Już 600 tys. osób w obronie nienarodzonych

rk / maz, 2009-10-28

Polscy internauci od kilku dni przesyłają znajomym wiadomość o „Petycji na rzecz Dziecka Nienarodzonego i Rodziny”. Milion podpisów pod tym dokumentem chce zebrać międzynarodowa koalicja organizacji broniących życia i rodziny. Petycja w grudniu trafi do ONZ.

Inicjatorem przedsięwzięcia jest Katolicki Instytut Praw Człowieka i Rodziny ( C-FAM), z siedzibami w Nowym Yorku i Waszyngtonie. Ta pozarządowa organizacja zapoczątkowała akcję jesienią ubiegłego roku. W ciągu kilku tygodni zebrano wtedy 467 tys. podpisów, w tym 44 tys. z Polski. Kampanię wspierały grupy prorodzinne z różnych krajów. W Polsce firmowały ją Human Life International-Europa oraz Polska Federacja Ruchów Obrony Życia.

Teraz, kilka dni po ponownym uruchomieniu akcji, zebrano już 60 tys. podpisów – poinformowała kierująca C-FAM Austina Ruse.

Petycja wzywa państwa członkowskie ONZ do interpretowana Powszechnej Deklaracji Praw Człowieka jako chroniącej dziecko nienarodzone przed aborcją. Wzywa także do szczególnej ochrony rodziny. – Są to idee, które zostały zawarte w Powszechnej Deklaracji Praw Człowieka, ale z czasem zostały zapomniane. Musimy o nich przypomnieć! – podkreśla Ruse, która zauważa, że perspektywa zebrania miliona podpisów do 1 grudnia jest realna.

– Kilka lat temu przeciwnicy kary śmierci przedstawili milion podpisów i udało im się przyciągnąć ogólnoświatową uwagę. Bez wątpienia możemy zebrać tyle samo za bezbronnym dzieckiem nienarodzonym! – przypomina amerykańska działaczka pro-life.

Petycja została przetłumaczona na 15 języków. Wersję polską można przeczytać i podpisać na stronie http://www.c-fam.org/campaigns/lid.10/default.asp

Działacze pro-life zachęcają do podpisywania petycji i przesyłania jej krewnym i przyjaciołom drogą elektroniczną.

Petycja jest także odpowiedzią na próby uznania aborcji za powszechne „prawo” człowieka. Zabiega o to m.in. Międzynarodowa Organizacja Planowania Rodziny (IPPF). Członkowie tej organizacji zapowiedzieli, że skierują prośbę do Zgromadzenia Ogólnego ONZ, aby zabijanie nienarodzonych nie stało się powszechnie dostępne.

Komentarze (5)

Marcin

7 lat, 3 miesiące temu

już ponad 581 000 osób (28.10.09r., g.13.00)!!!

Odpowiedz

ED

7 lat, 3 miesiące temu

Szanowni Państwo,
zachęcam do wejścia na stronę
http://familiokratosen.blogspot.com/
aby zobaczyć, że:
1. Apel podpisało już 6000000 osób;
2. autorami i pomysłodawcami Apelu w - "petycji" była koalicja Familiokratos;
3. prawa autorskie zastrzeżone przez familiokratos (widoczne na stronie familiokratos, powinny być zaznaczone przy tekście apelu,;
3. zebrane w Polsce, w roku 2008 podpisy przesłane były oficjalną drogą do Sekretarza Generalnego ONZ Ban Ki-moon'a przez Senatorów RP.

Odpowiedz

RycerzKolumbaWrocław

7 lat, 2 miesiące temu

Wielkie dzięki eKAI za zamieszczenie tej informacji - już widać większy przyrost poparcia petycji!

Polecam bardzo to krutkie wystąpienie PRO-LIFE (niezwykle mocne słowa):
http://www.youtube.com/watch?v=NpOFcqrqBa0

Odpowiedz

Nikodem

7 lat, 3 miesiące temu

Najlepszą petycją jest otwarcie na życie polskich małżonków. To oznacza wykluczenie ze współżycia wszelkiej antykoncepcji. Kiedy rodziny będą miały 5-ro dzieci albo i więcej, wtedy problem sam się rozwiąże. Zresztą to ślubowali przy sakramencie małżeństwa, a wcześniej poznawali Dekalog :Nie zabijaj, to również dotyczy antykoncepcji. Petycja to walka, a chrześcijanin nie walczy, tylko kocha swoich nieprzyjaciół.

Odpowiedz

ja

7 lat, 2 miesiące temu

...a chrześcijanin walczy głoszeniem Bożej Prawdy. Jeśli jesteś chrześcijaninem to zawsze stawaj przy Prawdzie i sprzeciwiaj się złu bo do tego cię Pan powołał. Choćby cię mieli ukrzyżować, ściąć czy rzucić dzikim bestiom - my się nie boimy śmierci ciała bo sprawiedliwie czyniąc duszę zachowamy. Pan jest przy nas i już ogłosił nasze zwycięstwo. Alleluja!

Odpowiedz

Reklama

Powrót na górę strony
Wykonanie: ALX - szkolenia i specjaliści IT
Twitter
Facebook