyjne (w tym scenariusze lekcji), przybliżające postać i działalność ks. Popiełuszki.

Komentarze (4)

marian

7 lat, 11 miesięcy temu

mlodym, i nie tylko, wszystkim pragnacym prawdy w naszym kraju, poprzez wczytanie i zadume zyczenia, aby Prawda nas wyzwalala.

Odpowiedz

K. P.

7 lat, 11 miesięcy temu

PRAWDA ZWYCIEZA

Odpowiedz

jestem

7 lat, 3 miesiące temu

zbyt późno, ale,lepiej późno niż w ogóle, chwała tym, którzy przyczynili się do powstania portalu, bowiem przez życie i męczeńską śmierć Wielkiego Kapłana Śp.Ks.Jerzego Popiełuszki wszyscy bez wyjątku mogą dogłębnie poznać;MIŁOŚĆ,DOBRO,POKORĘ, PRZEBACZENIE,PRAWDĘ,PATRIOTYZM,ŻARLIWOŚĆ,SOLIDARNOŚĆ,KAPŁAŃSKĄ
MĄDROŚĆ,BEZGRANICZNE ODDANIE BOGU I OJCZYŹNIE I KOŚCIOŁOWI I
BLIŹNIEMU,ALE TEŻ PO STRONIE RZĄDZĄCYCH KŁAMSTWO,OSZUSTWO,
CYNIZM,ZNIEWOLENIE, OKRUCIEŃSTWO,BRUTALNOŚĆ,NISZCZENIE WSZYSTKIEGO CO PRAWE I SZLACHETNE,TOTALITARYZM KOMUNIZMU,
PRZEŚLADOWANIE,NISZCZENIE LUDZI AŻ DO ŚMIERCI,ZABÓJSTWA .
niech popatrzą sobie w oczy ci którzy uprawiali "klakierkę" tym którzy byli ramię w ramię z rządzącymi.

Odpowiedz

G.T.

7 lat, 2 miesiące temu

To Ktoś kto ZWYCIĘŻYŁ ZŁO DOBREM. Nie potrzebował armi, broni czy propagandy, wystarczyła żarliwa modlitwa jednocząca rzesze wiernych-cały naród i to zabolało WRON-ie władze. Czy My pozwolimy dzisiaj na zmarnowanie ofiary takiej jak ta ?? Czy potrafimy bronić prawdy ?? Daj Bóg abyśmy wytrwali w czynieniu dobra.

Odpowiedz

Reklama

Powrót na górę strony
Wykonanie: ALX - szkolenia i specjaliści IT
Twitter
Facebook