Rzym: telewizja "Telepace" zawiesiła działalność

ml //mr, 2003-08-01

Rzymska stacja telewizyjna "Telepace" zawiesiła na pewien czas swoją działalność. Administracja miasta Rzymu rozmontowała 31 lipca maszt na wzgórzu Monte Mario, na którym katolicki kanał telewizyjny miał swoją stację nadawczą.

Taką decyzję wymusili rodzice położonej nieopodal szkoły twierdząc, że nadajnik wydziela zbyt silne fale elektromagnetyczne.
Od 13 lat "Telepace" w porozumieniu z Watykanem transmituje na żywo wszystkie ceremonie z udziałem Papieża oraz podróże zagraniczne Jana Pawła II. Zawieszenie nadawania programów wywołało wiele protestów.
Rozmontowanie masztu na Monte Mario dotknęło także inne kanały telewizyjne we Włoszech. Tylko do końca tygodnia będą nadawały dwie stacje należące do medialnego imperium premiera Silvio Berlusconiego: GBR i Retesole.
Nie powiodło się, jak dotąd, poszukiwanie alternatywnego miejsca na nadajnik, w tym także ewentualne korzystanie z nadajnika telewizji publicznej RAI. Szef "Telepace" - Guido Todeschini zapewnił dziennikarzy, że będzie się starał o jak najszybsze wznowienie programów.

Komentarze (0)

Reklama

Powrót na górę strony
Wykonanie: ALX - szkolenia i specjaliści IT
Twitter
Facebook